Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...
Портрет професії. Інженер-технолог
Традиційно у третій тиждень лютого відзначається міжнародний тиждень інженерії та технологій (Engineering and Technology week). Будь-яке...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Оголошено конкурс з відбору психологів
...
18.6.2024, 10:38
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Любиш солодке — терпи гірке

Які напрямки бізнесу найбільше постраждали за час карантину


4 Червня 2020 p.

Не дивлячись на те, що події останніх місяців наклали, безумовно, відбиток на всі сфери нашого життя, в деяких галузях не припинявся активний набір співробітників. Проте іншим «пощастило» менше. Експерти grc.uaрозповідають, які сфери прийняли на себе основний удар карантинних обмежень та як це відобразилось на ринку праці.

ЧИ ВСІ ПОПАЛИ «ПІД РОЗДАЧУ»?

Абсолютній більшості (71%) роботодавців вдалось уникнути скорочень – такі результати показали спільне дослідженнявидання «БІЗНЕС», міжнародного кадрового порталу grc.ua та KPMGUkraine “HRв період пандемії”. До того ж учасники опитування в рамках проєкту «Рекруторія» повідомили: 23% роботодавців продовжували набір співробітників за «докарантинним» планом.

Зокрема, аналіз бази вакансій grc.ua показує, що, наприклад, на початку карантину, відбувся сплеск активності в плані пошуку IT-спеціалістів. У цей час, коли компанії переходили на дистанційну роботу, роботодавці активно шукали спеціалістів, які зможуть підтримувати життєздатність IT-інфраструктури: підключати співробітників до віддалених робочих столів, вирішувати технічні проблеми тощо. У квітні, коли бізнес почав активніше розвивати сегмент онлайн-доставки, зріс попит на логістів, водіїв, кур’єрів– кількість пропозицій про роботу для них зросла майже вдвічі (на 95%). Це стосується і адміністративного персоналу. Кур’єрів, перекладачів, секретарів,операторів колл-центрів тощо найактивніше шукали у квітні, коли зросла потреба у спеціалістах, які будуть опрацьовувати онлайн-замовлення.

НАБІР НА ПАУЗІ …

І хоча, як ми писали вище, майже три чверті роботодавців змогли зберегти природну плинність кадрів, більшість компаній не мала можливості розширювати штат протягом останніх місяців. Зокрема, опитування, проведене на початку квітня, показало, що 50% роботодавців поставили на паузу підбір нових співробітників, ще 19% проводять співбесіди, але для формування кадрового резерву. Ці данні збігаються з результатами дослідження “HRв період пандемії”. Так, 46% його учасників повідомили про тимчасове призупинення набору персоналу.

Серед галузей, які найвідчутніше скоротили кількість вакансій: готелі, ресторани, туристичні оператори, салони краси, непродуктовий ритейл, тощо.

Так, наприклад, у сфері гостинності весною традиційно відбувається активний пошук персоналу, який передує сезону відпусток та збільшенню попиту на послуги цієї сфери. Проте у березні цього року кількість вакансій у галузі зменшилась більше ніж на 50% в порівнянні з лютим та ще майже на 40% у квітні в порівнянні з березнем. Та й ті пропозиції про роботу, які розміщувались, були скоріше на перспективу, а не на оперативне працевлаштування.

Відчутно скоротилась кількість вакансій від компаній, які надають послуги для населення (Салони краси, Туристичні компанії, Домашній персонал, Пошиття, ремонт одягу та взуття, Центри розваг тощо). У березні вони розмістили на 10% вакансій, ніж у лютому.

Майже на чверть менше пропозицій про роботу розмістили у квітні представники галузі «Нехарчові товари народного споживання» (Будматеріали, виробництвом та торгівля тютюном, одягом та взуттям, текстилем, побутової хімією, косметикою тощо). А от у травні ця галузь почала оживати: станом на середину місяця у ній розмістили на 57% більше вакансій, ніж у квітні.

Від’ємна динаміка в кількості вакансій протягом всього карантину спостерігалась і у сфері «ЗМІ, маркетинг, реклама, PR, дизайн, продюсування». Зменшення кількості рекламодавців призвело, в тому числі, до того, що шукати співробітників такі компанії стале рідше: на 4% у березні в порівнянні з лютим, майже стільки ж у квітні та на 13% у травні в порівнянні з квітнем.

…ТА СКОРОЧЕННЯ

Разом з зупинкою та регресом у багатьох сферах бізнесу, головною проблемою, викликаною коронакризою, є зростаюче безробіття. Так, у квітні МВФ спрогнозував, що цього року в розвинених країнах безробіття зросте з 4,8% до 8,3%. Наприклад, за час карантину в США цей показник збільшився з 3% до 14,7%.

Яка ж ситуація на українському ринку праці? Учасники дослідження “HR в період пандемії”, представники бізнесу та роботодавців, повідомили: вже скоротили персонал 7,6% компаній. А от ще 21% роботодавців не відкидають можливості звільнень у найближчі 1-2 місяці. 

Паралельно з вищезгаданим дослідженням експерти grc.ua проводили опитування серед пошукачів, щоб дізнатись, як за час карантину змінились їх форма ти тип зайнятості. Результати близькі до картини, яку змалювали роботодавці: під скорочення попали 6% респондентів. Серед них представники сфери гостинності, HR-менеджери та рекрутери, маркетологи, IT-спеціалісти, адміністративний персонал, менеджери по роботі з клієнтами та продавці в магазинах тощо.

З допомогою grc.ua  більше 82 000 компаній шукають спеціалістів по 28 напрямках. До їхніх послуг пропонується понад 1 400 000 професійно складених резюме, які пройшли ручну модерацію HR-спеціалістів grc.ua. Основу пошукацької аудиторії сайту складають висококваліфіковані спеціалісти різного профілю. На сьогодні grc.ua володіє найчисленнішою аудиторією кандидатів ТОП-рівня та спеціалістів «західного взірця».

Усі проекти grc.ua  розміщені на єдиній онлайн-платформі. Робота з нами — це можливість публікувати вакансій та переглядати резюме у всіх країнах присутності grc.ua з одного вікна.На ринку міжнародного інтернет-рекрутментуgrc.uaУкраїна відомий не тільки роботою кадрового порталу, але й реалізацією багатьох успішних проектів. З 2006 року розгорнулась дослідницька діяльність компанії, спрямована на глибинний аналіз поточних тенденцій ринку праці й прогнозування його розвитку. У той же час була заснована міжнародна «Премія HR-бренд» — єдиний професійний конкурс в області побудови репутації роботодавця.

Grc.ua  – більше ніж job-портал!


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 532
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Вересень
2024
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців