Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Берладін Руслан
...
Не нарекаю...
Не нарекаю на Неё ... --- Её Все-похотливое Величество Судьбу ... Её капризы для нас всех давно...
13.4.2024, 23:49
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Жінка без сорому, що їжа без солі

У Франківську створюють лабораторію для дослідження кави


8 Травня 2019 p.


Локальний обсмажувальник об’єднав зусилля з Прикарпатським університетом, щоб вивчати каву. Про це йдеться в матеріалі Blackfield Coffee.

В Івано-Франківську створюють кавовий R&D-центр. Це перша співпраця українського обсмажувальника з науковцями. 
Обсмажувальник із Івано-Франківська Coffee Lab Roasters підписав угоду з кафедрою хімії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника для створення науково-дослідного центру для вивчення кави. Про це керівник проекту Тарас Бойчук повідомив в інтерв’ю Blackfield Coffee. Журналісти запитали у представника Coffee Lab Roasters, навіщо це компанії і що саме вона збирається досліджувати.

Ваша мета – створення повноцінного центру для науково-дослідних робіт у кавовій сфері? Наскільки ми розуміємо, це перший випадок в Україні, коли виробник кави офіційно співпрацює з науковим інститутом?

– Так, це перша систематична співпраця. Фактично ми заклали першу цеглинку в створення власного R&D-центру з дослідження кави. Ми вже певний час проводимо співпрацю з кафедрої хімії Прикарпатського університету, але тепер формалізували її угодою. Це означає, що ми досліджуємо каву на базі лабораторії університету і потужностей нашої компанії Coffee Lab Roasters.

– Як саме вивчаєте каву?

– Маємо кілька ключових напрямків дослідження. По-перше, альтернативні методи обсмажування кавового зерна. По-друге, технології екстракції та хімічний аналіз кави на безпечність. По-третє, вирощування кави в несприятливих умовах. Це ті напрямки, де в нас вже були певні напрацювання; це не вичерпний список, а те, з чого вирішили почати. Наразі ми проводимо перші дослідження, першими результатами зможемо поділитися найближчим часом.

– Звідки ідея вивчати каву на науковому рівні? Чому це важливо?

– Можу говорити за себе – мене цікавить ґрунтовний підхід до вивчення певної теми. Та, наприклад, моя наукова робота в університеті зводилася до простого переписування підручників чи статей. Жодного вирішення проблем чи актуальних потреб. Розрив між тим, що комусь потрібно, і тим, що я писав, – космічний. Виходиш з університету і на роботі вчишся заново. На мою думку, з таким підходом ми або стоїмо на місці, або й деградуємо. Тому ми вирішили спробувати працювати інакше.
Чому ми вирішили вивчати каву разом із науковцями? Для того, щоб якось поєднати потреби бізнесу і величезний потенціал українських науковців. Університети і власне науковці мають величезний ресурс у вигляді знань, але не можуть його монетизувати. Виявляється, навіть у нас в місті є чудові науковці у галузі дослідження кави.

Ми як бізнес маємо потребу створити інновацію в галузі кави. Відтак її можна запатентувати, створити необхідне обладнання – і мати конкурентну перевагу на світовому ринку. У свою чергу, R&D-центр дасть змогу науковцям застосувати свої знання для потреб кавових бізнесів і створити продукт.

– На якому етапі перебуває проект?

– Наша компанія сама фінансує дослідження. Ми вже проводимо дослідження. Щойно оголосили про це, з’явилися охочі дослідити можливі проекти. Як бачимо, попит на дослідження є. Тому зараз ми в тестовому режимі працюємо над моделлю роботи центру та доформовуємо команду науковців і людей з кавової сфери.

Наша мета – обладнати кавовий R&D-центр з сучасними хімічною, фізичною та біологічною лабораторіям. Науковці, студенти та люди з кавової індустрії зможуть проводити у центрі дослідження за актуальними запитами бізнесів. У результаті створюватимуться продукти і технології, конкурентні на світовому ринку.


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 762
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців