Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Не сподівайся на сусіда, коли хочеш добробуту

«Коронавірус» на ринку нерухомості!


2 Квітня 2020 p.

Сьогодні вся країна і світ перебувають в складних, невизначених умовах!

Серед мешканців багато людей, котрі хотіли б придбати житло одразу, чи оформити в розтермінування для покращення житлових умов тощо! Одні не знають, чи це вигідно, інші переживають про надійність забудовника.

Для того, щоб зрозуміти, що відбувається з ринком нерухомості, на прикладі Івано-Франківська, який останні роки входить в ТОП-міст по об’ємах будівництва, ми поспілкувалися зі старшим менеджером відділу продажу компанії blago developer Романом Петрівом (14 років досвіду роботи ріелтором на ринку нерухомості).

Пане Романе, як вплинула ситуація з пандемією на ринок нерухомості?

«Ринок розділився на два табори: з одного боку спостерігаємо великий відкладений попит, тобто люди активно цікавляться, резервують квартири, але у зв’язку з карантинними обмеженнями, планують таки оформляти квартири після завершення карантину. З іншого – навпаки: мешканці стараються скористатися нинішнім моментом та придбати нерухомість з вигодою».

Але зараз люди налякані, кому в таких умовах хочеться купувати житло?

«Зараз справді ситуація складна, і новини ЗМІ в т.ч. міжнародні а також соцмережі її, нажаль, часто підсилюють… Але задумайтесь над іншим, всі кризи минають і цей період теж мине, а квадратні метри завжди є в ціні. У нашої компанії і в мене особисто є досвід успішного подолання двох криз – світової 2008 року і локальної 2014-2015 року. ТОМУ ПЕРЕКОНАНИЙ, ЩО ЛЮДИ, КОТРІ КУПУЮТЬ В ПЕРІОД, КОЛИ КУРС ЗРІС, А ЦІНА У ГРИВНЯХ ЩЕ НЕ ВІДРЕАГУВАЛА - В НАЙБІЛЬШОМУ ВИГРАШІ.
Ще місяць тому така квартира вартувала на 3-4 тисячі доларів дорожче. А за місяць, швидше за все, або ціна квадратного метра піде вгору, або курс адміністративним шляхом повернуть. І люди, котрі розуміють, що така ситуація є тимчасовою, успішно цим користуються….»

Але експерти прогнозують курс 30, 35, 40 і вище… Тоді ще вигідніше буде купити?

«Прораховуємо і такі сценарії… Однак ринок нерухомості працює за іншими принципами, аніж валютний чи фондовий, де різкі коливання відбуваються постійно. Забудовник мусить враховувати зарплатний фонд, вартість матеріалів, а вони, зазвичай, корелюються з курсом долара і відповідно після його росту, будуть також переоцінені. Тому ті, хто купує саме в такий досить короткий часовий проміжок, коли валюта робить ривок, а ціни на зміну курсу валюти ще не відреагували, однозначно будуть у виграші»

Можливо, зараз і вигідно купити житло, але у місті вже стільки набудовано і скільки квартир простоюють? Хто їх купуватиме?

«Це все відносно… Можна зайти в магазин електроніки і сказати: «Ого, скільки тут техніки, хто це купить?» Повірте, знайти квартиру в цих “набудованих” будинках не так вже й легко. Людям притаманно постійно прагнути кращого – ми раз на рік чи два міняємо телефони, а не ходимо досі з Nokia 3310… Так і з нерухомістю, багато людей періодично (раз на 5 – 10 років) змінюють житло, оскільки стандарти будівництва постійно покращуються. Зараз, придбавши квартиру в новобудові, ви отримуєте закриті двори з майданчиками, відповідну шумо- та теплоізоляцію, красиві фасади, новітні ліфти і т.п, що не йде в порівняння зі стандартами будівництва 10-річної давності, не кажучи вже про житло, збудоване в радянську епоху. Також, юне покоління (18-30 років) все частіше хоче бути цілком незалежним і мати власну оселю, а не жити з батьками».

Куди вигідніше вкласти валюту - «під матрац»» чи таки в нерухомість, як робить більшість наших заробітчан? 

«Тут багато залежить від фінансової грамотності населення… Хто розуміє, що кошти самі по собі не є капіталом, а просто засобом обміну, той, повірте, не тримає під матрацом десятки чи сотні тисяч “кровно зароблених”… ДО ПРИКЛАДУ, В МЕНЕ Є ЗНАЙОМІ, ЯКІ КУПИЛИ В 2014-15 РОКАХ ДОЛАР ПО 35 І ДОСІ ЧЕКАЮТЬ, ЩОБ ВІН ПОВЕРНУВСЯ ДО ТОГО КУРСУ. А ІНШІ, НАВПАКИ, В 2014 РОЦІ КУПИЛИ ОДНОКІМНАТНУ ЗА 12 000 ДОЛАРІВ, А НА ПОЧАТКУ ЦЬОГО РОКУ ПРОДАЛИ З КОСМЕТИЧНИМ РЕМОНТОМ ЗА 32 000 У.О.
Треба розуміти таку річ, якщо нерухомість дешевшає в доларовому еквіваленті, то дешевшає все навколо – пальне, хліб, проїзд тощо. Глобально ви нічого не втратите, але коли відбувається девальвація валюти, ваша купівельна спроможність впаде суттєво… Багато людей пам’ятають часи СРСР, коли вони й подумати не могли, що з їхніми заощадженнями може щось статися і здавалося, надійнішого інструменту, аніж зберігати свої кревні в рублях, а ще на ощадкнижках, немає – і всі ми знаємо чим це закінчилось…»

Які прогнози щодо вартості квадратного метра на найближчий період?

«Думаю, що збережеться помірний ріст, який триває останні роки. Зараз всі країни світу для підтримки економіки включили друкарські станки і суттєво здешевлюють свою валюту, в таких умовах, якщо говорити про глобальну перспективу, здешевлення нерухомості навряд чи можливе».

Як обрати надійного забудовника?

«Надійність будівельної компанії найкраще можна перевірити наявністю у неї готового продукту! До прикладу, НАША КОМПАНІЯ У 5-ТИ ЖИТЛОВИХ КОМПЛЕКСАХ МАЄ ВЖЕ ГОТОВЕ ЖИТЛО. ТОБТО, ЦЕ НЕ ПРОЄКТНІ ПЛОЩІ, А ВЖЕ ЗБУДОВАНА КВАРТИРА, В ЯКУ ВИ МОЖЕТЕ ЗАЙТИ, ПОДИВИТИСЯ НА УСЮ ЯКІСТЬ РОБІТ І, БЕЗ БУДЬ-ЯКИХ РИЗИКІВ, КУПИТИ ЇЇ.
У період кризи якраз суттєво збільшується кількість клієнтів, котрих цікавить саме готовий продукт, а не проєкт, який ще реалізовуватимуть у майбутньому. Хоча і до такого житла зацікавленість залишається. Крім того, варто враховувати досвід і авторитет будівельної компанії на ринку! Зрозуміло, що час перебування фірми на ринку, наявність позитивного іміджу щодо виконання своїх зобов’язань перед клієнтами теж відіграють важливу роль.»

Чи можливо, дотримуючись карантину, обрати собі житло?

«Сучасні технології дозволяють робити огляд житла онлайн, здійснювати оплату придбаного житла по перерахунку! Тому проблем нема. Наша компанія навіть практикує оформлення договірних відносин онлайн! Тобто, фактично, фізичної присутності особи, щоб ознайомитися з житлом чи оформити його придбання, не потрібно».


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 532
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Березень
2024
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців