Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Сльозогінний газ — це фундамент, на якому тримається вся демократія

Експерти і науковці презентували результати скринінгу вод у Сіверському Дінці та Дністрі


20 Березня 2020 p.

Уперше в Україні було проведено повний скринінг (дослідження) якості води в річках, зокрема у Сіверському Дінці та Дністрі. Проведення такого моніторингу стало можливим завдяки підтримці Координатора проектів ОБСЄ та Глобального екологічного фонду. А основним результатом скринінгу стало виявлення специфічних забруднювачів для річкових басейнів. Нещодавно в пресцентрі Українського кризового медіа-центру презентували результати хімічних досліджень басейнів Сіверського Дінця та Дністра.
«Ці результати стануть основою для подальшого моніторингу якості вод у басейнах Сіверського Дінця та Дністра і їх буде використано для розробки планів управління річковими басейнами», - зазначив перший заступник голови Держводагентства Михайло Хорєв.

До того ж він проінформував присутніх не лише про впровадження Держводагентством європейських підходів у сфері моніторингу вод, запровадження у річкових басейнах Дону, Дністра, Дунаю, Вісли діагностичного моніторингу, а і про подальші плани агентства для охоплення всіх водних ресурсів України сучасним моніторингом якості вод.

Спікери заходу повідомили про результати скринінгу.

Так, заступник Координатора програм ФАО в Україні Михайло Малков проінформував про виявлення у воді річок залишків пестицидів, фармацевтичних препаратів, промислових хімікатів, наркотиків, стимуляторів і підсолоджувачів тощо.

Завідувач лабораторією гігієни ґрунту та відходів ДУ «Інститут громадського здоров'я ім. Марзєєва» Валерій Станкевич говорив про вміст у воді важких металів. Зокрема, експерт зазначив, що вражений результатами скринінгу та наявністю величезної кількості фармацевтичних препаратів та наркотиків у складі вод Дону та Дністра.

Експерт ФАО з антимікробної стійкості Віталій Башинський говорив про наявність антимікробних засобів у воді. Зазначимо, що Віталій Башинський застеріг, що наявність у воді антибіотико резистентних штамів дуже шкідливо впливає на здоров’я людини, бо такі речовини призводять до вироблення у людини імунітету та несприйняття у подальшому цих антибіотиків у лікувальних цілях.

Також повідомлялося, що у річках було знайдено пластифікатори – речовини, які порушують роботу ендокринної та гормональної системи людини. Втім під час хлорування ці речовини зникають, і їх концентрації не такі великі.

Детальніше

У басейні Дністра скринінг був проведений для 13 зразків поверхневих вод, 3 зразків біоти (риби) і 13 зразків донних відкладень.

У басейні Дону проведено скринінг 8 проб поверхневих вод та 3 проб біоти шляхом цільового аналізу для вибраних пріоритетних речовин згідно з Водною рамковою директивою. Цільовий скринінг та нецільовий скринінг проводились на трьох пробах поверхневих вод, одній пробі донних відкладів та трьох пробах біоти.

Серед сполук, які найбільш часто зустрічалися, були важкі метали, заборонені для використання пестициди, противірусні препарати, анальгетики, промислових хімікатів, заборонених наркотиків, стимуляторів і підсолоджувачів, кофеїн, пластифікатори тощо.

Результати досліджень важких металів, в свою чергу, показали, що на деяких ділянках води значення кількості ртуті, міді і цинку перевищені, а в донних відкладеннях – нікелю, хрому та цинку.

Всі результати є частиною широкого хімічного скринінгу як основи для майбутньої системи діагностичного моніторингу відповідно до Водної рамкової директиви ЄС.

На підставі результатів скринінгу було сформовано перелік з 18 басейнових специфічних показників (10 синтетичних речовин та 8 важких металів) для включення до програми діагностичного моніторингу басейну Дністра.


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 364
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Березень
2024
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців