Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Берладін Руслан
...
Не нарекаю...
Не нарекаю на Неё ... --- Её Все-похотливое Величество Судьбу ... Её капризы для нас всех давно...
13.4.2024, 23:49
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Навіть велике сонце крізь маленьку дірочку виглядає маленьким

Франківський Карітас опікується ВІЛ-інфікованими вагітними


22 Серпня 2018 p.

ВІЛ не розрізняє ні віку, ні статі, ні достатку. Різниця в тому, що хтось давно вже живе з цим, інші – лише дізналися. Як жити з ВІЛ, чи можливо народити здорову дитину та як навчитися толерантно ставитися до ВІЛ-інфікованих – Карітас Івано-Франківськ вже 10 років опікується ВІЛ-інфікованими вагітними жінками та ВІЛ-позитивними дітьми.
У Карітасі діє Центр догляду та підтримки для ВІЛ-інфікованих дітей. Завдання центру є покращити якість життя дітей, уражених ВІЛ, а також забезпечити їм соціальну інтеграцію у суспільство. Психологічна допомога, консультації лікаря, медичне забезпечення, адвокаційна підтримка – це ті послуги, як отримають жінки та діти у Карітасі.

Зараз під опікою Карітасу є 38 дітей від народження до двох років. Це діти, які знаходяться під диспансерним спостереженням. Адже навіть, коли ВІЛ-інфікована жінка народжує здорову дитину, то немовля все рівно протягом двох років знаходиться на обліку в інфекційній лікарні у лікаря неонатолога. Дитина також приймає АРВ-терапію для профілактики.

Під опікою Карітасу є також 16 ВІЛ-позитивних дітей віком від 2 до 16 років. З ними працює психолог, соціальний педагог та медико-соціальний працівник. Дітям організовують дозвілля та залучають до спільних свят з іншими підопічними благодійної організації.

Франківський Карітас також проводить профілактичні заходи, аби попередити розповсюдження ВІЛ та навчити людей толерантному ставленню до ВІЛ-інфікованих осіб.

Психолог та соціальний педагог Карітасу проводить в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі просвітницькі бесіди для вагітних жінок з метою запобігання інфікування. І щомісяця Карітас організовує консультації акушера-гінеколога.

За словами Мар’яни Свідер, лікаря акушер-гінеколога, кожному медпрацівнику треба бути ще й психологом. Адже, коли вагітна жінка дізнається про ВІЛ-інфекцію, перше, що вона відчуває – це шок. Жінка також має можливість скористатися послугами кабінету «Довіра», де працює психолог.

А далі – треба приходити до тями і вже думати про дитину. Адже існують три шляхи передачі ВІЛ: статевий, ін’єкційний та від матері до дитини.

Лікар пропонує вагітній приймати АРТ-терапію (антиретровірусна терапія).

«Якщо терапію приймати правильно, вчасно та регулярно, то кількість вірусного навантаження зменшується настільки, що дитина народжується здорова, – говорить Мар’яна Свідер, – і жінка навіть може сама народжувати, не вдаючись до кесаревого розтину».

А далі лікарі рекомендують відмовитися від грудного вигодовування і перейти на штучне, аби уникнути передачі ВІЛ.

За словами Мар’яни Свідер, за останні п’ять років усі жінки, які приймали АРВ-терапію, народжували здорових дітей. Є лише один випадок, коли дитина народилася з ВІЛ, а все тому, що породілля не відмовилася від грудного вигодовування.

За словами лікаря, кількість ВІЛ-інфікованих вагітних за останні роки зменшилася. І якщо раніше шлях передачі інфекції був переважно ін’єкційний, то зараз – статевий. Звідси – наркозалежних вагітних значно зменшилося, це одна-дві жінки на рік.

За рік у Івано-Франківській області народжують 30-40 ВІЛ-інфоканих жінок, всі вони є під опікою франківського Карітасу. За останні шість місяців 2018 року по області зареєстровано 11 ВІЛ-інфікованих вагітних.

Центр догляду та підтримки для ВІЛ-інфікованих функціонує за фінансової підтримки Карітасу Австрії.  


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 364
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців