Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Берладін Руслан
...
Не нарекаю...
Не нарекаю на Неё ... --- Её Все-похотливое Величество Судьбу ... Её капризы для нас всех давно...
13.4.2024, 23:49
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Чужа жінка усім дівкою здається

У Франківську обговорили проблеми надання паліативної допомоги


30 Липня 2019 p.

Сьогодні відбувся «круглий стіл» на тему «Паліативна допомога на Прикарпатті: стан, проблеми, шляхи та перспективи розвитку».

Участь у ньому взяли регіональний представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмила Непийвода, заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Чемний, експерт ДОЗ ОДА у напрямку «Паліативна допомога» Людмила Андріїшин, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, головний лікар Солотвинської районної лікарні, депутат обласної ради Манолій Піцуряк та головний лікар Івано-Франківського обласного клінічного центру паліативної допомоги Ірина Слугоцька, працівники закладів охорони здоров’я області та духовенство.

Розвиток паліативної допомоги в Україні проходить дещо повільно через невідповідність світовим стандартам. Окрім того, варто змінити ставлення до хворих, центром має бути хвороба, а не людина. Саме такої думки дотримуються фахівці.

Як зазначила регіональний представник уповноваженого ВРУ Людмила Непийвода, паліативна допомога – це пріоритет державної політики. У провідних країнах світу навіть діє потужна мережа закладів, які надають таку допомогу.

«В період з 2014 року працівниками секретаріату уповноваженого ВРУ спільно з громадськістю проведено 60 візитів до лікувальних закладів, які надають паліативну допомогу. Виявлено ряд порушень у цих установах. Основне з них – це порушення права на медичну допомогу. Така проблема є у зв’язку з недостатнім фінансуванням на медикаменти і харчування, тож сьогодні родичі забезпечують пацієнта необхідними засобами гігієни та ліками. Що стосується Івано-Франківського центру паліативної допомоги (хоспісу), то інформації про порушення немає», - зазначила Людмила Непийвода.

«Паліативна допомога – це не лише лікування, – наголосила представник уповноваженого ВРУ, – це також надання психологічної підтримки. В області мають бути створені мультидисциплінарні команди, в які будуть входити психологи та духовенство. Вони повинні надавати допомогу хворим вдома, це своєрідний метод лікування поза межами лікарні».

Як відомо, обласний хоспіс один з кращих в Україні. На Прикарпаття приїжджають фахівці з інших областей, щоб запозичити позитивний досвід.

Головний лікар Івано-Франківського обласного клінічного центру паліативної допомоги Ірина Слугоцька зазначила, що різко зростає потреба в наданні паліативної допомоги.

«Івано-Франківщина – одна з лідерів у наданні паліативної допомоги. У нас розрахована потреба 8-9 тисяч в рік, а ми можемо забезпечити лише 1500-1600 осіб. Потрібно, щоб були різні сервіси надання такої допомоги, в районних округах мають бути хоспіси, паліативне відділення в лікарні чи виїзна мобільна бригада», - відзначила Ірина Слугоцька.

Експерт ДОЗ ОДА з паліативної допомоги Людмила Андріїшин пояснила, що паліативна допомога – це підхід, який покращує якість життя пацієнтів та їх сімей при тих захворюваннях, які загрожують життю або обмежують його. Паліативний догляд – це медичний, психологічний та духовний супровід. На жаль, виїзні служби з надання паліативної допомоги не створені в жодному районі Прикарпаття, хоч і відповідне рішення було прийняте ще давно.

На основі пропозицій за результатами «круглого столу» будуть складені відповідні рекомендації щодо покращення стану надання паліативної допомоги. 

Джерело: Івано-Франківська ОДА


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 318
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців