Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


У поганого майстра погана пила

Р.Марцінків виступив на захист Отинійської лікрні


20 Лютого 2017 p.

Вже третій місяць на сайті МОЗ розміщена програма реорганізації Отинійської районної лікарні №1 на 2018 рік, згідно з якою буде скорочений хірургічний відділ лікарні.
Ініціативна група лікарів сьогодні скликала збори громади селища Отинії, на які зійшлися також і мешканці ближніх сіл, працівники лікарні, прибув народний депутат від партії "ВОЛЯ" Юрій Дерев’янко.
Громада висловила своє обурення, що ніхто з представників Коломийської РДА та Департементу охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА не приїхав на збори.
Медики розуміють, що так, як тепер, хірургічне відділення не може функціонувати – не всі ліжко-місця використовуються, а Кабмін наголошує на ефективному використанні коштів. Але наголошують, що позбавляти Отинію і довколишні села ургентної хірургічної допомоги категорично не можна.
«Треба зберегти можливість робити хоча б невеликі, які не потребують складних технологій, операції - на вену, на грижу», – виступив лікар Роман Марцінків.
Зараз в хірургічному відділенні Отинійської районної лікарні є 20 ліжок - 10 хірургічних, 5 травматологічних і 5 гінекологічних. В лікарні планують залишити лише планову терапію.
Завідувач хірургічного відділу Олег Іваницький наголосив, що за реформи децентралізації планують створити госпітальний округ в Коломиї, де обслуговуватимуться і пацієнти з Городенківського та Снятинського районів. Відповідно, хірургічне відділення буде перевантажене.
«Відділ хірургії в Коломийській лікарні буде забитий пацієнтами, відповідно скорочуватимуть терміни перебування в лікарні, їх завчасно виписуватимуть. Є велика група пацієнтів, які потребують тривалого лікування. Інваліди і хронічні зворі зараз лікуються в Отинійській лікарні, два-три рази на рік вони мусять отримувати терапію і лягати в лікарню. Сумніваюсь, що вони зможуть потрапити в Коломийську лікарню, - зазначив Олег Іваницький. – Крім того, в на наших дорогах часто трапляються ДТП і травмовані будуть позбавлені можливості швидкої хірургічної допомоги - їх треба буде також везти до Коломийської лікарні».
«Минулий рік був найтяжчим для лікарні у фінансовому плані, - каже головний лікар Віктор Кульчицький. – На зарплату не вистачало 1,7 млн. грн. Ми мали або скорочувати штат, або шукати кошти, що ми й робили. Ми просили людей скористатись своїм правом піти в відпустку за власний кошт. Селищна рада і державний бюджет ще виділили кошти і разом із зекономленими ми закрили цю заборгованість».
Головлікар вважає, що серед всіх лікарень Коломийського району Отинійська - в найкращій ситуації. «Щоб зберегти лікарню і потенціал, ми покращили матеріально-технічну базу, провели ремонт, зокрема відремонтували систему водозабезпечення, замінили 100 вікон на енергозберігаючі», - відзвітував Віктор Кульчицький.
Медики напрацювали альтернативні варіанти – не ліквідації, а скорочення хірургічного відділу. Пропонують створити на базі хірургії відділення реабілітації і залишити можливість проводити ургентні та нескладні операції. Інший доцільний варіант - залишити 5 хірургічних ліжок та відкрити 10 ліжок стаціонару на базі відділу. У випадку, якщо буде створена Отинійська ОТГ, можна зробити 5 муніципальних хірургічних ліжок, які буде фінансувати ОТГ, вважають лікарі.
«Важливо зберегти відділення. Поки не затверджений госпітальний округ, треба добиватись того, щоби при реформуванні було збережене хірургічне відділення в Отинійській лікарні. І я готовий вас в цьому підтримувати, - звернувся до громади нардеп Юрій Дерев’янко. - Треба звертатися до голови ОДА Гончарука, начальника Департаменту охорони здоров’я Матейка - вимагати від чиновників області, щоби вони подали в Київ той формат реорганізації лікарні, який є компромісним з точки зору громади селища, зі збереженням хірургічного відділу».
«На рівні держави теж треба тиснути на чиновників. Будемо виносити це питання на рівень МОЗ», - запевнив Юрій Дерев’янко. 


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 441
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Березень
2024
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців