Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Берладін Руслан
...
Не нарекаю...
Не нарекаю на Неё ... --- Её Все-похотливое Величество Судьбу ... Её капризы для нас всех давно...
13.4.2024, 23:49
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Любов подібна до кільця, де ні початку, ні кінця

Кожному українцю - газ по 4 гривні та ренту за корисні копалини. В Івано-Франківську протестували проти тарифів


27 Січня 2021 p.

Природний газ українського видобутку належить громадянам України, а відтак повинен постачатись громадянам України та комунальним підприємствам за собівартістю з додаванням розумної ціни доставки.

В цьому переконані учасники акції протесту «Стоп тарифний геноцид», яка відбулася сьогодні під стінами будівлі Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Протестна акція "Стоп тарифний геноцид" в Івано-Франківську. Фото: Сергій Білий

«Зібралися проти шалених тарифів, проти тих подачок, які нам накидує Уряд. Ми рахуємо, що це, власне, подачки, а не зниження ціни. І ми вимагаємо на підставі Конституції України, статті 13, де написано, що надра належать народу, щоб газ українського видобутку постачався всім по собівартості плюс розумна ціна доставки», - прокоментував акцію один з її організаторів – голова громадської організації «Комітет підприємців міста Івано-Франківська Ігор Метлюх. «Подачками» Уряд він та ті, хто прийшли сьогодні на протест, називають нещодавно ухвалену Кабінетом Міністрів України постанову про встановлення верхньої граничної межі ціни на «блакитне паливо» в розмірі 6,99 гривень за кубічний метр строком до кінця опалювального періоду або до кінця карантину та озвучені Премєр-міністром України Денисом Шмигалем плани щодо встановлення за аналогією межі ціни за розподіл газу на рівні 1,79 гривень за кубічний метр.

Така позиція Уряду не задовольняє протестувальників, оскільки при встановлених граничних межах (при тому, що встановлено їх тимчасово, на короткий термін) ціна газу для населення буде на рівні майже 9 гривень за кубічний метр, що в умовах світової кризи, пов’язаною з пандемією COVID-19 та карантином, коли люди і без того стають біднішими, є неприйнятною для наших людей.

Учасники протесту переконані, що сама ідея ринку газу для громадян України, яку так відстоює Уряд, суперечить статті 13 Конституції і вимагають, щоб, оскільки громадяни України є власниками надр, газ для них разом з доставкою коштував не більше, ніж 4 гривні за кубічний метр, а електроенергія – не більше, ніж 60 копійок за кіловат.

Як стверджує Ігор Метлюх, це вже не перша акція, організована з даного приводу іванофранківськими підприємцямию. «Коли ми проводили тут попередній мітинг, позаминулий, ми ходили до голови ОДА і свої вимоги оголосили. Вони записали. Ми просили їх передати в Київ Президенту та Уряду. Не знаю, чи він їх передав, чесно», - зазначив активіст і додав, що оскільки Президент та Уряд не хочуть дослухатись до протестувальників, вони вирішили висунути нові вимоги до керівництва держави. На їх переконання, оскільки стаття 13 Конституції України проголошує народ України власником усіх надр, кожен громадянин України повинен отримувати ренту за всі корисні копалини, які з цих надр видобуваються. «Оскільки ми власники надр, то де рента кожного громадянина України з видобутку корисних копалин з цих надр. Кожен громадянин мав на свій особовий рахунок якісь кошти з кожної тонни мінералів, які видобуваються в Україні. Вугілля, нафта, залізо, титан, уран, марганець, рідкоземельні елементи – шалені цифри і шалені суми, які ми вважаємо, що у нас, у громадян, просто крадуться і крали», - пояснює лідер Комітету підприємців міста Івано-Франківська.

Протестна акція "Стоп тарифний геноцид" в Івано-Франківську. Фото: Сергій Білий

Від влади до протестувальників вийшов радник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Дмитро Жмайло. Він пропонував учасникам протесту створити ініціативну групу, яку б прийняв голова Івано-Франківської ОДА для обговорення їхніх вимог. Втім, протестувальники сприйняли вихід радника агресивно. По-перше, тому що очікували, що до них вийде керівник більш високого рівня, а по-друге побачили в озвучених радником губернатора речах провокацію до силового протистояння.

Сам Дмитро Жмайло стверджує, що наміру нікого провокувати не мав і нічого такого не робив і не казав. «Ми, перш за все, запрошували їхню ініціативну групу для зустрічі з головою обласної державної адміністрації, щоб обговорити всі ці питання. На жаль, активісти відмовилися її сформувати. Ми прохали подати звернення – воно так само не подано. – розповів радник очільника Прикарпаття і додав, - Раніше вже голова обласної адміністрації зустрічався з протестувальниками. Вже сформовано робочу групу, до якої, зокрема, увійшли науковці з, як раз, Національного технічного університету нафти і газу. Ця робота триває. Напрацювання тривають. Потрібно, так як в Україні запрацював ринок газу, ми плануємо більше комунікувати з громадянами, пояснювати, як працює ринок газу в цих умовах. Нагадаю, що Уряд вже ухвалив низку рішень і постанов, за якими встановив граничну межу за постачання на рівні 6 гривень 99 копійок».

Пан Жмайло також підкреслив, що обласна державна адміністрація – не ворог людям, а голова і керівництво ОДА відкрите для спілкування з людьми. Ті ж, хто вважає інакше, - це, на думку чиновника, «явно сили, які бажають дестабілізації у нашій державі».

Варто відзначити, сьогоднішній мітинг не був чисельним. Самі організатори оцінюють кількість його учасників у 90 осіб, серед яких в переважній більшості підприємці та пенсіонери.

Як стверджує Ігор Метлюх, організатори планували, що на акцію завітає більше людей. Очікували, що протестувальників буде не менше двох сотень. Все зіпсував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків, який анонсував проведення власної акції протесту – там же, під стінами Івано-Франківської ОДА, проте днем пізніше – 28  січня о 9.00 годині.

Після мітингу деякі його учасники вирішили виїхати до столиці, де приєднатись до тамтешнього тарифного майдану та акції “SaveFOP”.


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 699
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців