Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...
Портрет професії. Інженер-технолог
Традиційно у третій тиждень лютого відзначається міжнародний тиждень інженерії та технологій (Engineering and Technology week). Будь-яке...
Портрет професії. Провізор
Зазвичай хворих лікують лікарі. Але нерідко наше здоров'я залежить від аптекарів. До них хворі в...
Портрет професії. Гуморист
Хтось скаже, що гуморист - це не професія... це не серйозно і заробити цим на...
Портрет професії. Дієтолог
Кажуть, що їжа - найкращі ліки. Ми б погодились з цією думкою, якби не статистика...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Захист прав споживачів під час придбання товарів та послуг через інтернет
Як відомо, головною особливістю права як регулятора суспільних відносин є його динамічність, яка полягає в...
14.5.2021, 11:25
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи потрібен Референдум, щоб змістити календар?
так, бо вже кілька років зима триває з лютого по квітень
так, про перенесення і про перейменування місяців
так, про перенесення і про зміну президента
так
ні

НАШІ ДРУЗІ


Хто часу не цінує, на своїй шкурі це відчує

Директор MBA програми розповів, чому неможливо розрахувати рівень летальності від COVID-19


7 Травня 2020 p.

Франківець Роман Шеремета, директор МВА програми у Школі управління менеджменту (США), пояснив, чому так важко правильно розрахувати рівень летальності від COVID-19.

Далі подаємо текст без змін.

"Який рівень летальності від COVID-19? І чому його так важко правильно розрахувати.
Перш за все, почнемо з визначення. Коефіцієнт летальності (IFR “infection fatality rate”) - це статистичний показник, рівний відношенню смертності від зараження до кількості всіх заражених. У контексті коронавірусу: IFR = (кількість смертей від COVID-19) / (кількість усіх, хто мав COVID-19).

Зараз досить складно точно розрахувати рівень летальності. По-перше, ми не знаємо точно, скільки людей померло від COVID-19. По-друге, ми не знаємо точно, скільки людей мали/мають COVID-19. Нещодавно двоє лікарів (Еріксон та Массіхі) з Каліфорнії дали інтерв'ю, яке стало дуже популярним на YouTube, але потім його зняли. Проблема відео була в тому, що ці лікарі показали елементарне нерозуміння як використовувати статистичні даних і прийшли до помилкового висновку, що рівень летальності від COVID-19 схожий на рівень летальності від грипу. Я вже розповідав про їх помилки у попередньому дописі. Отже, замість того, щоб повторюватись, я наведу деякі поточні оцінки рівня летальності від COVID-19.

Для початку почнемо з "некоректного" (“biased”) обчислення. Офіційно сьогодні в США налічується понад 70 тис. смертей та 1,2 млн. випадків заражень коронавірусом. Якби ми просто розраховували летальність на основі цих чисел, ми отримали б, що IFR = 5,8% (70000/1200000). Але це некоректний розрахунок з кількох причин. По-перше, ще не всі 1,2 мільйона пацієнтів видужали (деякі помруть). По-друге, кількість зафіксованих випадків COVID-19, безумовно, занижена через відсутність тестування та багато безсимптомних випадків, які так і не були зафіксовані. По-третє, кількість зафіксованих смертей від COVID-19 також, ймовірно, недооцінена.

Скільки людей насправді мали COVID-19?

Щоб точно відповісти на це запитання, нам потрібно випадковим чином вибрати вибірку людей і протестувати їх на COVID-19. Один із способів зробити це - провести експеримент. Такі експерименти робили, наприклад, у Нью-Йорку та Каліфорнії.

Каліфорнійський експеримент був зроблений Ераном Бендавідом зі Стенфордського університету, який протестував 3300 людей на антитіла до COVID-19. Експеримент має кілька проблем, але головна в тому, що експеримент був не рандомізованим. Дійсно, дослідники самі вказали, що люди, які мали раніше симптоми подібні на COVID-19, могли з більшою ймовірністю прийти на тестування. У статистиці ми називаємо це “selection bias”. З цієї причини я вважаю, що нью-йоркський експеримент є кращим.

У середині квітня 3000 нью-йоркців випадковим чином були перевірені на антитіла до COVID-19 у продуктових магазинах та торгових точках у 19 округах у 40 місцях. Результати показали, що 13,9% нью-йоркців, ймовірно, мали COVID-19. Зважаючи на те, що в Нью-Йорку налічується 19,4 мільйона людей, ми можемо підрахувати, що в квітні 2,7 мільйона нью-йоркців мали COVID-19. Для порівняння, офіційна кількість заражень у Нью-Йорку становила лише 260 тисяч. Це означає, що фактична кількість заражень COVID-19 була принаймні в 10 разів більша за офіційну. Це хороша новина, адже це означає, що показник IRF у США, ймовірно, значно нижчий ніж 5,8%.

Як багато людей насправді померло від COVID-19?

Ще одна велика проблема - точна кількість людей, які померли від COVID-19, невідомо. Часто люди запитують: як лікарі знають, чи справді пацієнт помер від COVID-19 або можливо від раку? Це правда, що коронавірус вражає переважно людей зі слабкою імунною системою. Тому більшість випадків смерті від коронавірусу становлять літні та хворі люди. Так, вони б в майбутньому померли від інших хвороб, якби не COVID-19. Але в майбутньому, ми всі повмираємо, бо ми смертні. Отже, ми можемо також сказати, що люди вмирають не через хвороби, а через те, що вони смертні. Але це не є правильний аргументом. Тим не менш, я вважаю, що деякі випадки смерті дійсно можуть бути неправильно діагностовані як смерть від COVID-19, хоча більшість лікарів та вчених, яких я знаю, вважають, що фактична кількість смертей від COVID-19, безумовно, занижена.

Чому вчені кажуть, що кількість смертей від COVID-19 занижена? По-перше, як ми вже вказували, кількість випадків COVID-19 значно більша, ніж офіційна статистика. Якщо взяти дані Нью-Йорка, то принаймні в 10 разів більше людей, які мали COVID-19. Ці люди були вдома, їм ніколи не поставили діагноз, і деякі з них померли вдома від COVID-19 без діагнозу. По-друге, кількість смертей у порівнянні з попередніми сезонами набагато вища і дуже сильно не співпадає з офіційним збільшенням кількості смертей від COVID-19. Нещодавно Financial Times проаналізували кількість смертей під час пандемії у 14 країнах і дійшли висновку, що кількість смертей на 60% більша, ніж офіційна статистика. Порівняно з попередніми роками загальна кількість смертей зросла на 60% у Бельгії, 51% в Іспанії, 42% у Нідерландах та 34% у Франції під час пандемії порівняно з аналогічним періодом попередніх років. Значна частина смертей, ймовірно, припадає на COVID-19. Інші випадки, ймовірно, через відсутність доступу до медичної допомоги (через карантин), більше стресу, тощо. Аналогічні дослідження проводили журнал Economist, Reuters та інші. 

Отже, як використати цю інформацію для обчислення рівня летальності від COVID-19?

По-перше, нам потрібно скорегувати знаменник у формулі IFR. Пам'ятаєте: IFR = (кількість смертей від COVID-19) / (кількість всіх, хто мав COVID-19). У випадку з Нью-Йорком, замість офіційних 260 тисяч, нам потрібно поставити 2,7 мільйона. Якщо ми використаємо офіційну кількість смертей для чисельника у відповідному періоді, то IFR = 0,7% (19000/2700000). Але ще раз, пам’ятайте, що кількість смертей також, ймовірно, недооцінена. Отже, замість 19000 ми повинні поставити число, яке вище. На жаль, у нас поки що немає хороших даних, щоб точно знати, яким має бути це число. Все, що можна сказати, - це те, що показник IFR для Нью-Йорка становить щонайменше 0,7%. На жаль, ми не можемо просто екстраполювати це на США і сказати, що IFR, ймовірно, буде 0,5%, тому що США - це не тільки Нью-Йорк. 

Є деякі дослідження, які дають досить зважені оцінки летальності. Наприклад, у Женеві, Швейцарія, показник IFR становить приблизно 0,8%. У Гангелті, Німеччина, IFR становить 0,37%. З часом ми дізнаємось більше про рівень летальності COVID-19. Точно можна сказати, що рівень летальності від COVID-19 значно вищий, ніж рівень летальності від сезонного грипу, але він значно нижчий, ніж спочатку прогнозувалося".


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 486
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Травень
2021
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

РЕКЛАМАНовини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


В Івано-Франківську третього дня Великодніх свят лунали гаївки.

ВІДЕОНОВИНИ


Софія Міколяш читає уривок зі свого роману
<p>
	<span style="color: rgb(3, 3, 3); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgb(249, 249, 249);">Софія Міколяш написала перший роман – «Наснилося Між Двох Світів. Невагомість». Попри деяку нерівність роману, він зачіпає душі тих, хто його читав особливою безпосередністю і чесністю...</span></p>
<p>
	інтерв'ю з авторкою<a href="http://briz.if.ua/64636.htm" target="_blank"> читайте тут....</a></p>

РОЗСИЛКА НОВИНвсе для підприємців, роботодавців та орендарців