Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Берладін Руслан
...
Не нарекаю...
Не нарекаю на Неё ... --- Её Все-похотливое Величество Судьбу ... Её капризы для нас всех давно...
13.4.2024, 23:49
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Вчення в щасті украшає, а в нещасті утішає

Тлумацька ОТГ – що змінилось за рік?


3 Лютого 2018 p.

Тлумацька територіальна громада об`єдналась 1 січня 2017 року і наразі – це єдина міська ОТГ в області. До громади належить місто Тлумач та 11 навколишніх сіл, а головою об’єднаної території став Роман Круховський. За рік плідної праці створені окремі відділи медицини, освіти, культури, покращено умови надання адміністративних послуг та підвищення якості роботи комунальних підприємств.

 «Оскільки в нас багато орної землі, то ми пробуємо залучати іноземні агрофірми. Цього року ми отримали півтора мільйона податку за експорт  Вирощуємо зернові культури, сою, соняшник, кукурудзу. Також пріоритетним для нас є промислове виробництво, бо є запаси глини, торфу та вапняку», - повідомляє Роман Круховський.

З державного бюджету для потреб громади виділили субвенцію в розмірі – 5 млн 118 тисяч гривень. За словами Романа Круховського, минулого року бюджет становив 27 млн, але в 2018 очікують 35 млн.

«Якщо проаналізувати стан та фінансове забезпечення сіл до і після об`єднань, то безсумнівно, що вони отримали більше. Торік у Тлумацькій ОТГ було зібрано від податку на доходи фізичних осіб понад 18 млнгривень, що на 53 відсотки більше, порівняно з попереднім роком», - повідомляє Юрій Стефанчук.

Село Палагичі – це поки одна олійна пляма, бо знаходиться всередині ОТГ, але село не хоче об’єднуватись. Ще є 8 навколишніх сіл, які не входять в Тлумацьку об’єднану громаду. Зазвичай, не хочуть вступати або багаті села або ті, які бояться, що в них закриються школи та інші адміністративні центри.

«Старости та депутати сільських рад турбуються, що не зможуть впливати на прийняття рішень, а їхні інтереси залишаться поза увагою. Для того, щоб ніхто з сторін не програв – створюється статут ОТГ, у якому прописуються пропозиції та вимоги», - наголошує виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук.

За словами старости села Бортники Галини Слободян, багато людей виїжджає за кордон і селу стає все важче вижити. Об`єднання з іншими селами та міським центром передбачає фінансову підтримку, також допомогу у реалізації локальних проектів. За рік вдалося зробити ремонт у клубі, пошити одяг для сцени, замінити вікна. У Бортниках розташована і єдина амбулаторія об’єднаної територіальної громади, де теж замінили вікна та утеплили фасад.

 

 

 

 

 У Тлумачі утеплили фасад гімназії, провели благоустрій міського парку та відремонтували центральну дорогу на вулиці Шевченка.

«Ми зробили вже 900 метрів дороги, затративши 1 млн. гривень з інфраструктурної субвенції, але що закінчити роботу плануємо доремонтувати ще 600 метрів. Ця вулиця має стратегічне значення, бо сполучає села Колінці та Гринівці, які входять до громади», - розповідає перший заступник міського голови Тлумацької ОТГ Радовець Андрій.

Зважаючи на потреби та проблеми сміттєвиків до комунального господарства купили сміттєвоз та контейнери для сміття.

«У майбутньому хотіли б відкрити міні-станцію для сортування та перероблення відходів. Ми вже їздили до міста Буськ, де функціонують сміттєсортувальні станції, щоб скористатись їхнім досвідом у своїй роботі», - розповідає голова Тлумацької ОТГ Роман Круховський.

Також за кошти інфраструктурної субвенції та місцевого бюджету до комунального міського господарства було закуплено ескалатор, міні-трактор і бутумізатор.

Завдяки збільшенню медичної субвенції в Тлумачі запрацював Центр первинної допомоги, для якого було куплено автомобіль та лабораторне обладнання для визначення рівня гемоглобіну, гематокриту та окремих імунологічних показників крові.

«Ми відкрили 11 фельдшерсько-акушерських пунктів, маємо 15 стаціонарних місць у Центрі ПМД та 1 амбулаторію. За власні кошти закуплено холодильники, небулайзери, тонометри. У  майбутньому хотілось би дійти того рівня технологічного забезпечення, щоб ми могли використовувати телемедицину.

Попри усі труднощі, найбільшою проблемою села залишається – виїзд трудових кадрів за кордон та переселення людей до міста. При таких умовах є загроза закриття шкіл та недостача кваліфікованих працівників.

Богдана Комарніцька для БРІЗ


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 1553
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців