Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Берладін Руслан
...
Не нарекаю...
Не нарекаю на Неё ... --- Её Все-похотливое Величество Судьбу ... Её капризы для нас всех давно...
13.4.2024, 23:49
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Фінансові взлети - це ще не життєві крила

В Україні навчають ІТ-спеціалістів за Новою освітньою моделлю


13 Вересня 2017 p.

Нещодавно Україна зробила ще один крок до позитивних змін у вітчизняній освіті, прийнявши новий пакет реформ. Власне, потреба переформатування навчального процесу виникла вже давно і доцільність цього підтверджує вдалий старт низки інноваційних проектів у цій сфері.

Серед них Нова освітня модель (НОМ) - програма підготовки ІТ-спеціалістів, що поєднує лінійну шкільну, позашкільну та дуальну ВНЗ-освіту. Наприкінці літа успішно завершився перший етап пілотного запуску проекту – літній курс-інтенсив із програмування JavaGR8Summer Intensive.

Цього року цільовою аудиторією НОМ були переможці профільних олімпіад з різних областей України. Від початку організатори за півтора тижні отримали більш як 50 заявок від охочих взяти участь у першому етапі проекту. 40 з них розпочали навчання на літньому курсі-інтенсиві.

Програма курсу була надзвичайно насиченою: 6 тижнів майже щоденних занять - вебінарів, самостійного опрацювання та проміжних тестових іспитів. Звичайно, не кожен із вчорошніх школярів зміг поєднати літній відпочинок та інтенсивний темп навчання, тому дехто всеж віддав перевагу пляжу. Таким чином, 8 найсумлінніших студентів успішно склали фінальний тестовий іспит і4 з них вирішили й далі брати участь у проекті.

1 вересня в Державному університеті телекомунікацій розпочала навчання група студентів за програмою НОМ, яка передбачає, паралельно із навчанням фундаментальним дисциплінам у виші, стажування в ІТ-компаніях.

Якщо детальніше, то студент НОМ отримує в результаті гармонійне поєднання поглибленого шкільного навчання програмуванню шляхом онлайн-курсів, вебінарів і занять з ментором (що має ще й профорієнтаційний характер), сильної теоретичної бази ВНЗ та практичної/ринкової складової у компанії на реальних проектах.

Серед ІТ-компаній, що підтримали освітню ініціативу, – EPAM та Ciklum. Саме там студенти застосовуватимуть свої теоретичні знання на практиці під час роботи над реальними проектами. Вартість навчання у ВНЗ, проживання у гуртожитку та виплату стипендій компенсуватиме ІТ-компанія, в якій учасник проекту проходитиме стажування.

Засновниками та ініціаторами проекту стали – вітчизняна освітня платформа SmartMe University, громадська організація «Фундація розвитку інновацій», фонд BrainBasket Foundation, Асоціація «ІТ України» та Державний Університет Телекомунікацій.

«Ми живемо в VUCA-світі, де нестабільність, невизначеність, складнощі і двозначність стали синонімами сучасності, – коментує Оксана Біла, директорка освітньої платформи SmartMe University. – Будь-які трансформаційні процеси починаються з освіти, з нових знань, підходів, здатності дивитися на завдання і ситуацію по-новому, діяти нестандартно, комунікувати ефективно. Саме тому в Новій освітньої моделі ми робимо ставку на індивідуалізацію навчання, використання сучасних ІТ-технологій, практичну складову і розвиток не тільки професійних, але й особистісних якостей. Цьогорічний старт показав, що проект цікавий і перспективний для кожної із сторін-учасниць, тому наступного року ми хотіли би залучити до співпраці більше ВНЗ та ІТ-компаній, а також, безперечно, більшу кількість активних та ініціативних студентів, які готові творити зміни і самі не бояться змінюватися.»

Організатори НОМ відпочатку ставили за мету – надати можливість талановитим мотивованим випускникам навчатися у ВНЗ за програмою, яка відповідає вимогам сучасного суспільства і ринкових відносин, і, водночас, отримувати актуальні практичні навички на реальних проектах в IT-компаніях, окрім того це спроба зменшити або принаймні відтермінувати відтік молодих талановитих кадрів за кордон та забезпечити ІТ-індустрію кваліфікованими спеціалістами.

“У нас було три дуже показових прецеденти, коли учасники літнього інтенсиву НОМ, маючи бюдетні місця в українськиї ВНЗ обирали між навчанням закордоном і участю в нашому проекті. – Зазначає один з ініціаторів проекту, голова громадської організація “Фундація розвитку інновацій” та Java-тренер компанії SmartMe Univetsity Сергій Іщеряков. – Тобто, навіть оцей, здавалося б, незначний момент вагання – це вже маленька перемога для нас, адже ми змогли зачепити, зацікавити студента, створити привабливу вітчизняну альтернативу закордонній освіті.”

Загалом, поява нових креативних освітніх проектів відповідно до актуальних потреб учнів і студентів, допомагає чіткіше визначити потрібний вектор розвитку освітніх послуг, а отже, як результат, сформувати свідомих і дієвих людей нового покоління. 


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 733
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців