Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Відклади гаджет і берись до роботи

Олексій Мельник – гуцул зі світу сильних


8 Травня 2017 p.

Прикарпатський спортсмен із Яремче Олексій Мельник зовсім недавно завоював друге місце у своїй категорії на чемпіонаті світу закритого типу з пауерліфтингу US Open. Сюди потрапляють тільки за запрошенням від організаторів. А запрошують по п’ять осіб у кожну категорію. Цьогоріч змагання відбувалися тільки вдруге, проводилися – в Каліфорнії. Олексій сумарно підняв 857,5 кг, результатом поступився тільки американцю Маліеку Дерстайну - розповідає журналіст газети "Галицький кореспондент".

Хотілося бути сильним

«На наших теренах я бачив, що мені немає рівних, – розповідає Олексій Мельник. – А от там побачив, що за мене є й сильніші».

Саме змагальність мотивує силача упродовж останніх 10 років. Адже цим спортом він почав займатися у 2007-му. Тоді Олексію було 17 років, і він якраз вступив у Національний лісотехнічний університет (м. Львів).

Все почалося з того, що він прийшов в університетський спортзал і почав тренуватися. «Буквально одразу мене помітили старші хлопці, вони побачили мої непогані силові результати і запитали, чи я займаюся пауерліфтингом, – пригадує Олексій Мальник. – Це слово для мене тоді було незнайоме. Мені пояснили суть. Це мене зацікавило».

З того моменту і почалася кар’єра спортсмена. Хоч активний спосіб життя він вів з дитинства. З братом ще змалку їздили до бабусі в село Галицького району, де по сусідству жив тренер з важкої атлетики. У нього були штанги і гантелі, і так хлопці полюбили силові види спорту.

Дороге хобі

Попри те, що пауерліфтинг – це справа життя Олексія Мельника, він все одно вважає його своїм хобі. Тому що, крім спорту, потрібно займатися тим, що приносить заробіток. Адже в нашій державі спортсменам професійного рівня важко заробляти, на противагу іноземним атлетам, які займаються спортом як роботою.

«За кордоном спортсмени заробляють спортом, – ділиться Олексій. – Натомість наші спортсмени, якщо хочуть цим заробляти, то можуть це робити тільки тренуючи інших». Силач розповідає, що вже скуштував тренерського хліба. Так праця в залі подвоюється. Адже є робота у спортзалі, коли ти тренуєш когось, і є праця над собою, коли ти тренуєшся сам.

«Я пробував у 2012 році працювати тренером у Львові. Не вийшло, – зізнається він. – Я кілька місяців попрацював і зрозумів, що з цього жити важко. Бо ж все одно треба вкладати гроші у свою підготовку. Тож я працюю у Ворохтянському лісгоспі і допомагаю батькам у готельному бізнесі».

А мати спортсмена Оксана Височан додає: «Спершу я думала, що це, як і в кожного хлопця, звичайне захоплення. Що він попрацює трохи, і скоро йому мине. Але виявилося, що любов до штанги та гирі продовжується. Значить, така доля».

Жінка каже, що коли син перейшов на ваги за 200 кг, то вона з чоловіком зрозуміла, що краще його фінансово підтримувати, ніж заперечувати.

Головне – бажання

Попри те, що Олексій не бачить себе тренером, адже для цього слід мати педагогічні здібності, він все ж має підопічного. У юнакові з Делятина Андрієві Бодрову він побачив перспективного спортсмена і погодився з ним працювати. Тренуються разом два-три рази на тиждень.

«Вже за півроку спільних тренувань у нього дуже виросли показники, – розповідає Олексій. – На даний момент він виконав майстра спорту, і зараз готуємо його на чемпіонат Європи, щоб виконати майстра спорту міжнародного класу».

Каже, що за останні роки бачив багато молодих людей, які хотіли займатися. Проте часто бажання минало. А от в Андрієві Олексій побачив молодого себе. Адже у нього очі горять, а дух суперництва тільки стимулює.

До речі, сам Мельник займався без тренера. Вважає, це не головне – аби було бажання. «Звісно, якби мене помістили на закритий острів, де немає спілкування з людьми та інтернету, то, напевне, це закінчилось би плачевно – були б травми і результати б не були такі хороші, – міркує він. – А я їздив на змагання. Там я знайомився з людьми, дивився, хто і як робить, спілкувався щодо допоміжних вправ. Адже, буває, доходиш до якогось рівня, і починається застій. Отут якраз важлива думка і порада професіоналів».

Знають як гуцула

Перші змагання за кордоном в Олексія були у 2009 році. Тоді він виступав у Чехії і серед аматорів став абсолютним чемпіоном світу серед юніорів та чемпіоном серед дорослих у своїй категорії.

Потім за кордон не їздив, змагався в Україні. А от минулого року Мельник виступив у Казахстані на чемпіонаті Азії. Далі вирішив поїхати у США. А зовсім скоро він поїде виступати у Білорусь.

«Цікаво, що в США на весь світ прозвучало Яремче, – з гордістю підкреслює силач. – Американці, мабуть, не розуміють, що таке Яремче, але всі, хто слідкував за подією в Україні, це бачили. Я завжди, коли реєструюся, то пишу місце тренувань. Відповідно, мене всі знають як західноукраїнського спортсмена, як гуцула».

Тетяна СОБОЛИК

газета "Галицький кореспондент"

P.S. До речі, у Яремче, на території бази відпочинку «Велика ведмедиця», яка належить родині спортсмена, є цікавинка. Тут є два місця сили – камені у вигляді яйця, кожне з яких важить 8 тонн. Хтозна, може, Олексій такий сильний, тому що заряджається біля них?


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 601
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців