Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Берладін Руслан
...
Не нарекаю...
Не нарекаю на Неё ... --- Её Все-похотливое Величество Судьбу ... Её капризы для нас всех давно...
13.4.2024, 23:49
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Навіть велике сонце крізь маленьку дірочку виглядає маленьким

Дамо пацієнтам з муковісцидозом шанс на кращу якість життя!


24 Лютого 2021 p.

Дамо пацієнтам з муковісцидозом шанс на кращу якість життя! Фото: зі сторінки ІФОДКЛ у фейсбуціНа сьогоднішній день у країнах всього світу активно створюються Центри муковісцидозу, які забезпечують відповідні умови для надання допомоги дітям з таким захворюванням, а також адаптацію їхніх сімей до нового ритму життя.

У 2019 році в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту Сусідства Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна 2014-2020 HUSKROUA ENI 2014-2020 пульмонологічне відділення комунального некомерційного підприємства «Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради» отримало грант «Передача ноу-хау та створення Центру муковісцидозу для забезпечення кращого догляду за пацієнтами з муковісцидозом в Івано-Франківській області».

Створення такого Центру з необхідним медичним обладнанням та добре підготовленою командою фахівців розкриває нові можливості для дітей з МВ та їхніх сімей – забезпечує особливими медичними, соціальними та державними послугами. Окрім цього, проєкт зміцнює співпрацю України із іншими країнами Європи, що відкриває більш широкі перспективи впровадження світових технологій у лікарні.

Муковісцидоз (МВ) – це рідкісне генетичне захворювання, яке характеризується ураженням залоз переважно дихальної та травної систем. Воно є невиліковним й значно впливає на якість життя пацієнта та його сім’ї.

МВ викликаний аномальним геном. Щоб захворіти, потрібно отримати такий ген як від матері, так і від батька. Якщо людина отримує його лише від одного з батьків, захворювання не розвинеться. Але тоді існує шанс передати такий ген своїм дітям.

Основна характеристика МВ  – накопичення густого слизу в легенях, в підшлунковій  залозі, печінці, тощо.

Густий слиз в легенях, який погано виводиться, є субстратом для розвитку частих інфекційних процесів. Він є причиною тривалого кашлю у дітей, пневмоній, що повторюються, та задишки, які можуть появитися вже на першому році життя. За відсутності адекватного лікування розвивається значне ураження усіх органів дихання з розвитком дихальної недостатності.

Густа рідина в підшлунковій залозі та печінці перешкоджає кишечнику засвоювати певні поживні речовини з їжею. Вже у малюковому віці діти мають порушення процесів випорожнення: калові маси неоформлені, маслянисті, смердючі та виділяються у значній кількості; надалі виникає хронічна діарея.  Можуть спостерігатися такі патології кишечника, як інвагінації чи випадіння прямої кишки. З віком порушується функція печінки та розвивається хронічний панкреатит.

Діти з МВ значно відстають у фізичному розвитку від своїх ровесників, маючи низький зріст та малу масу тіла. У них швидко розвиваються ознаки зневоднення, а шкіра є соленою на смак.

При підозрі на МВ дитині необхідне комплексне обстеження в умовах стаціонару, яке включатиме проведення потової проби, активності ферментів у калі, візуалізацію дихальних шляхів та оцінювання функції зовнішнього дихання, обстеження печінки й деякі інші. Головним для постановки діагнозу є генетичне обстеження: ДНК-аналіз на мутації гена трансмембранного регуляторного білка (ТРБМ).

У лікуванні пацієнта з МВ повинна приймати участь мультидисциплінарна команда фахівців, яка включатиме пульмонолога, гастроентеролога, генетика, психолога, нутриціолога та інших вузькопрофільних лікарів. Окрім того, залучаються медичні сестри, фізіо- та кінезіотерапевти й соціальні працівники.

Ключовим аспектом є обізнаність та усвідомлення пацієнтом і його сім’єю про дане захворювання та готовність співпрацювати разом з медичним персоналом заради покращення якості життя хворого. Кожен день удома дитина повинна дотримуватися певного графіку, і у цьому необхідні допомога і контроль батьків. Прийом медикаментів, проведення інгаляцій, використання очищувальних технік, споживання висококалорійної їжі разом з ферментними препаратами – все це в подальшому запобігає виникненню багатьох симптомів й відтерміновує розвиток ускладнень та незворотних змін в організмі. А регулярні огляди у лікаря допомагають проводити адекватну оцінку стану й корегувати лікування.

Протягом часу реалізації проєкту здійснено:

І. Закупівля технічного обладнання:

  • Вошер Labline планшети для проведення масового неонатального скринінгу, в тому числі і для діагностики МВ, в новонароджених дітей області;
  • Обладнання для щоденної інгаляційної терапії (17 небулайзерів PARI BOY SX) та 19 флаттерів PARI O-PEP, які ми вже роздаємо дітям із МВ;
  • Техніка для оптимізації роботи та навчання лікарів.     

ІІ. Навчання пацієнтів та їхніх сімей

  • Отримано та розповсюджено серед пацієнтів спеціалізовану літературу, перекладену на українську мову. Це книжки «Харчування дітей і дорослих хворих на муковісцидоз. 111 рецептів на кожен день»  Ґабріели Саболової, Мартіни Швекушової, а також Збірники виступів з 11 словацької Конференції з питань муковісцидозу, яка відбулась 28-30.11.2019р;
  • Проведено навчання батьків та дітей навичкам користування інгаляторами та дихальними тренажерами для постійної терапії у домашніх умовах:
  • Створено щоденний розклад для забезпечення режиму дітей з МВ.

IІІ. Ремонт-реконструкція Центру муковісцидозу

  • Створюються дві комфортабельні кімнати для спільного проживання дітей з батьками, окрема ванна кімната, кабінет медогляду, фізіотерапевтичний кабінет, де також буде проводитися кінезіотерапія.

IV. Безперервний розвиток та співпраця

  • Щомісячні засідання проєктної групи з представниками Словацької асоціації муковісцидозу та членами Благодійної організації Фундації дослідницьких інновацій у медицині «РІМОН».
  • 10-11 березня 2021р. у форматі онлайн відбудеться Перший навчальний семінар з муковісцидозу у рамках програми транскордонного співробітництва. До участі у семінарі організатори запрошують усіх охочих. Програма заходу та реєстрація за посиланням.

Підтримання здоров’я дітей є пріоритетним напрямком роботи обласної дитячої лікарні. Створення Центру муковісцидозу дозволить значно покращити якість медичної допомоги маленьким пацієнтам із серйозним захворюванням. На сьогоднішній день лікарі не можуть вилікувати хворобу, але у співпраці із сім’єю дитини можна забезпечити їм рівні можливості для життя, якими користуються їхні здорові однолітки.

 

Фото: зі сторінки КНП "ОДКЛІФОР" у фейсбуці


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 413
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців