Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Берладін Руслан
...
Не нарекаю...
Не нарекаю на Неё ... --- Её Все-похотливое Величество Судьбу ... Её капризы для нас всех давно...
13.4.2024, 23:49
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


A bargain is a bargain

Бізнес під землею: як на сході виготовляють ігристе вино


1 Жовтня 2019 p.

Місто Бахмут у Донецькій області має свою туристичну принаду - завод ігристих вин “Артвайнері”.

В останній день поїздки на схід, яка відбулась у рамках проєкту «Зміцнюємо громади, об’єднуючи Україну», що реалізовується громадською організацією "Молода Просвіта Прикарпаття", учасники з Франківщини відвідали це знамените підприємство.

Знаходиться воно на окраїні Бахмуту. Основні виробничі процеси тут відбуваються під землею, у колишніх шахтах, де видобували гіпс. Впродовж року на заводі підтримують однакову температуру +12°C та 90% вологість. Штольні мають два входи і виходи - пішохідна галерея і транспортна. Працюють на заводі 500 спеціалістів.

Приходимо на виробництво здебільшого у хорошому гуморі, а весь негатив залишаємо на поверхні. Бо пляшка, яка проходить через руки майстра, з’явиться на столах людей у дні щастя та веселощів. Через ігристе ми намагаємось донести втіху і задоволення”, - розповідають працівники заводу. 

Більшість підприємств, які спеціалізуються на виготовленні вина, є закритими для туристів, але не “Артвайнері”. Тут розробили цілий туристичний маршрут та відкрили дегустаційну залу. Відвідувачам показують усі ступені створення ігристого. А для того, щоб споглядання на технологічні процеси було цікавішим, на стінах заводу художники залишили чимало промовистих тематичних малюнків та написів.Стіни ж розфарбували різними кольорами.

Вино тут виготовляємо класичним методом. Процес народження ігристого триває від дев’яти місяців до трьох років. Тобто продукт витримується, насичується вуглекислим газом безпосередньо у пляшці”, - зазначає гід “Артвайнері”.

Матеріали для майбутнього благородного алкоголю підприємство закуповує у Херсонській, Миколаївській та Одеській областях. Привозять сюди неочищене вино першого віджиму, яке одразу доправляють на аналіз у лабораторію. Виробляє Артемівський завод декілька видів ігристого: від недорогого до преміум сегменту.

Алкогольні напої продають не тільки на вітчизняному ринку. Експортує свою продукцію “Артвайнері” у Канаду, США, Польщу, Ізраїль, Німеччину, Казахстан, Азербайджан, Китай, країни Прибалтики.

Шахти цього підприємства мають велику історію, але є у ній сумна сторінка, пов’язана з Голокостом. У 1942 році німецько-фашистські загарбники замурували заживо у підземних тунелях близько 2 000 людей. 

Це були жінки, діти, старенькі. Більшість з загиблих - євреї. У 1943 місто звільнили від фашистів, а у 1944 році злочин німців розкрили працівники, які видобували тут гіпс. Тіла підняли на поверхню. Багатьох вдалось впізнати. Їх імена занесли у книгу смутку, а невпізнаних поховали у братській могилі. На підприємстві облаштували меморіал, біля якого кожного року у січні вшановуємо загиблих”, - зазначає екскурсовод.

Зазначимо, сьогодні “Артвайнері” є найбільшим заводом у Східній Європі з виготовлення ігристих вин класичним пляшковим методом.

Також читайте: На Прикарпатті відкривають п’ять громадських просторів
 


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 468
Рекомендовані статті

ВЛАД 15:28, 2.10.2019

Ого, крутяк. Ми на Новий Рік Артемівське шампанське все купуємо. Добре таке.

Ріта 09:55, 3.10.2019

Мммм, теж туда хочу.

Лиза 14:41, 7.10.2019

Они молодцы. Перестали экспортировать вино после нападения России на Донецк.

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців