ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії. Інженер-технолог
Традиційно у третій тиждень лютого відзначається міжнародний тиждень інженерії та технологій (Engineering and Technology week). Будь-яке...
Портрет професії. Провізор
Зазвичай хворих лікують лікарі. Але нерідко наше здоров'я залежить від аптекарів. До них хворі в...
Портрет професії. Гуморист
Хтось скаже, що гуморист - це не професія... це не серйозно і заробити цим на...
Портрет професії. Дієтолог
Кажуть, що їжа - найкращі ліки. Ми б погодились з цією думкою, якби не статистика...
Портрет професії. Стиліст секонд-хенду
За приблизними оцінками, світовий ринок збуту ношеного одягу становить 4 мільярди доларів США. Як засвідчує дослідження...
Портрет професії: тренерка з ефективних комунікацій та конфліктології
Конфліктів з кожним днем стає дедалі більше. Рівень свободи зростає, а люди такі різні -...
Портрет професії. PR-фахівець
Важливим моментом у сьогоденні є комунікація. У бізнес-середовищі нині працює низка фахівців, які її налагоджують...
Портрет професії. Письменниця
Ніжність та біль, розпач та радість, маса контрастних почуттів. Письменники, це люди, які пропускають через...
Портрет професії. Актор театру
Для більшості театр - відрізки приємного відпочинку, а для них - життя. Акторська професія овіяна багатьма...
Портрет професії. Судовий експерт
З голлівудських фільмів ми пам’ятаємо чимало ефектних моментів, де експерти-криміналісти, ледь не на клітинному рівні...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Укладення шлюбу з іноземцем та особою без громадянства
Начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Івано-Франківського місцевого центру...
15.2.2019, 12:11
Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і...
Архетипи долі та героїзованого злочинця в образі Савченко
Феномен Надії Савченко як потенційної терористки чи організатора державного перевороту небезпечний для українського суспільства безвідносно...
19.3.2018, 16:51

ОПИТУВАННЯ


НАШІ ДРУЗІ


Договір дорожчий від грошей

В Івано-Франківську працює Форум місцевого самоврядування «Секторальні реформи в призмі децентралізації: освіта, охорона здоров’я, соціальний захист населення, адміністративні послуги»


22 Листопада 2016 p.

Сьогодні в Івано-Франківську розпочав роботу дводенний Форум місцевого самоврядування «Секторальні реформи в призмі децентралізації: освіта, охорона здоров’я, соціальний захист населення, адміністративні послуги», який організувала Асоціація міст України. (дивитися ФОТОГАЛЕРЕЮ)


У заході беруть участь майже 250 учасників - представники галузевих міністерств, профільних парламентських комітетів, органів місцевого самоврядування та експерти.

Форум місцевого самоврядування, на переконання АМУ, є майданчиком для обговорення представниками різних гілок та рівнів владистратегій секторальних реформ у контексті децентралізації, підготовлених Асоціацією міст України. В Івано-Франківську на обговорення винесені напрямки: освіта, охорона здоров’я, соціальний захист населення, адміністративні послуги. Книга секторальних стратегій (завантажити)

Зранку, до офіційного відкриття Форуму, виконавчий директор АМУ М.Пітцик провів робочу нараду з представниками ОТГ, які також беруть участь в обговоренні секторальних реформ. У ході наради розглядалися питання, які турбують голів ОТГ.

Відкриваючи захід, Виконавчий директор Асоціації міст України М.Пітцик розповів, що в рамках форуму підводять підсумки річної роботи. Після детального вивчення згаданих галузей, розроблятимуть рекомендації та стратегію розвитку місцевого самоврядування. На думку Виконавчого директора АМУ, створення об’єднаних громад є позитивним моментом. Прикарпаття до цього підготувало на вибори вже 7 громад, а це означає, що вийшло з нижчого на середній рівень децентралізації.

“Думаю, ми знайдемо компромісні точки зору, які будуть корисні і звичайним людям, і професіоналам”, – сказав М.Пітцик.

У відкритті Форуму взяли участь керівник обласної ради О.Сич та представник ОДА В.Крецул. 

«На Прикарпатті вже створені та успішно розвиваються чотири об’єднаних територіальних громади. Спільно з обласною радою опрацьовано варіанти можливого створення нових ОТГ, які базуватимуться на принципах добровільності та фінансової спроможності», - зазначив під час відкриття форуму заступник голови – керівник апарату ОДА В.Крецул. Посадовець розповів присутнім про перші кроки реалізації реформи децентралізації влади в області та зауважив, що надалі процес об’єднання територіальних громад відбуватиметься динамічніше. «Сподіваємося, що наступного року в області будуть утворені значна кількість нових ОТГ, прикладом для яких стане позитивний досвід та здобутки вже існуючих об’єднаних територіальних громад, - наголосив В.Крецул.  

Перший заступник Виконавчого директора АМУ О.Слобожан поінформував, що наразі триває судовий розгляд усправі оскарження дій ЦВК, яку просять призначити вибори у громади, які об’єдналися навколо міст обласного значення і їх межі виходять за межі суміжних районів.

Під час брифінгу, який відбувся зранку, зауважувалося, що в Україні одночасно з децентралізаційною реформою відбуваються і секторальні реформи, зокрема, і медична. Їх слід узгоджувати.

“Ми почнемо розгортати новий механізм фінансування медицини. Це стосується первинної медичної допомоги. Будемо платити за кожну людину. Дамо пацієнту вільний вибір лікаря. Запустимо це на національному рівні, але для цього потрібна допомога знизу”, – сказав П. Ковтонюк, заступник Міністра охорони здоров’я України. На думку представника МОЗ, потрібні фахівці, лікарів слід привабити у село. Також питання ремонтування доріг він вважає медичним питанням, бо від цього залежить швидкість, з якою пацієнт добирається до лікаря. “Це все на плечах місцевої влади. Ми приїхали, щоб поговорити і вони готувалися до реформи”,  - додав П. Ковтонюк .

Після офіційного відкриття Форуму розпочалися паралельні засідання секторальних робочих груп.

Напрямок «Освіта» модерується начальником управління освіти Первомайської міської ради Г.Остапенко. Позиції профільних Міністерств щодо реформ у сфері освіті  представлять директор Департаменту економіки та фінансування Міністерства освіти і науки України С. Даниленко та директор Департаменту видатків бюджету гуманітарної сфери Міністерства фінансів України Р.Єрмоличев. Про досвід організації надання освітніх послуг у своїх громадах розповіли представники органів місцевого самоврядування з Одеси та Вишевицької ОТГ (Житомирська область). Бачення реформ представили фахівці Інституту освітньої аналітики та проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (Польща). Після обговорень, виступів представників міст та експертів аналітик АМУ з питань освітиЛ.Мозгова презентуватиме бачення Асоціації щодо реформування галузі освіта.

Робочу групу «Охорона здоров’я» модерує головний лікар Центральної міської клінічної лікарні Т. Масляк. Пріоритети та кроки реформування медичної галузі представлять заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я О.Мусій та заступник Міністра охорони здоров’я України П.Ковтонюк. Досвідом реформування галузі у своїх містах поділяться представники з Вінниці, Кам’янець-Подільського, Южного, Умані. Аналітик АМУ з питань охорони здоров’я В. Сидоренко презентує бачення Асоціації міст України щодо реформування медичної галузі.

Сферу «Соціальний захист населення» модерує Г.Кучер, начальник Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради. Н.Федорович, заступник Міністра соціальної політики України, поінформує про бачення профільного Міністерства у пріоритетах та кроках реформування галузі. Представники об’єднаних територіальних громад та міст поінформують про досягнення у сфері організації надання соціальних послуг населенню, які стали можливими завдяки децентралізації. Зокрема, про перші успіхи розкажуть представники Голобської, Новокалинівської, Сокирянської, а також фахівці у сфері соціального захисту із Запоріжжя та Рівного. Бачення необхідних кроків реформ від громадського сектору представлять експерти «Бюро соціальних та політичних розробок» та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Позицію Асоціації міст України щодо секторальної реформи у сфері соціального захисту презентує, аналітик АМУ з питань соціального захисту населення Н.Миколюк.

Засідання робочої групи «Адміністративні послуги» проходить під керівництвом керівника Центру надання адміністративних послуг м.Івано-Франківськ Б.Питель. Позиції профільних Міністерств щодо реформ у сфері освіті  представлять заступник директора Департаменту державної реєстрації та нотаріату Міністерства юстиції України А.Реун та головний спеціаліст відділу розвитку системи надання адміністративних послуг управління розвитку адміністративних послуг Департаменту розвитку підприємництва та регуляторної політики Міністерства економічного розвитку і торгівлі України М.Маценко. Парламентські комітети представлять бачення необхідних законодавчих змін у сфері. Їх представлять заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування С.Кудлаєнко та Голова підкомітету з питань адміністративних послуг, державних символів та нагород Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування О.Дехтярчук. Про досвід організації надання адміністративних послуг у містах розкажуть представники ЦНАПів з Житомира, Кременчука, Бердянська та Харкова. Бачення Асоціації міст України щодо реформування сфери адміністративних послуг презентує аналітик АМУ з питань надання адміністративних послуг В.Мягкоход.

 

Після фахового обговорення на другий день учасники Форуму відвідають організації та установи Івано-Франківська за секторальними напрямками.

ПРОГРАМА ФОРУМУ (завантажити)


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 408
Loading...
Рекомендовані статті

Гість 22:21, 22.11.2016

А що на цьому Форумі робить самозадоволена секретарка Івано-Франківсьої міської ради свободівка Савчук? Івано-Франківськом ширяться чутки, що саме вона причетна до всього негативу, який діється в управлінні освітою міста. Прийшла ділитися досвідом?

Гість 15:37, 25.11.2016

Законопроект «Про службу в органах місцевого самоврядування» рекомендовано до прийняття комітетом ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування:
http://decentralization.gov.ua/news/item/id/3632

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Лютий
2019
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

РЕКЛАМА
Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


Битва вертепів - 2019

ВІДЕОНОВИНИ


В Івано-Франківську відбудетьcя концерт "Рокаш"
<p>
	<strong style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif;">20 березня відбудеться грандіозна подія для всіх шанувальників суперколлектива "Рокаш".</strong></p>
<p>
	<u><strong><a href="http://briz.if.ua/55664.htm" target="_blank">Детальніше тут</a></strong></u></p>

РОЗСИЛКА НОВИНІнформація надана: CreditPanda.com.ua


все для підприємців, роботодавців та орендарців