Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Прожитковий мінімум - це коли людина чомусь не вмирає на ці гроші.

Громади Надвірнянщини мають добровільно об'єднуватись, щоб отримати кошти для свого розвитку


27 Квітня 2017 p.

Населені пункти Надвірнянщини, та й цілої області мають активізуватись у створенні об'єднаних територіальних громад, щоб отримати додаткові кошти для власного розвитку та вирішення проблем, які турбують жителів вже десятиліттями.

На цьому наголосила депутат обласної ради Ольга Федишина у програмі "Гість студії" на ТРК Надвірна.

Депутат зазначила, що загалом в Івано-Франківській області реформа децентралізації втілюється не активно. В 2015 році об'єднались лише три громади - Печеніжинська, Старобогородчанська і Верхнянька.

"Там були ініціативні голови, які взяли на себе відповідальність за всі ризики, які можуть з'явитись після об’єднння. І зараз вони мають позитивні результати. Ці громади навіть увійшли в так звані історії успіху Мінрегіонбуду", - каже Федишина.

У 2016 році в об'єднання пішли ще ряд громад, однак серед них жодної з Надвірнянщини.

"Причиною цього, по-перше, є сам Перспективний план, схвалений ще за попередньої каденції облради та затверджений Урядом, який, очевидно, не врахував певних історичних особливостей населених пунктів, відносин між жителями сіл. По-друге, це небажання самої місцевої влади прискорювати реформу, адже будуть ліквідовані райдержадміністрації. Такі виконавчі органи міні-районів будуть утворені на базі органів самоврядування ОТГ", - пояснила депутат.

Окремі громади в Надвірнянському районі вже зробили кроки на шляху до об’єднання. Зокрема, свою згоду на об'єднання в громаду з центом у селищі Делятин надали села Заріччя, Чорні Ослави, Чорний Потік. Не надало згоду лише село Білі Ослави.

До слова, у 2017 році був прийнятий законопроект 4772, який дозволяє громаді об'єднатись, якщо понад 51% населення дали згоду.

Незважаючи на те, що на сході жителів села дві третини присутніх висловили підтримку об'єднанню, на сесії сільради місцева влада пішла проти волевиявлення громади. 

"На сесії були присутні лише 13 з 22 депутатів, однак підтримали об’єднання 11, не вистачило одного голосу. У селі є люди, яким вигідно, щоб все залишалось як є. Але в цьому випадку страждає громада, в якій є чимало проблем, зокрема відсутність дитсадка. Щоб його добудувати сільська рада самотужки ніколи не знайде кошти, адже зараз область вручну розподіляє їх між районами, і в результаті села отримують мізер. Шанси отримати більше коштів і покращити своє життя дало б об'єднання" - запевнила Федишина.

Ольга Федишина висловила сподівання, що громада і керівництво Білих Ослав усвідомить переваги об'єднання і ОТГ таки утвориться. Адже Делятинська громада зараз може утворитися і без них, але в разі доєднання в майбутньому Білих Ослав до вже створеної об’єднаної громади, представники села будуть позбавлені можливості впливати на склад виконавчого органу ради та претендувати на посади в ньому, адже це відбудеться ще на стадії формування ОТГ.

"Люди повинні вчитись і переконувати самі себе, що необхідно щось змінювати. Сподіваюсь, що Делятинська ОТГ таки об'єднається, і покаже приклад іншим громадам Надвірнянського району. І тут головне, щоб місцева влада цьому не перешкоджала".

Ольга Федишина наголосила на необхідності об'єднуватись добровільно, до того як за 2-3 роки приймуть відповідний закон і об'єднання стане примусовим.

"Зараз є можливість отримувати кошти, які виділяє держава для розвитку об'єднаних громад. Яскравий приклад - Старобогородчанська ОТГ, яка з близько 6 тисячами жителів минулого року отримала 4,5 млн інфраструктурної субвенції. Крім того з ДФРР ця громада отримала 1 млн 326 тис грн і прибала автомобіль швидкої допомоги. Об'єднання дозволяє отримати додаткове фінансування і вирішити проблеми, які не вирішуються десятиліттями", - наголосила депутат. 


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 427
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців