Увага!
Усі матеріали, розміщені у цій рубриці, є проплаченою джинсою. Редакція не несе відповідальності за зміст статей і залишає за собою право не вказувати джерело отримання чи замовлення цих матеріалів. Якщо Ви бажаєте розмістити у нас свою джинсу, то зв'яжіться з нами.
Закрити
купити квартиру в Пасічній

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: водій тролейбуса
Кожен другий франківець бодай один раз на день користується послугами громадського транспорту. Тож сьогодні ми...
Портрет професії. Хореограф для людей на візках
БРІЗ продовжує знайомити своїх читачів із особливостями різних сфер та професій. На черзі у нас...
Портрет професій: роаст-майстер
БРІЗ розпочинає серію інтерв’ю про низку професій очима франківців, які працюють або ж мали досвід...
Портрет професії. Стоматолог
До Міжнародного дня стоматолога, який відзначається 9 лютого у день Аполлонії Олександрійської, спеціалісти Міжнародного кадрового...
На Прикарпатті створюються нові робочі місця
31 січня цього року під головуванням заступника директора департаменту соціальної політики облдержадміністрації – начальника управління...
Ринок праці області в 2017 році
Кількість осіб, працевлаштованих за сприяння служби зайнятості, становила 36,4 тисячі. При цьому 25,4 тис. осіб...
Спілкування з користю: 6 порад для вдалого нетворкінгу
Невід'ємна частина будь-якої роботи — ділові знайомства, особливо якщо ви — топ-менеджер, директор, власник бізнесу...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Стягнення боргу померлої особи
У наш час трапляються непоодинокі випадки, коли боржник помирає, та після нього залишаються невиконані зобов’язання...
22.3.2018, 16:15
Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і...
Архетипи долі та героїзованого злочинця в образі Савченко
Феномен Надії Савченко як потенційної терористки чи організатора державного перевороту небезпечний для українського суспільства безвідносно...
19.3.2018, 16:51

ОПИТУВАННЯ


НАШІ ДРУЗІ


Долина у літературному турне братів Капранових


13 Грудня 2016 p.

У суботу, 10 грудня, центральна районна бібліотека приймала шанованих гостей, найвідоміших близнюків України – Віталія та Дмитра Капранових. Українські письменники, видавці, публіцисти, громадські діячі, барди, а відтепер і мандрівні кобзарі – у таких іпостасях знають цей дует українці. В рамках свого творчого експерименту вони об’їхали чималу кількість великих та малих міст України, щоб поспілкуватися із читачами своїх книжок. Долина стала завершальною у цьому тижневому турі.
Літературно-мистецький залбібліотеки був переповнений, адже бажаючих зустрітися з авторами у нашому місті виявилось чимало. Це були вчителі, бібліотекарі, творча молодь, громадські активісти, представники мас-медіа і просто користувачі нашої бібліотеки.
Уже з перших хвилин спілкування брати Капранови міцно прикували до себе увагу присутніх своєю неймовірно цікавою розповіддю. А розповідь їхня мала досить оригінальну форму – один підхоплює монолог іншого, щоля слухачів було зовсім по-новому.
Новий витвір співпраці братів – роман “Забудь-річка”. Саме про нього здебільшого йшлося на презентації. Розповідаючи історію написання твору, письменники згадали своїх дідів: один із них воював під час Другої світової війни в Червоній армії та був героєм за радянської епохи, а інший був, як називали в сталінський період, «ворогом народу» і завдяки ст. 58 відбував покарання у таборах. Часи змінилися, ідеологічні напрямки теж. З настанням епохи незалежності їх дідусі обмінялися ролями: один перестав бути вигнанцем, а інший – взірцем, але поваги до рідних дідів у братів не поменшало. Розібралися в подіях тих років і, водночас, написали художній твір: п’ятсот сторінок на трьох Степанів Шагут або як ми загубили власне коріння.
Назва роману походить від старого язичницького символу – Забудь-річки. Через неї, за віруваннями наших предків, перелітали душі в народження чи в смерть та втрачали всі спомини про попереднє життя. Саме така Забудь-річка протікає між поколіннями українців, що не знають про своє коріння, бо за Союзу про це не прийнято було розповідати.
Над романом родинний тандем письменників працював рівно чотири роки, доклавши до цього чимало зусиль. Загалом, у «Забудь-річці» – дві сюжетні лінії, що охоплюють події минувшини (1939-1943) і сучасності (2010-2014). Аби дотриматися у творі правильного балансу історичної правди і правди фактів брати перечитали сотні сторінок мемуарів зі спогадами очевидців та учасників Другої світової війни, досліджували власний родовід, історичні документи, спілкувались з багатьма спеціалістами різних галузей, особисто відвідували місця, де розгортаються описані ними події. І все заради того, аби написати насправді невигаданий роман, адже головна мета, яку ставили перед собою, – історична достовірність. Саме тому приділяли увагу найменшим деталям, до прикладу, описуючи військову форму підрозділу СС «Галичина», вони дізнались, що на відміну від німців, які носили штани на лямках, ці військові, попри суворі покарання, лямки переробляли на пояси. І таких деталей, з яких, наче з пазлів, складається загальна картина, безліч.
Втім, не обійшлося і без любовної лінії. Віталій і Дмитро жартували, що без кохання цю книгу не читатимуть жінки, аце великий мінус в аудиторії.
Під час заходу автори жартома пояснили долинянам, що це серйозний роман (а саме так вони охарактеризували свою «Забудь-річку») і відрізняється він від несерйозного передусім закладкою у книзі.
Прочитати їхню книгу треба!.. бо вона фактично про кожного українця.
Далі гості представили «Щоденник моєї секретарки», що вийшов у світ 2011 року. Тут Капранови досліджують феномен українців, які не вірять у власні сили, але дружно виходять на Майдани. Герой твору – бізнесмен, якого «донєцкіє» довели й він став учасником Революції. За ідею твору автори вдячні своїй секретарці, яка в службовому журналі вела щоденник із роздумами про події з власного життя. І, використавши з нього думку про добро й зло, ввели у твір героїню, яка є тим дзвіночком, камертоном, нагадуючи бізнесмену, що є добре, а що ні. А ще Капранови включили в книгу особисті спогади з часів, коли «крутилися» серед депутатів, спортсменів та бізнесменів. І, прочитавши цей твір, дехто впізнав себе серед персонажів і перестав вітатися з авторами. Отже, правда зачепила…
Наступна книга – історична – «Мальована історія Незалежності України». З’явилася вона на світ завдяки «випадку». Син одного з братів вирішив здавати ЗНО з історії. Але ж як запам’ятати всю інформацію про князів, гетьманів і події тих часів? Тож звернувся за допомогою до дорослих і через деякий час світ побачила дуже компактна книжка з розповідями доступною мовою про історію від Трипілля до наших часів, з ілюстраціями та коміксами, цікавими сучасній молоді, історичними фактами на фото та мапах з простим та зрозумілим текстом. Зі сторінок цієїпраці видно, що державність України дійсно має тисячолітню історію. Твір рецензували спеціалісти-історики. Добрим словом Капранови згадали Левка Лук’яненка, котрий був їхнім консультантом при виданні “Мальованої історії незалежності України”.
Письменники подарували для користувачів бібліотеки та презентували присутнім ще й збірку «Я like Україну», яка вийшла до 25-річчя Незалежності. У неї ввійшли твори сучасних українських письменників, у тому числі й тих, хто воював і поклав життя за рідний край на сході України.
Привезли з собою і «Кобзар-2000», що перевидавався вже 7 разів. Сучасні кобзарі, на думку Капранових, – це письменники, які несуть українську культуру своїми книгами. Високобюджетні твори, такі як, наприклад, про Гаррі Поттера, нині відомі в усьому світі, але це не значить, що якщо існує світова література, то не має бути української чи її мають менше любити та читати. Ця книжка – містичний зріз сучасної України. Містика в нашого народу – це вічна категорія, що передавалася поколіннями й існує досі.
Поділилися брати Капранови й думками про роль бібліотек і ту ситуацію в галузі культури, до якої може призвести децентралізація. Розповіли про свій закон – закон братів Капранових, виведений ними під час виборів 2005 року: чим менше бібліотек в області, тим більше голосів за Януковича. І за такою таблицею найменше бібліотек у Донецькій, Луганській областях та в Криму. Чи потрібно ще щось до цього додати? Книга – це зброя, а люди, які її читають, – це еліта, яка береже мир у державі. Як бачимо, війна і танки прийшли туди, де немає бібліотек або їх дуже мало.
Привітні, відверті та щирі, з неперевершеним почуттям гумору брати Капранови радо відповіли на запитання присутніх, що стосувалися творчості, цікавих моментів із життя, поглядів, традицій святкування в їхніх родинах, історії та подій в державі, психології, в т.ч. політичної, українців.
Щирі привітання та слова вдячності братам Капрановим висловили міський голова Володимир Гаразд, начальник відділу культури РДА Володимир Гібчинський, директор бібліотеки Людмила Фреїв та ведуча зустрічі Валентина Любенко. Побажали письменникам здоров’я, нових книг, сповнених світлої енергії, радості та натхнення і вручили в подарунок книги (а що може бути ще кращим подарунком!), що стосуються історії нашого міста та району.
Наприкінці відбулися традиційні для презентацій книг автограф- (бажаючі мали змогу отримати автографи не тільки для себе, а й для своїх дітей та онуків) та фотосесія.
Тема книги «Забудь-річка» не залишила присутніх байдужими. Учасники заходу активно купували не тільки цей роман, а й інші книги. Тих, хто не зміг прийти на презентацію чи придбати собі «Забудь-річку» – запрошуємо завітати до бібліотеки, адже презентована книга Братів Капранових увійшла до переліку книг, які надійдуть до бібліотек області за Державною програмою.
А ще міський голова Володимир Гаразд закупив 50 примірників “Мальованої історії Незалежності України” Братів Капранових, щоб цю книжку отримала кожна школа та бібліотека.
 

Джерело сайт Долинської РДА


Переглядів: 282
Loading...
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Березень
2018
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

РЕКЛАМА

Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


Мольфарські чари уже в Івано-Франківську

ВІДЕОНОВИНИ


Франківка перемогла у "Караоке на Майдані"
<p>
	Молода прикарпатська співачка та викладач вокальної школи «Crystal voice” здобула перемогу в Києві у програмі "Караоке на Майдані".</p>

РОЗСИЛКА НОВИН