Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Шануй батька й неньку — буде тобі скрізь гладенько

До 2014 року усі українські шахти приватизують - Радіо Свобода


26 Листопада 2012 p.

 

До 2014 року практично всі українські шахти мають перейти у приватні руки. Такими є плани нинішньої влади. При цьому збиткові шахти, а таких за оцінками експертів близько 80 відсотків, продаватимуть за гривню. Експерти ж не виключають повторення ситуації 90-х років, коли підприємства, придбані за копійки, доводили до банкрутства і різали на металобрухт, - говорить Радіо Свобода
 
До 2014 року в Україні мають бути приватизовані 67 шахт – 3 шахти у Волинській області, 34 – у Донецькій, 23 – у Луганській та 7 на Львівщині. Такий перелік затвердив Кабінет Міністрів.
 
За два роки вугільна галузь має бути повністю приватизована.


«Процес приватизації вугільних підприємств назрів уже давно. Тоді, коли закривалися шахти», – впевнений голова Луганської облдержадміністраціїВолодимир Пристюк.
 
На переконання заступника начальника головного управління розвитку базових галузей промисловості, енергетики та ефективності Донецької облдержадміністрації Павла Золотопупова, держава не може ефективно управляти вугільними підприємствами.
 
«Попри те, що держава виділяє великі кошти, їх не достатньо, щоб шахту розвинути до такого ступеня, щоб вона була прибуткова», – наголошує Золотопупов.

​​
Старе обладнання, велика глибина, низька якість
 
Наразі в Україні працює 135 шахт та 140 копанок, які отримали ліцензії. Тридцять відсотків із них приватизовані або ж перебувають в оренді чи концесії. За оцінками фахівців, близько 80 відсотків державних шахт збиткові. Причини – застаріле обладнання, велика глибина, на якій залягає вугілля та низька його якість. Державні дотації у галузь щороку становлять від 10 до 13 мільярдів гривень.
 
Прибуткові шахти продаватимуться на звичних аукціонах, розповів Радіо Свобода голова Фонду держмайна Олександ Рябченко. Що ж до неконкурентних, то їх продаватимуть «за 1 гривню».
 

«Переможець визначатиметься за інвестиційними проектами, – каже Рябченко. – Хто запропонує більший і ефективніший обсяг інвестицій, той і стане власником. У нього будуть зобов’язання виконати свій план і це контролюватиметься. Але саме майно перейде до нього дуже дешево».

Приватизація у стилі 90-х?
 
Експерти ж не виключають повторення ситуації, яка відбувалася у 90-х роках, коли нові власники обіцяли вкладати кошти у розвиток приватизованих підприємств, але доводили їх до банкрутства та розпилювали на металобрухт. Але Олександр Рябченко переконує, що цього не станеться.
 
«90-і роки – це сертифікатна приватизація, коли технологія приватизації не дозволяла визначити особу, що відповідає за роботу підприємства, – зазначає Рябченко. – Внаслідок цієї приватизації в Україні з’явилося 19 мільйонів акціонерів, але люди не стали заможнішими. Через це зараз порівнювати з нею нинішню приватизацію, яка є виключно грошовою, не має сенсу».
 
Згідно з законом «Про особливості приватизації вугледобувних підприємств», держава не залишатиме у своїй власності акцій, а продаватиме весь пакет. Таку ініціативу не підтримують у Незалежній профспілці гірників.


«Можна проводити приватизацію, але потрібно контрольний пакет акцій залишати у держави, – каже Радіо Свобода заступник голови НПГУАнатолій Акімочкін. – Це потрібно для того, щоб держава у будь-який період, якщо приватизатор не виконує угоду купівлі-продажу, могла повернути підприємство. А зараз вони хочуть все віддати і забути про це. По-друге, ми наполягали, щоб проходила приватизація цілісного майнового комплексу. А зараз можна взяти одну найкращу шахту, а погані шахти залишити. Така приватизація нас не влаштовує».
 
Нові обличчя приватизаторів
 
На переконання експертів, не варто очікувати, що у приватизації братимуть участь іноземні компанії. Головним претендентом більшість оглядачів називають енергетичний холдинг Ріната Ахметова «Дтек». Але, як зазначив Радіо Свобода голова Незалежної профспілки гірниківМихайло Волинець, можуть з’явитися і нові обличчя.
 
«Один із нових претендентів – це син Януковича Олександр, який має стосунок до компанії ДРФЦ (Донбаського розрахунково-фінансового центру) у Донецькій області. Також опосередковано відношення має Єфремов, керівник фракції Партії регіонів, у Луганській області, – каже Волинець. – Прямий стосунок до вугільної галузі, особливо у Луганській області, має Аврамов Іван Іванович (співвласник «Донбасхолдингу»)».
 
Ще одним проблемним аспектом приватизації є соціальна складова. Більшість гірників, опитаних Радіо Свобода, сказали, що хотіли б працювати на державних підприємствах. Про соціальну складову приватизації шахт слухайте наступного понеділка. 

 

Джерело: Радіо Свобода


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 683
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Березень
2024
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців