Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Якщо боїшся — не говори; якщо сказав — не бійся

Сакральні місця Прикарпаття


16 Січня 2020 p.

Відпочивати має не тільки тіло, а й душа, тому чимало людей шукають духовного спокою за кордоном. Але чи варто так далеко їхати, якщо на Прикарпатті є також чимало місць сили? Сьогодні розповімо детальніше про декілька з них.

Гошівський монастир

Ясна Гора щороку приймає тисячі віруючих. Йдуть сюди, аби відвідати Гошівський чоловічий монастир, який височіє над селом. За свою довгу історію споруда декілька разів зазнавала руйнувань, але кожного разу її відновлювали. Зараз монастир входить до числа головних святинь Прикарпаття.

Збудований він у класичному стилі з елементами пізнього барокко. Якщо зайти у храм, то ще й побачите розписи, притаманні мистецтву Галичини 19 ст. Деякі з них вдалось відновити у тому вигляді, який вони мали ще у 18 столітті. Допоміг у цьому німецький реставратор.
Поряд із храмом розташована простора скляна каплиця, оздоблена колонами, золотим куполом та копією чудотворної ікони Богородиці.
Цікавим є те, що на території монастиря є Дім паломника. Тут можна зупинитись на декілька днів та присвятити їх молитві або відпочинку.

Манявський скит 

Манявський Хресто-Воздвиженський чоловічий монастир розташувався біля села Манява, що на Богородчанщині. Довкола Скита ліс і гори. Це додає місцю трохи містичності. 

Монахи, які тут живуть, дотримуються певних правил аскетизму. Тому побачити їх не завжди можна. Більшість часу вони проводять у келіях.
Непроста історія Скита почалась ще у 17 столітті. Зараз з автентичних споруд тут є монастирська вежа–скарбниця, церква св. Бориса і Гліба, підземна церква архистратига Михаїла. 

У Манявському Хресто–Воздвиженському монастирі також зберігається чудотворна ікона Божої Матері «Ізбавительниця», яку у 1788 році створили на горі Афон.

Крім цього, сюди їдуть, щоб відвідати Блаженний камінь. Воду, яка з нього стікає, паломники вважають цілющою.

Церква Успіння Пресвятої Богородиці в Крилосі

Збудували храм ще у 16 столітті. Зараз він є архітектурною пам’яткою і сакральним місцем для паломників. У 2001 році під час реставраційних робіт тут знайшли фрагменти стінових конструкцій Успенського собору 12 століття, елементи кам’яного декору храму, деталі фрескового розпису. Цікаві археологічні знахідки продовжують виявляти на території храму і до сьогодні. 

Найбільшою мистецькою цінністю святині є західний портал, фланкований двома пілястрами та завершений фронтоном. На внутрішньому полі фронтону можна побачити різьблену в камені композицію «Успіння Богородиці». Північний портал прикрашений гербом єпископа Йосифа Шумлянського. А от окрасою церкви є іконостас. Його виготовив майстер українського живопису Антоном Манастирський.

Згадкою про зруйнований храм, який колись стояв на місці Церкви Успіння Пресвятої Богородиці, є вирізьблене у північній стіні притвору зображення грифона.

Для комфортабельних мандрівок сакральними місцями України Ви можете замовити трансфер від «Мерседес-Таксі» за номерами:
050-433-35-33;
050-338-54-44;
050-373-32-51;
097-844-99-44;
097-244-99-44;
067-343-12-31
  


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 846
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Березень
2024
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців