Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Апетит приходить під час їжі

Кофеїн може відстрочити слабоумство, прискоривши роботу захисного ферменту


16 Березня 2017 p.

Нове дослідження припускає, що кофеїн може відігравати більш важливу роль, аніж простого ранкового напою, що допомагає прокинутись. Він має потенціал для захисту від нейродегенеративних розладів.

Дослідники з University of Indiana дізнались, що кофеїн та 23 інші сполуки можуть прискорювати вироблення ферменту, що називається нікотинамід мононуклеотид аденілил трансфераза 2 (NMNAT2), що може блокувати процеси пов’язані з розвитком слабоумства.

Результати дослідження були нещодавно опубліковані у виданні Scientific Reports.

У всьому світі налічується 47.5 мільйонів людей з слабоумством. До 2050 року кількість хворих збільшиться більше ніж втричі.

Хвороба Альцгеймера є найбільш частою формою слабоумства, складаючи приблизно 60-80% від усіх випадків. Хвороба характеризується проблемами мислення та пам’яті, а також плутаниною, дезорієнтацією та змінами настрою та поведінки.

Незважаючи на те, що дослідники досі не знають точних причин хвороби Альцгеймера, відомо, що хвороба проявляється внаслідок загибелі клітин головного мозку. Утворення клубків, що є невпорядкованими пучками білка тау, вважається основною причиною смерті клітин у головному мозку.

Інше дослідження, що було опубліковане минулого року, виявило, що фермент NMNAT2 не тільки захищає головний мозок від стресу, спричиненого надмірним збудженням, проте також зв’язується з білком тау та попереджує його неправильне згортання.

У цьому дослідженні науковці спробували знайти сполуки, що здатні збільшити вироблення NMNAT2 та посилити його захисний вплив.

Кофеїн збільшував продукцію NMNAT2 у мишей

Використовуючи новітні скануючи технології, дослідникам вдалось перевірити 1,280 фармакологічно активних сполук для того, щоб перевірити їхній вплив на вироблення NMNAT2 у клітинах головного мозку.

Команда науковців виявила 24 сполуки, що мають потенціал до підсилення вироблення NMNAT2. Кофеїн був однією з найбільш привабливих сполук.

Попередні дослідження показали, що кофеїн може покращувати пам’ять у мишей з незгрупованим так білком; інші науковці виявили низький рівень NMNAT2 у мишей, які були генетично модифіковані для вироблення невпорядкованого тау білка.

У цьому ж дослідженні, команда перевірила вплив кофеїну на мишах, які були генетично модифіковані для послабленого синтезу ферменту NMNAT2. Дослідники виявили, що гризуни почали виробляти таку кількість ферменту, як і здорові миші.

Rolipram – сполука, що використовувалась як антидепресант у 1990, проте пізніше була виведена з обігу – також виявилась спроможною підсилювати продукцію NMNAT2.

Інші дослідження виявили, що rolipram може руйнувати неправильно організовані тау білки.

Результати можуть стимулювати розробку ліків

Інші компоненти, що виявили потенціал до збільшення продукції  NMNAT2, не були настільки ефективними як кофеїн та rolipram. Крім цього, дослідники виявили 13 сполук, що зменшують вироблення NMNAT2. Науковці кажуть, що пошук таких сполук є важливою справою, адже вони можуть відігравати роль у розвитку слабоумства та інших нейродегенеративних станів.

Джерело: сайт Пріма МЕД


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 275
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців