Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Не взявшись за сокиру, хати не зробиш

Як поміняти колесо у "польових" умовах


1 Грудня 2017 p.

Як поміняти колесо у "польових" умовахЗ проблемою власноручної заміни коліс на машині багато водіїв в даний час навіть і не стикаються. Особливо у великих містах, де і дороги викладені дуже добре, і двори прибираються, та й шиномонтажний сервіс повсюдно. Якщо раптом виникають які-небудь сумніви у цілісності колеса – вперед на шиномонтаж, і всі справи. Навіть якщо колесо, як то кажуть, на ободі, можна залити спеціальну герметизуючу рідину, підкачати і рухатися до фахівців. Однак, бувають випадки, коли все ж необхідно самому поставити запаску. І будь-якому автомобілісту буде корисно мати хоч якесь уявлення про те, як поміняти колесо машини, - повідомляє Dexpens з посиланням на сайт avtosvet.com.ua.

Для того, щоб поміняти у машини колесо, потрібно мати необхідний мінімум інструментів і пристосувань. Це домкрат, балонний ключ для відкручування колісних гайок – болтів) і, бажано, пара упорів під колеса машини, так як знайти щось підручне часто-густо просто неможливо. І, безумовно, насос або компресор. Не завадить і пара робочих рукавичок.
Почнемо з того, за якими ознаками у процесі водіння можна запідозрити щось недобре з колесами. Це відведення машини в бік, неадекватна поведінка при русі, «плавання задка», утруднене управління, збільшений зовнішній шум з однієї (зазвичай) із сторін. На великій швидкості при повному пробої машину різко кине в бік пошкодженого колеса, і тут головне – не розгубитися і зберегти управління.
Займатися заміною коліс посеред дороги вкрай не рекомендується. Мало того, що ви будете створювати перешкоду руху (а він зараз дуже жвавий), і можете спровокувати цим аварійну ситуацію, так ви ще будете піддавати себе ризику потрапити в ДТП і з вашою участю. І з серйозними для вас же наслідками. Краще не тремтіти над покришкою і, знизивши швидкість і включивши аварійку, з’їхати на узбіччя.
Зупиняємося, глушимо двигун, вживаємо заходів, щоб машина не покотилася (стоянкове гальмо, включена передача, і т д.). Оглядаємо колеса. І якщо наші підозри виправдалися – необхідно поміняти колесо.
Не завадить виставити знак аварійної зупинки з протилежного напрямку руху боку. Тобто, якщо ви зупинилися на своїй смузі – ставимо ззаду, а якщо з якихось причин на зустрічному узбіччі, то спереду вашого автомобіля. Якщо дорога заміська або неподалік повороти, краще ставити знак подалі, в 30 – 40 метрах, як мінімум.
Дістаємо запаску, домкрат, ключ балонний і упори. Зустрічаються поради періодично перевіряти запасне колесо на дотик. Як хочете, але оцінити ступінь його накаченості рукою вам, ну ніяк, не вдасться. Тільки манометром.
Розміщуємо упори перед і за колесом з протилежного боку, краще всього – діагонально щодо того, яке будемо міняти.
Далі «зриваємо болти» (або гайки, у кого як). Це означає, що ми їх відкручуємо на 0,5 – 1 оборот. Робити це треба до установки домкрата, тому що при «зриві» імовірні розгойдування кузова, упори можуть трохи роз’їхатися і положення домкрата доведеться коригувати, якщо ви його вже встановили.
Тепер перевіряємо положення упорів, запасне колесо маємо «під рукою», встановлюємо домкрат і починаємо підйом кузова.
Упори упорами, але дивитися за положенням домкрата необхідно, тому що з різних причин (а особливо взимку) можливо його завалювання вперед або назад по ходу автомобіля. В цьому випадку треба опустити і підкоригувати стан опорної площадки так, щоб він стояв вертикально, перевірити упори (!) і повторити спробу. Траплялося, що тільки з четвертого разу вдавалося підняти машину – з’їжджають упори і все тут!
Ну ось, кузов піднято настільки, що колесо машини вільно обертається. Краще підняти його ще вище. Тому що запасне колесо накачане – є більшим у діаметрі, ніж спущене пошкоджене, і може просто не «сісти» на посадкове місце.
Відкручуємо болти – гайки і кладемо їх так, щоб на їх змащену різьбову частину не прилипли пісок або бруд. Якщо вже таке сталося, треба ретельно протерти різьблення, видалити піщинки, і нічого страшного, що видалиться і мастило – відповідної частини різьби в маточині вона залишилася. Але якщо є можливість – краще змастити різьбу, щоб вона не «прикипіла» з часом.
Акуратно знімаємо колесо і відкладаємо вбік. Беремо запаску і обережно одягаємо її на шпильки маточини (якщо колеса кріпляться гайками) або на направляючі штифти (якщо болтами). Закручуємо пару гайок (болтів) до упору від руки (або ключем), а потім і всі інші. Після цього затягуємо їх, наскільки це можливо на вазі, і опускаємо машину. Тепер головне – не забути затягнути болти або гайки вже стоячого на землі колеса, оскільки це загрожує його відкручуванням при русі з усіма наслідками, що звідси витякають.
Остаточне затягування треба робити за два-три заходи, поступово збільшуючи зусилля. Бажано не затягувати по черзі, а через один, або хрестом. Без досвіду визначити, чи достатньо затягнуті гайки або болти, важко. Якщо при затягуванні лунає характерний скрегіт металу до металу – пора зупинитися. Якщо ж ви – тендітна дівчина 50 – 55 кг, спробуйте докрутити кріплення вагою свого тіла, підводячись на рукоятку ключа, ближче до її кінця. Втім, якщо при цьому колеса вашого автомобіля, як у «Хаммера», то колесо ви можете просто не підняти, тому без помічників тут не обійтися, а вони і закрутити допоможуть.
Тепер бажано перевірити тиск в поставленому колесі (підкачати при необхідності) і герметичність золотника (ніпеля), який пропускає повітря всередину колеса, і не дає йому виходити назад. Змочуємо палець (можна і слиною) і прикриваємо отвір утримувача ніпеля (соска, по-народному). Не пузириться? Відмінно. А якщо так? Спробуйте затягнути золотник верхівкою ковпачка, на ній спеціально для цього зроблений паз. Варто зауважити, що зараз є багато ковпачків без такої особливості. І якщо на колесах немає жодного такого – треба його купити заздалегідь, хоча б один, а краще два – на одне з коліс і в бардачок.
Якщо підтяжка не допомогла і повітря продовжує «травити», закрутіть ковпачок щільніше, і він своєю гумовою прокладкою зменшить витік. Так можна проїхати досить довго, дістатися до шиномонтажу вже точно вистачить.
Ну, ось і все! Збираємо інструменти, проколене колесо і аварійний знак, укладаємо все це по місцях і в добрий шлях!


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 423
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців