ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...
Портрет професії. Інженер-технолог
Традиційно у третій тиждень лютого відзначається міжнародний тиждень інженерії та технологій (Engineering and Technology week). Будь-яке...
Портрет професії. Провізор
Зазвичай хворих лікують лікарі. Але нерідко наше здоров'я залежить від аптекарів. До них хворі в...
Портрет професії. Гуморист
Хтось скаже, що гуморист - це не професія... це не серйозно і заробити цим на...
Портрет професії. Дієтолог
Кажуть, що їжа - найкращі ліки. Ми б погодились з цією думкою, якби не статистика...
Портрет професії. Стиліст секонд-хенду
За приблизними оцінками, світовий ринок збуту ношеного одягу становить 4 мільярди доларів США. Як засвідчує дослідження...
Портрет професії: тренерка з ефективних комунікацій та конфліктології
Конфліктів з кожним днем стає дедалі більше. Рівень свободи зростає, а люди такі різні -...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Шлюб до повноліття
З метою підвищення обізнаності населення щодо прав на безоплатну правовою допомогу, фахівцями Івано-Франківського місцевого центру...
13.2.2020, 10:35 (ред.)
Слободян Олександр
директор юридичної консалтингової компанії «Салекс»...
Як і де швидко поставити апостиль на документи в Івано-Франківську та області для виїзду за кордон?
На яких документах і де на Франківщиині можна поставити апостиль, Ви можете прочитати на сайті...
10.2.2020, 09:09 (ред.)

ОПИТУВАННЯ


1 вересня це:
Новий навчальний рік
Початок осені
Початок вересня

НАШІ ДРУЗІ


Договір дорожчий від грошей

Проект «Підтримка фінансової прозорості та належного врядування в Івано-Франківській міській раді»: результати і перспективність


18 Липня 2018 p.

Проект «Підтримка фінансової прозорості та належного врядування в Івано-Франківській міській раді», який впроваджує ГО «Громадський формат» за підтримки Асоціації міст України в межах проекту «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні», фінансованого МЗС Норвегії, завершує свою роботу.

За три місяці роботи проекту кваліфіковані експерти з фінансових питань провели 6 одноденних тренінгів для двох окремих груп головних розпорядників коштів. Під час тренінгів було розглянуто весь процес роботи з ПЦМ, розпочинаючи із законодавчої бази і завершуючи звітуванням, оскільки саме головні розпорядники коштів звітують за показниками, передбаченими у законодавстві. Начальник відділу обліку і звітності, головний бухгалтер департаменту містобудування, архітектури і культурної спадщини Івано-Франківської міської ради Василь Маковійчук зазначив, що на тренінгах було розглянуто чимало питань, з якими уже працював, проте було звернено увагу на багато нюансів, важливих у роботі. На його переконання, теорія потрібна завжди. Практика без теорії не працює, а ще прояснилося в голові щодо ПЦМу, зазначив Василь Маковійчук. Головний бухгалтер управління економічного та інтеграційного розвитку міськвиконкому Олена Катерлін зазначила, що під час семінарів було чітко артикульовано, що таке ПЦМ, його особливості і значення. А головний бухгалтер Угорницької сільської ради Надія Гарасимик звернула увагу, що сільради ще не працюють з ПЦМ, тому ці семінари є дуже корисними. І коли вони перейдуть на ПЦМ, то матимуть належну теоретичну базу.

У межах проекту «Підтримка фінансової прозорості та належного врядування в Івано-Франківській міській раді» було відкрито перший в Івано-Франківську Логістичний центр з надання інформаційної допомоги місцевим жителям, у якому нині надають інформаційно-консультаційні послуги щодо впровадження програмно-цільового методу як методу управління бюджетними коштами для досягнення конкретних результатів за рахунок коштів бюджету із застосуванням оцінки ефективності використання бюджетних коштів на всіх стадіях бюджетного процесу. Також консультують щодо формування бюджетних запитів, ефективного формування бюджетних програм, розробки місцевих цільових програм. Жителі міста мають можливість дізнатися про формування бюджету Івано-Франківська, звітність головних розпорядників коштів, використання бюджетних коштів і бюджетні надходження на будь-якому етапі.

Головна мета надання таких консультацій – це забезпечення прозорості і відкритості виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. Адже головне завдання проекту – сприяти прозорому та ефективному використанню коштів задля розвитку міста. А це, поза сумнівом, допомагає поліпшити надання послуг у сфері освіти, медицини, інфраструктурного розвитку тощо.

У Логістичному центрі консультують івано-франківців кваліфіковані експерти, які співпрацюють з представниками фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. Після завершення проекту, Логістичний центр продовжить свою роботу. Відтак експерти Логістичного центру надаватимуть не тільки інформаційно-консультаційні послуги щодо впровадження програмно-цільового методу, а й консультуватимуть органи місцевого самоврядування, яких уже 50 ввійшло в Івано-Франківське регіональне відділення Асоціації міст України, щодо різноманітних питань.

Також у межах проекту побачив світ практичний посібник «Програмно-цільовий метод: поняття та застосування», над яким спільно працювали експерти проекту з представниками фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

А ще у рамках проекту було створено сайт, на якому головні розпорядники коштів зможуть знайти чимало корисної для своєї роботи інформації, зокрема законодавчі ініціативи, практичні поради щодо використання ПЦМ, експертні оцінки, успішні практики тощо. 

За словами міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, відкриті дані – це норма для європейських країн. І дуже важливо, що Івано-Франківськ став одним із перших міст в Україні, де стали доступними для загалу і проекти рішень, і чимало іншої інформації. На сайті виконавчого комітету є понад 30 електронних сервісів, де можна отримати інформацію. «Проект «Підтримка фінансової прозорості та належного врядування в Івано-Франківській міській раді» дав можливість зробити інформацію ще доступнішою для громади міста. Це дуже корисна ініціатива», – переконаний міський голова. 

На важливості впровадження цього проекту наголосила заступник міського голови Івано-Франківська, начальник фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Вікторія Сусаніна: «При використанні традиційних методів формування бюджету увагу зосереджують саме на фактично використаних фінансових ресурсах. Натомість сьогодні ж постає питання ефективного використання коштів, тобто, що отримає житель міста за ті гроші, що витрачає. Забезпечення прозорості витрачання бюджетних коштів можливе завдяки плануванню бюджету за цільовими програмами, які є чіткими, конкретними та доступними для жителів міста, відображають напрям роботи розпорядників коштів міського бюджету. Для забезпечення належного рівня роботи наших розпорядників з огляду на запровадження програмно-цільового методу у бюджетному процесі дуже важливим є впровадження цього проекту «Підтримка фінансової прозорості та належного врядування в Івано-Франківській міській раді».

Директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук вважає, що проект «Підтримка фінансової прозорості та належного врядування в Івано-Франківській міській раді» – це крок на шляху розвитку місцевого самоврядування через запозичення досвіду ефективного та прозорого управління бюджетними коштами відповідно до програмно-цільового методу бюджетування, який має низку переваг порівняно зі звичайним витрачанням бюджетних коштів. Адже ПЦМ спрямований на визначення кінцевого результату витрачання бюджетних коштів та постійний моніторинг ефективності бюджетних програм.

Голова ГО «Громадський формат» Ігор Кравчук зазначив, що розподіл фінансових ресурсів за допомогою програмно цільового методу є комплексним підходом, що передбачає довготермінову стратегію якісного використання коштів Івано-Франківської міської ради. Адже постійне проведення моніторингу використання коштів слугує як інструмент коригування фінансових показників задля досягнення ефективного результату. Цей проект допоміг головним розпорядникам коштів бути більш прозорішими у роботі програм використання коштів.

Оксана ПРОЦЮК
 


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 246
Рекомендовані статті

Микола 13:45, 16.1.2019

Доброго здоровя, хороша справа! Маю такі запитання: 1.У межах проекту «Підтримка фінансової прозорості та належного врядування в Івано-Франківській міській раді» було відкрито перший в Івано-Франківську Логістичний центр з надання інформаційної допомоги місцевим жителям, у якому нині надають інформаційно-консультаційні послуги щодо впровадження програмно-цільового методу як методу управління бюджетними коштами - ДЕ ЦЕЙ центр знаходиться (адреса, контакти). 2. Також у межах проекту побачив світ практичний посібник «Програмно-цільовий метод: поняття та застосування», - ДЕ з ним можна ознайомитися. 3 А ще у рамках проекту було створено сайт, на якому головні розпорядники коштів зможуть знайти чимало корисної для своєї роботи інформації, зокрема законодавчі ініціативи, практичні поради щодо використання ПЦМ, експертні оцінки, успішні практики - ЯКА АДРЕСА цього сайту. Дякую. Успіхів.

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Лютий
2020
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29

РЕКЛАМА
Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


Як у Франківську діти вчились робити натуральний крем

ВІДЕОНОВИНИ


Головний торговий центр Пасічної запрошує дітей на "River Fest"
<p>
	14-15 грудня головний торговий центр Пасічної ТЦ River Park запрошує на новорічно-різдвяний ярмарок.</p>
<p>
	Адреса: Галицька 139А.</p>
<p>
	ВХІД БЕЗКОШТОВНИЙ.</p>

РОЗСИЛКА НОВИНвсе для підприємців, роботодавців та орендарців