Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Договір дорожчий від грошей

4 ЛЮТОГО- ДЕНЬ БОРОТЬБИ ПРОТИ РАКУ


1 Лютого 2019 p.

В Україні, як і в більшості країн світу, серед причин смертності працездатного населення онкологічні захворювання займають друге місце після серцево-судинних захворювань. Однак, на відміну від перших, рак у свідомості більшості людей викликає мало не містичний жах, пов’язаний з невідворотністю, фатальністю даного захворювання.
Науковці та лікарі цілого світу, невпинно боряться з даною недугою. Але окрім зусиль професіоналів, населення зобов’язане думати та піклуватись про своє здоров’я. Для привернення уваги в цілому світі проводяться профілактичні заходи, пропаганда вчасних обстежень та здорового способу життя. Одним з таких рішень було, виділити окремий день, присвячений боротьбі з онкологічними захворюваннями.
Всесвітній день боротьби проти раку — відзначається щорічно 4 лютого. Проголошений «Міжнародним союзом по боротьбі з онкологічними захворюваннями»
Мета - підвищення обізнаності про рак як про одне із найстрашніших захворювань сучасної цивілізації, привернення уваги до запобігання, виявлення та лікування цього захворювання та про завдання, що стоять перед світом в боротьбі з раком, закликати політиків і організації-члени UICC відноситься до раку, як політичного пріоритету.
Щороку в Україні захворюють на рак 150 тисяч людей. Рак, котрий виявляють на останніх стадіях, є тривалим та дороговартісним. Однак, що раніше виявити захворювання, то більше шансів на одужання.
Рак – це збірне поняття, типів онкологічних захворювань більш як 200. Симптоми хвороби усі різні, адже рак може розвиватися у будь-якому органі. Тому універсального способу виявити захворювання немає. Дана патологія розвивається протягом тривалого часу. Спочатку виникають передракові захворювання, що можуть перерости в онкохворобу.Тому не варто нехтувати регулярними медичними оглядами. Якщо вчасно виявити захворювання, лікарю буде легше допомогти людині.
На сьогодні, існує три етапи профілактики онкозахворювань
Первинна профілактика – це попередження виникнення пухлин і передпухлинних захворювань шляхом виявлення і усунення потенційних канцерогенних чинників; другий етап – це раннє виявлення і лікування фонових захворювань окремих органів, а також початкових стадій пухлинних і передпухлинних захворювань, третій – це попередження рецидивів і метастазів у онкологічних пацієнтів.
Отже, профілактика онкозахворювань – це стратегія, комплекс заходів по попередженню захворювання і продовження життя людини. Основними інструментами є просвітницька робота, виявлення канцерогенів – кількісне і якісне, скринінг груп ризику і моніторинг пацієнтів з онкозахворюваннями. Слово „скринінг” походить від англійського терміну screening і дослівно означає „просіювання через сито”. Щодо профілактики онкозахворювань, цей термін означає поетапну оптимізацію виявлення людей, схильних до розвитку злоякісних пухлин, і потенційних онкологічних пацієнтів, що не мають явних клінічних проявів захворювання (як правило, це хворі на ранніх стадіях хвороби). На першому етапі скринінгу застосовуються, як правило, різні тести (анкетування, цитологічні методи, виявлення маркерів), що дають можливість віднести людину до група ризику по виникненню певного онкозахворювання. В свою чергу, моніторинг – це простежування течії онкозахворювання за допомогою доступних клінічних і лабораторних методів.

Відомо, що виникнення 43% ракових захворювань можна було б запобігти за допомогою таких норм здорової поведінки, як:
• Обмеження доступу до паління, боротьба з цим явищем.
• Фізична активність, збалансована, здорова їжа.
• Вакцинація проти вірусів, що викликають рак печінки і шийки матки.
• Уникання тривалого перебування на сонці і в соляріях..
Також, важливими факторами ризику є спадковість, вік,ожиріння,
У 2016-2018 роках Всесвітній день боротьби проти раку проходить під гаслом «Ми можемо. Я можу". У цей день пропонується вжити колективні або індивідуальні заходи щодо полегшення тягаря раку.
Такі види раку, які мають значимість для громадської охорони здоров’я, як рак молочної залози, рак шийки матки та рак товстої і прямої кишки є виліковними у разі їх раннього виявлення та належного лікування.
Коли перевіритися на наявність раку
Якщо нічого не турбує:
Звернутися до терапевта (за медичною реформою: до сімейного лікаря).
Лікар скерує на планове медичне обстеження.
Якщо виявляють якісь проблеми, лікар може додатково направити на додаткові методи обстеження чи аналізи та мкерувати до потрібного спеціаліста, онколога.
Якщо турбує:
Звернутися до терапевта (сімейного лікаря) не чекаючи планового огляду.
Пояснити, що саме турбує.
Залежно від того, який орган тривожить, лікар скеровує на додаткові обстеження, аналізи та рекомендує звернутися доспеціаліста.
Пам'ятаємо, що рак-не вирок, а захворювання,яке підлягає лікуванню на ранніх стадіях!!!!
Андріїв Аліна Володимирівна,
асистент кафадри онкології,
кандидат мед. наук,
лікар-онкохірург,
мамолог 


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 299
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців