Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Берладін Руслан
...
Не нарекаю...
Не нарекаю на Неё ... --- Её Все-похотливое Величество Судьбу ... Её капризы для нас всех давно...
13.4.2024, 23:49
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


A bargain is a bargain

Святий футбол, або як прикарпатські отці м’яча ганяють


11 Липня 2019 p.

Священники - люди, які вміють не тільки кадилом махати і проповіді говорити, але й відпочивати з Богом. Такої позиції дотримується чимала когорта служителів франківської УГКЦ. А відпочивають вони досить спортивно. Головним захопленням місцевого духовенства став футбол. Детальніше про це журналістці БРІЗ розповів священник Віталій Сенько. Він капітан команди, яку створили при Івано-Франківській Архієпархії. Обрали його, бо має чималий досвід.

“Я з футболом на “Ти”. Ще у дитинстві навчався у спортивній школі і цей вид спорту був для мене номером один. Далі у моєму житті з’явився Бог і він тепер поза конкуренцією, тому футбол на другому плані”, - акцентував священнослужитель.

За словами отця Віталія, церковно-футбольні баталії почалиць у 2016 році. Тоді стартував перший загальноцерковний турнір з мініфутболу. На нього приїхали команди з п’яти єпархій. Найстаршому гравцю було більше 70-ти років, але він добре тримався. Від прикарпатської Архієпархії тоді вдалось зібрати команду з восьми людей.

Отці, семінаристи та дяки - тепер більшість з них у вільний час ганяють м’яча. Щоп’ятниці, у вечірній час збираються і йдуть тренуватись. 

“Ми граємо цілий рік, але на різних полях. Взимку у спортзалах, а як стає тепліше, то переходимо на відкрите поле. Зараз тренування проводимо на стадіоні по вулиці Миру”, - розповів отець Віталій.

Через спорт до Бога

Митрополит Івано-Франківської УГКЦ також підтримує футбольну пристрасть священників. Кожен турнір відбувається за особистої присутності Війтишина. Проте у футбол він не грає.

Як зазначив отець Віталій, значну увагу церква приділяє і заохоченню дітей до занять спортом. За це відповідає Відділ душпастирства спорту УГКЦ. 

“Сьогодні діти зациклені на гаджетах і їх необхідно якось повертати до реального життя, до реального м’яча, якого можна копнути і забити у ворота”, - переконаний священник.

Роблять це шляхом залучення дітей до архієпархіальних турнірів, які проводять кожного року. На нього приїжджають команди з багатьох парафій. Священник у селі збирає дві команди: дорослу і дитячу. Таких турнірів було уже декілька. Їх організовує відділ спорту франківської Архієпархії спільно з ГО “Спорт для всіх”. Сприяє організації турнірів й Івано-Франківська ФФУ. Її представники допомагають знайти діток, яким було б цікаво стати учасниками церковних змагань.

“Пам’ятаю перший такий турнір. Здається, це було три роки тому. З моєї парафії виставили дві команди. До дорослої увійшли священники та дяк. Тоді ми вибороли третє місце. Діти ж виграли і поїхали на міжобласний турнір. Також з дітьми влаштовуємо футбольні матчі з просвітницькою метою. Я хочу показати дітям, що грати футбол можна і без використання лайки і агресії”, - наголосив священник.

Що ж до групи підтримки, то вона у отців теж є. Вболівають за священників монахині, але самі ганяти м’яча поки не готові.

Футбол з православними отцями та міжнародні протистояння

Кажуть, що футбол об’єднує, тому для футболістів УГКЦ є всі підстави брати шкіряного і йти на товариський матч з православними служителями. За словами Віталія, вони уже давно планували зіграти з отцями іншої гілки християнства, але поки цей задум не вдалось втілити: “Знаємо, що вони теж мають свою команду, проте на футбольному полі ми ще не знайшлися. З часом все може бути”. 

Як зазначає Віталій Сенько, команда франківських футболістів-священників найсильніша в Україні. Трійка лідерів виглядає так: перші франківці, далі йде команда з міста Стрий і треті львів’яни. 

Ми побачили, що наша команда може йти і на міжнародні змагання. Є світовий турнір католицької церкви. Він відбувається щороку. Організовує такі змагання римо-католицька церква. Цього року нам не вдалось потрапити через ряд технічних моментів. Зараз є багато молодих священиків, які готові стати частиною української збірної. Я думаю, що задніх ми б не пасли”, - наголосив священнослужитель. 

Фото прес-служби ІФ УГКЦ


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 1484
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців