Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Берладін Руслан
...
Не нарекаю...
Не нарекаю на Неё ... --- Её Все-похотливое Величество Судьбу ... Её капризы для нас всех давно...
13.4.2024, 23:49
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Хто правду говорить, ненавидять того

Студенти Навчально-наукового інституту мистецтв подорожували Поділлям


1 Червня 2017 p.

Нещодавно викладачі та студенти кафедри дизайну і теорії мистецтва Навчально-наукового інституту мистецтв подорожували мальовничим Поділлям. Організатор подорожі – доцент кафедри, кандидат мистецтвознавства Надія Бабій. Метою подорожі було ознайомлення із культурою рідного краю, а ще більше – неймовірна виїзна лекція з історії мистецтва та архітектурних стилів, яку підготувала доцент кафедри, кандидат мистецтвознавства Лідія Хом’як. Про це повідомила прес-служба ПНУ.

Першою станцією захопливої подорожі була Городенка. У 1743 році в Городенці коштом Миколи Потоцького, воєводи Белзького і старости Канівського, розпочато будівництво великого римо-католицького костeлу і монастиря для ченців-місіонерів Театинського ордену. Храм завершено і освячено 2 липня 1760 року. Місіонерам святиня належала до 1763 р., а з того часу стала парафіяльною. Костел в Городенці став першим витвором на наших землях відомого італійського архітектора Бернарда Меретина, який при зведенні храму співпрацював із талановитим скульптором Йоганом Георгом Пінзелем. Їх спільний здобуток – такі знамениті архітектурні ансамблі, як Собор св. Юра у Львові (1744-1761 рр.) і ратуша в Бучачі (1751 р.). Храм належить до найдивовижніших споруд стилю пізнього бароко в Україні та Центральній Європі.

Дорогою з Городенки на Нирків захоплює дух від спостереження величного Дністровського каньйону, що утворився на наших землях внаслідок специфічної геологічної будови місцевості, а також тектонічних рухів та процесів водної і вітрової ерозії. Ми здивовані, збентежені – це надзвичайна природна пам’ятка, заслужено внесена до переліку 7 природніх чудес України.

 

Місто Червоногород (Червоний город) належало до літописних червенських міст (городів), від назви яких пішла пізніше назва Червона Русь. Від дерев’яного замку залишились лише літописні спогади, а від величної кам’яної ренесансної фортеці, спорудженої у 1558-1624 рр. – величні руїни  круглих веж із зубцями.

Поруч – Джуринський водоспад. Місцеві жителі люблять розповідати старовинну легенду про те, як під час турецького набігу городяни ховалися у стінах середньовічної фортеці. Вода в неї потрапляла з річки Джурин. Ворог, підклавши вибухівку під потік, хитрим чином перенаправив русло, неприступна цитадель залишилася без життєво важливого джерела, утворивши неподалік чудовий водоспад, каскади якого сягають у висоту кількох метрів.

Неймовірним відкриттям для нас став Чортків. Це ошатне містечко має числені пам’ятки архітектурних стилів від XVIII по ХХ ст: усе багатство історизмів, неоготику, орієнтальний стиль, неоренесанс; сецесійні споруди.

Бучач вразив не дише емоційною бароковою архітектурою Меретина, Урбаніка, Фесінгера, а й високою громадянською культурою містян – тут народився нобелівський лауреат Шмуель Агнон (Чачкес), а вдячні нащадки у дворику, де він проживав, реалізували творчий проект – Артдвір. Ми потрапили на один із таких лекторіїв.

На завершення подорожі викладачі та студенти завітали до Язлівця (Бучацький район, Тернопільської області). Це величне містечко (тепер мале село), що стояло колись на золотому шляху, перевершило всі наші сподівання. У XVI ст. його багатству заздрили львівські купці, тут розвинулась одна з найвидатніших каменярських шкіл. На невеличкій території збереглось кілька десятків неймовірної краси та величі пам’яток:Церква Святого Миколая (1551 р., колишня Вірменська), Костел Успіння Пречистої Діви Марії (1590 р.), Церква святого Михаїла (згадана 1 лютого 1755 року), Каплиця Блажовських на цвинтарі, ренесанснийЯзлівецький замок XVI ст.  Поруч на його території у XVIII ст зведений палац (у приміщенні — обласна фтизіопульмонологічна лікарня реабілітації та монастир), єврейський і польський цвинтарі з видатними кам’янотесаними надгробками.

Як зазначають організатори, в усіх учасників мандрівки залишилися захоплюючі враження від побаченого. Україна неперевершена за своїм багатством пам’яток, а вивчення культури у такий інтерактивний спосіб є найкращим.


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 446
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців