Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Скільки віслюка не мий, все рівно коровою йому не стати

Фермери Івано-Франківщини придивляються до аграрних розписок


30 Січня 2018 p.

Можливості фінансування малих та середніх фермерів в Івано-Франківській області значно розширилися. Тепер тут запрацювали аграрні розписки. 29 січня про це повідомили учасників розширеної зустрічі, яка відбулася в облдержадміністрації за участю прикарпатських виробників сільськогосподарської продукції, представників місцевих органів влади, фінансових та підприємницьких структур, які виступають у ролікредиторів, а також нотаріату, який готовий до роботи з новим інструментом поповнення обігових коштів аграріїв.

На думку першого заступника голови Івано-Франківської ОДА Марії Савки, аграрні розписки є перспективним інструментом, який спроможний залучити в АПК додаткові кошти та матеріально-технічні ресурси. А отже, дати новий поштовх для його розвитку.
Така підтримка місцевих аграріїв є доречною з огляду на хороші перспективи сільськогосподарського виробництва на Прикарпатті. Тут і досі чисельність сільського населення переважає міське. Ефективне господарювання на землі має давні традиції, з ним аграрії пов’язують і своє майбутнє. Галузь постійно технічно та технологічно оновлюється, використовує сучасні підходи для організації роботи, її продукція освоює нові ринки.
У 2017 році обсяги сільськогосподарської продукції, виробленої в області, на 3,4% перевершили відповідний показник попереднього року. Особливо вдало спрацювали сільськогосподарські підприємства, загальний обсяг виробленої продукції яких зріс на 9,4%, а продукції рослинництва – на 19,5%.
На Прикарпатті торік зібрано 741,8 тис. тонн зернових. Суттєвого зростання досягнуто у вирощуванні картоплі, її тут було зібрано 1000,2 тис. тонн, що на 25,2 тис. тонн перевищило показник 2016 року. Овочів зібрали 174,2 тис. тонн (на 2 тис. тонн більше), плодів і ягід – 51,1 тис. тонн (на 2,4 тис. тонн більше). А от валовий збір соняшника склав 76,8 тис. тонн – в півтора рази більше, ніж у попередній рік, ріпаку – 98,7 тис. тонн – це переважило попередній показник у 1,8 рази.
Подбали місцеві аграрії і про наступний врожай. Посів озимих зернових культур забезпечено на площі 74,8 тис. гектарів, що на 22% більше за попередній рік. Та й ріпаку засіяно на 17,8 тис. гектарів.
Значну частина всіх згаданих здобутків Прикарпаття забезпечують малі та середні сільгоспвиробники. Саме для них у першу чергу й призначається новий інструмент фінансування.
«Реалізація пілотних проектів в агропромисловій галузі дає можливість підтримувати малі і середні підприємства під час підготовки до проведення весняно-польових робіт, - зауважила Марія Савка. – Саме аграрні розписки можуть стати дієвим інструментом для врегулювання фінансових питань».
З 2014 року впровадженням аграрних розписок займається Проект IFC «Аграрні розписки в Україні» спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства і Міністерством юстиції за сприяння уряду Швейцарської Конфедерації. Донедавна цим фінансовим інструментом користувалися сільгоспвиробники 8 пілотних регіонів. У січні всі області України були підключені до Реєстру аграрних розписок. Тож аграрії інших регіонів також отримали змогу використовувати цей інструмент.Тепер кількість оформлених аграрних розписок збільшується ледь не щодня.
За інформацією ПроектуIFC, станом на 29 січня, вже видано 198 аграрних розписок. Кількість коштів, залучених в галузь за ними, сягнула 1,362 млрд. гривень.
Особливу популярність мають фінансові аграрні розписки – таких оформлено 123 на загальну суму 598 млн. гривень. Решта 75 – це товарні аграрні розписки. Сума залучених за ними коштів склала 764 млн. гривень.
Використання нового фінансового інструменту в регіонах, які були пілотними, виглядає наступним чином: Вінницька область – 46 аграрних розписок, Полтавська – 45, Черкаська – 34, Харківська – 24, Сумська – 18, Тернопільська –15, Хмельницька – 14, Миколаївська – 2.
108 аграрних розписок уже закрито на загальну суму 866 млн. гривень.
В Проекті IFCпереконані, що підключення всіх регіонів до аграрних розписок суттєво збільшить зазначену статистику.

Ярослав ТРИПІЛЬСЬКИЙ,
Національний прес-клуб «Українська перспектива»
 


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 483
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Березень
2024
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців