Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Радіючи, що Вас носять на руках, не забудьте стежити за тим, куди Вас несуть

Програма молодіжного житла: недоступно і невигідно? - Радіо Свобода


24 Жовтня 2012 p.

 

Державну програму забезпечення молоді житлом продовжили до 2017 року. Це – одна з найбільш успішних програм доступного житла в Україні, запевняють у Державному фонді сприяння молодіжному житловому будівництву. Водночас у профільному комітеті вважають, що програма нежиттєздатна через недостатнє фінансування. Фахівці до цього додають ще й відсутність довгострокових гарантій від держави, - розповідає Радіо Свобода
 
Державна програма забезпечення молоді житлом діє в Україні з 2002 року. Нещодавно Кабмін ухвалив рішення пролонгувати її до 2017 року. Серед українців вона більш відома як «тривідсоткова іпотека». Суть цієї програми полягає в тому, що особа бере кредит під 16% річних в банку, а держава компенсує 13% річних, як результат – та людина реально сплачує лише 3%, пояснили у прес-службі Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.
 
До Київського іпотечного центру цього року звернулося понад 3 з половиною тисячі людей, з них заяви прийняли лише у 535. Проте, начальник відділу часткової компенсації іпотечного центру Денис Савін каже, що кількість договорів зростає з кожним місяцем.
 
«Хто має право брати участь? Ті, хто стоїть на квартирному обліку, ті, хто прописаний в гуртожитках, і ті, хто проживає у квартирах, де на одну людину припадає менше ніж 9 квадратних метрів жилої площі», – пояснив Савін.
 
За його словами, днями міжвідомчу комісію Мінрегіон пройшли 18 об’єктів, і вже через півроку 357 квартир можуть заселити за цією програмою.
 
У Держфонді також запевняють, що місця для масового будівництва доступного житла в Києві більш ніж достатньо, а відведені об’єкти вже готові на 50%.
 
Програма буде реальною, якщо фінансування буде реальним – парламентар
 
Однак заступник голови парламентського Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Юрій Сербін стверджує, що поки що ця програма не виконується взагалі.
 

 «Основна причина – дуже великий перший внесок (25%) і його треба знижувати. – каже Сербін. – Друга причина – фінансування має бути реальним (закладено мільярд, а сьогодні є тільки 90 мільйонів), і, по-третє, комерційні банки не хочуть входити в цю програму, бо стартова планка цього кредиту менша ніж ринкова, тому програму реалізують тільки державні банки».
 
Народний депутат впевнений, що насправді компенсовувати банку потрібно не 13%, а 19%, а поки цей механізм збитковий. Втім, він вважає, якщо все ж таки буде реальна цифра фінансування і правила надання цього кредиту, то програма буде також реальною, адже потужність будівельних організацій це дозволяє.
 
Фахівець консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький не сумнівається в тому, що житла буде достатньо, адже в окремому будинку відводять лише певну кількість «доступних» квартир, а отже забудовник нічого не втрачає та й житло буде облаштоване якісно. Головний забудовник, «Київміськбуд» не буде псувати собі репутацію. На цьому, на думку Костецького, й закінчуються всі плюси так званого «доступного» житла.
 
На кого ляже кредитний тягар, якщо держава самоусунеться?
 

 «Найбільша проблема – це відсутність довгострокових гарантій з боку держави, – зауважує Костецький. – Підписуються звичайні кредитні угоди з банками, де вказано, що якусь частину компенсує держава, а якусь людина. Якщо держава припинить компенсувати банку ці відсотки, то всі обов’язки ляжуть на людину, яка взяла цей кредит. Врешті-решт, ця людина будь-яким чином буде зобов’язана цей кредит виплатити».
 
Експерт також згадав проект соціального житла, який нещодавно запропонував міністр інфраструктури України Борис Колесніков. Планується, що цю програму реалізовуватимуть паралельно з існуючою, і вона стане сучасним аналогом «хрущовок» для соціально незахищених верств населення. Однак Сергію Костецькому ця ідея видається настільки утопічною і витратною, що він схильний розцінювати її винятково як передвиборний хід.
 

«Особисто я в цю програму не вірю, бо зі сторони держави тут йдуть колосальні витрати, які з часом абсолютно ніяк не окупляться. Якщо буде реалізована програма Колеснікова, то державі доведеться повністю фінансувати будівництво, фактично по собівартості продавати квартири. Моя думка – це черговий піар-хід тієї влади, що зараз йде на вибори».
 
Президент Асоціації фахівців із нерухомості України Сергій Злиденьтакож вважає програму популістською і недієздатною.
 

«Ця програма не буде працювати без додаткових грошей і є популістською, – зауважує експерт. – Згадайте, як вчинила влада з молоддю, надавши їм кредити, а потім кинувши їх. Боюсь пророкувати щось на сьогодні, але без грошей нічого не буде».
 
Згідно з програмою Колеснікова, кожен українець, сплачуючи 2000 гривень на місяць, зможе придбати двокімнатну квартиру площею 50 квадратних метрів. Придбати таке житло можна буде відразу, сплативши повну вартість квартири, або оформити купівлю на основі фінансового лізингу – під 3% річних на 12-15 років.

 

Джерело: Радіо Свобода


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 808
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців