Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Берладін Руслан
...
Не нарекаю...
Не нарекаю на Неё ... --- Её Все-похотливое Величество Судьбу ... Её капризы для нас всех давно...
13.4.2024, 23:49
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Договір дорожчий від грошей

Медична галузь ступає на шлях реформування


28 Березня 2017 p.

Одна з ланок, яка потребує перегляду, - це велика кількість в лікарнях некваліфікованих працівників, серед яких молодший медичний персонал – санітарки.
«Раніше ці посади були актуальними, - говорить заступник головного лікаря ОКЛ з медсестринства Наталія Ружило. - Кількість медичних сестер була меншою і в обов’язки санітарки входили частково й функції по догляду пацієнта. У реформах ми рівняємось до європейських та американських стандартів, тому вважаємо, що догляд за хворим має здійснювати кваліфікований працівник, тобто дипломована медична сестра».
Питання медсестринського догляду є великим розділом в програмі навчань майбутніх спеціалістів в медичних коледжах, серед них – як допомогти немічному пацієнту: як його нагодувати, помити, перестелити йому ліжко, переодягнути, допомогти йому з туалетом. І саме цим повинна займатись кваліфікована медсестра, а не санітарка.
За словами Наталії Ружило, в Україні, на жаль, питання догляду за хворим практично випало з роботи штатних працівників медичних закладів, оскільки з кожним роком збільшується інтенсивність роботи та навантаження на медичних працівників, у лікарнях районних та обласних скорочується час перебування хворого, відбуваються їх швидке поступлення та виписка. При цьому кількість медичних сестер залишається на тому ж рівні, що і десятки останніх років. Тому догляд за важким чи лежачим пацієнтом припадає на плечі родичів.
Окрім цієї причини та через недостатню кількість бюджетних коштів на виплату зарплати працівникам, адміністрація обласної клінічної лікарні вирішила оптимізувати роботу лікувального закладу через перегляд доцільності перебування молодших медичних працівників-санітарок на роботі вночі. «Ми добре розуміємо, що вночі ніхто з працівників не миє приміщення, не проводить генеральне прибирання та не годує хворих. То чи правильним буде платити зарплату працівникові за те, що він вночі спить на роботі?»
Як зазначила заступник з медсестринства, з 1 квітня обласна лікарня переводить санітарок в штат прибиральниць і з цього дня вже не буде найменувань «молодша сестра перев’язувальна», «молодша сестра процедурна» чи «молодша сестра палатна». Повністю змінюється їхній графік роботи – з нічних чергувань тільки на денні. Чергування молодших сестер – прибиральниць проходитиме через день і триватиме з 8.00 години ранку до 8.00 вечора. Проте в важких відділеннях, там де відбувається поступлення ургентних хворих, а також в операційних, пости санітарок в нічний час поки-що збережені.
Через те, що в країні нема системи навчання щодо прибирання лікувально-профілактичних закладів, керівництво планує створити на базі двох відділень ОКЛ – опікового та судинної неврології тренінгові центри, які спеціалізуватимуться на підготовці прибиральниць.
«Прибирати також треба вміти і знати з чого його починати в медичному закладі, - додає Наталя Степанівна. – Адже, лікарня – це об’єкт підвищеної інфекційної небезпеки і кожен рух прибиральниці повинен бути підкріплений наказом, алгоритмом чи інструкцією, який стосується епідеміологічного режиму».
Заступник головного лікаря переконана, що такі зміни принесуть тільки покращення роботи закладу і комфортнішого перебування хворого в лікарні.

Прес-центр ДОЗ ОДА
 


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 343
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців