11/10/1989
«Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я... 2.2.2021, 12:57
В Івано-Франківській ОТГ почастішали напади бурих ведмедів на свійських тварин і навіть на людей. Відтак, Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства розробило певні рекомендації, як поводитись, щоб не стати жертвою клишоногого.
Через загрозу нападу бурого ведмедя, просимо не відвідувати лісові масиви, не випасати худобу вздовж лісосмуг. Особливо це стосується краян, які живуть поблизу лісу (Хриплин, Черніїв, Микитинці, Вовчинець).
До Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства надійшло звернення від громадян про появу бурого ведмедя у лісфонді Івано-Франківської ОТГ.
Бурий ведмідь занесений до Червоної книги України. Полювання на звіра заборонено. Лісівники не мають права знищувати тварину, оскільки вона знаходиться під охороною держави.
Про появу звіра при загрозі життю людей та домашніх тварин просимо повідомляти національну поліцію (102), службу надзвичайних ситуацій (101) та управління екології.
Перебуваючи у місцях, де мешкає ведмідь, говоріть голосно, створюйте помірний шум – співайте, свистіть, плескайте у долоні, носіть із собою свисток або дзвіночок.
Якщо сталося так, що ви зустрілися з ведмедем – зберігайте спокій і не пробуйте втікати. Найкраще – не обертаючись спиною до тварини, неспішно відходити на безпечну відстань.
Не робіть різких рухів, не відганяйте хижака камінням чи палицею. Реакція тварини може бути непередбачуваною.
Не залишайте після відпочинку у лісі харчі та сміття, щоб ведмеді не звикали до людської їжі.