Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Берладін Руслан
...
Не нарекаю...
Не нарекаю на Неё ... --- Её Все-похотливое Величество Судьбу ... Её капризы для нас всех давно...
13.4.2024, 23:49
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Добре тому в дорозі, хто сидить на возі

В обласній раді презентували проект "Велика війна: поховання та історична пам’ять"


22 Червня 2018 p.

В обласній раді відбулася презентація проекту "Велика війна: поховання та історична пам’ять". Він передбачає підвищення обізнаності про загальну історичну спадщину Східної Європи шляхом увіковічення пам’яті загиблих солдатів Першої світової війни незалежно від їх національності та належності до воюючих сторін.

"Це саме той випадок, коли історія не роз’єднує, а, навпаки, об’єднує різні народи, - відзначив голова обласної ради Олександр Сич. - Проект має хороше гуманітарне навантаження – впорядкування могил загиблих солдатів у Першій світовій війні. Мені приємно, що до його написання долучився структурний підрозділ виконавчого апарату обласної ради – відділ з питань міжнародних зв’язків, інвестицій та проектної діяльності, а результатами проекту зможе скористатися комунальне підприємство обласної ради "Пам’ять", яке було створене саме з метою пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів".

Українським партнером проекту виступила громадська організація "Поступовий гурт франківців", координатором якої є депутат обласної ради Сергій Адамович. "Ми будемо працювати в архівах, збирати спогади, обліковувати поховання, які знаходяться в незадовільному стані", - зауважив Сергій Адамович.

Історик також додав, що спільно з закордонними партнерами і КП "Пам’ять" планується створити інтернет-сайт, який буде містити мартиролог загиблих у Першій світовій війні та інтерактивну карту військових меморіалів і солдатських поховань.

"На території Прикарпаття є близько сорока поховань солдатів часів Першої світової війни. Ми вже давно займаємося їх дослідженнями, проводимо ексгумації та перепоховання. Нам буде дуже цікаво порівняти досвід Польщі і наш у цій роботі", - розповів директор КП "Пам'ять" Василь Тимків.

В рамках проекту буде видана карта поховань, розміщено біля військових кладовищ 20 інформаційних стендів з загальною інформацією про події часів Великої війни та тих, хто похований, упорядковано два військових цвинтарі, а також проведена підсумкова міжнародна конференція.

В свою чергу координатор проекту, керівник ГО "Польська гуманітарна команда" Артур Нємчик висловив сподівання, що згодом до роботи з виявлення поховань долучаться представники Німеччини та Австрії. "Це дуже важливий проект, адже люди повинні знати де поховані їхні діди-прадіди", - сказав Артур Нємчик.

Проект "Велика Війна: поховання та історична пам’ять" фінансується Міжнародним Вишеградським Фондом. Він реалізовуватиметься упродовж одного року та охопить прикордонні території України, Польщі, Словаччини та Угорщини.

Координатори проекту закликають органи місцевого самоврядування та небайдужих громадян допомогти в пошуках військових поховань періоду Першої світової війни та ідентифікації загиблих. 


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 261
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців