Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Берладін Руслан
...
Не нарекаю...
Не нарекаю на Неё ... --- Её Все-похотливое Величество Судьбу ... Её капризы для нас всех давно...
13.4.2024, 23:49
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Обіцянка - цяцянка, а дурневі радість

Понад 1500 жителів Прикарпаття щороку отримують кваліфіковану офтальмологічну допомогу


1 Лютого 2017 p.

Досить часто офтальмологічні проблеми не проявляються одразу, або ж людина зволікає із зверненням за кваліфікованою медичною допомогою. Проте легковажити появою перших симптомів не можна: деякі хвороби можуть призвести до втрати зору.

З 1996 року у Центральній міській клінічній лікарні Івано-Франківська працює відділення мікрохірургії ока, працівники якого надають медичну допомогу мешканцям як Івано-Франківської області, так і інших областей України.

Завдяки сучасному обладнанню, у відділенні ефективно проводять лікування таких захворювань, як катаракта, глаукома, захворювання сітківки, зорового нерва та інші.

В Україні більшість людей віком понад 60 років мають ті чи інші прояви катаракти. Ця хвороба виникає внаслідок природних вікових змін у кришталику ока, а може бути і викликаною іншими захворюваннями, такими як цукровий діабет чи травма ока.

«Наше око схоже на фотоапарат. Кришталик є безбарвною прозорою лінзою діаметром трохи менше 1 см. Коли кришталик працює нормально, людина чітко бачить оточуючі предмети. Проте через різні причини кришталик може частково або повністю помутніти. Це і називається катарактою. Хворий відмічає погіршення зору, обриси предметів сприймаються нечітко та розмито, але окуляри чи контактні лінзи не допомагають. Для пацієнтів з таким захворюванням лікарі проводять факоемульсифікацію катаракти з імплантацією інтраокулярних штучних кришталиків. Така операція дає змогу майже повністю відновити втрачений зір і не є надто травматичною для людини. Після операції пацієнта в той же день, або ж наступного дня виписують з лікарні», – розповідає завідуюча відділенням мікрохірургії ока ЦМКЛ Галина Головчак.

Значно складнішим, але досить поширеним захворюванням є глаукома – хронічне прогресуюче захворювання очей. Глаукома розвивається у випадку недостатнього відтоку внутрішньоочної рідини, що зумовлює підвищення тиску всередині ока, пошкодження зорового нерва та незворотної втрати зору.

За словами Галини Головчак, в більшості випадків глаукома протікає безсимптомно, пацієнта нічого не турбує і лише офтальмолог може виявити початкові ознаки захворювання. Ось чому наскільки важливим є регулярний профілактичний медогляд.

З часом у пацієнта виникають так звані дефекти поля зору, коли деякі предмети ніби зникають з видимості. Раннє призначення лікування може загальмувати розвиток хвороби. І тільки офтальмолог може обрати оптимальний метод – медикаментозну терапію, лазерне або ж хірургічне лікування.
«Самолікування при глаукомі неприпустиме. Жодні немедикаментозні методи терапії, дієти, харчові добавки чи вправи не замінять медикаментозного чи хірургічного лікування, призначеного офтальмологом», – наголошує пані Галина.

Вона розповідає також, що до відділення мікрохірургії ока останнім часом звертається багато пацієнтів із синдромом сухого ока – порушенням зору, яке виникає при тривалій роботі за комп’ютером. Погляд ретельно фіксується на моніторі, зменшується частота кліпання, що призводить до пересихання поверхні ока.

Такі пацієнти скаржаться на дискомфорт, печіння, «пісок» в очах, почервоніння, відчуття втоми та сухості очей, затуманення зору, двоїння предметів та розпливчатість зображення на екрані монітора. Також людина відчуває проблеми з фокусування при погляді на ближню та дальню відстань, біль в області очної западини, лоба та перенісся, головний біль, а також біль при русі очей. Для пацієнтів з вищезазначеними симптомами лікарі радять спеціальні вправи для профілактики зорової втоми, рекомендують необхідні препарати, а також ретельно перевіряють, чи немає в пацієнта ранньої стадії розвитку складного офтальмологічного захворювання.

«У 2015 році, завдяки підтримці і сприянню міської влади та головного лікаря Центральної міської клінічної лікарні Тараса Масляка, у відділенні мікрохірургії ока було проведено капітальний ремонт, повністю оновлено м’який і твердий інвентар. Для покращення надання офтальмологічної допомоги придбано нове діагностичне обладнання та облаштовано офтальмологічний кабінет у консультативній поліклініці ЦМКЛ. Щороку у нашому відділенні отримують кваліфіковану офтальмологічну допомогу понад 1500 жителів міста і області. Лише за 10 місяців 2016 року нами проведено більше 300 оперативних втручань.

Все це – дуже важливо, адже пацієнтам міста і області не потрібно звертатися до різних приватних офтальмологічних центів. Спеціалісти нашого відділення якісно проводять складні оперативні втручання на високоякісному новітньому медичному обладнанню. А значить допомагають людям відновити найцінніше – зір», – наголошує Галина Головчак.

Джерело офіційний сайт ІФ


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 421
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців