Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Робота ледарю — завжди печаль

Заступник директора ДОЗ ОДА М. Стовбан вивчав досвід реформування медичної галузі Хорватії


8 Листопада 2016 p.

Нещодавно в Республіці Хорватія перебував з робочим візитом у складі делегації Міністерства охорони здоров’я України заступник директора департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Микола Стовбан, до якої також увійшли директори департаментів та управлінь охорони здоров’я регіонів нашої держави, що беруть участь у реалізації субпроектів проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».
Під час поїздки українські спеціалісти переймали досвід іноземних колег. Керівник поділився враженнями від побаченого та розповів про результати навчальної поїздки, зокрема, про особливості діяльності системи охорони здоров’я Республіки Хорватія, її фінансування, страхову медицину, екстрену медичну допомогу, первинний рівень обслуговування населення, про нововведення Міністерства охорони здоров’я та чого слід від них очікувати.

Як повідомив М. Стовбан, систему охорони здоров’я Міністерство Хорватії запозичило в Австралії, яку підстосувало під 21 регіон країни.

Незважаючи на те, що в 1990-ті роки в країні відбулася приватизація медичних установ, їх діяльність контролюється державою. Більшість медичних закладів первинної ланки є приватними, проте частина з них знаходиться у власності муніципалітетів. Всі установи вторинної ланки (стаціонари і госпіталі) знаходяться в муніципальній власності, а установи високотехнологічної медичної допомоги є державними. З 2009 року в країні дозволено державно-приватне партнерство, в рамках якого муніципальні та окружні влади проводять для приватних медичних установ тендери на надання певних видів первинних медичних послуг. Це дозволило підвищити якість цих послуг і зміцнило роль муніципалітетів в організації первинного медичного обслуговування.

Наразі Міністерство охорони здоров’я та соціального забезпечення Республіки Хорватія має 13 підрозділів. Функціонує Інститут громадського здоров’я, до складу якого входять 21 районних центрів громадського здоров’я. Медичні допомога хорватам надається у 61-й лікарні та 49-ти центрах первинної медико-санітарної допомоги.

Делегація з України, відвідуючи медичні заклади Хорватії, мала змогу ознайомитися з особливостями впровадження споріднених клініко-статистичних груп, роботою центрів первинної медико-санітарної допомоги.

Як і в Хорватії, так і в Україні основний акцент ставить МОЗ на первинну ланку медицини. Сьогодні в області є вже вибудувана первинна медична допомога і є вже певні напрацювання, однак, ще немає тих результатів, яких би хотілося.

Відбулося детальне ознайомлення з принципами фінансування у місцевій галузі охорони здоров’я.

Основою охорони здоров’я Хорватії є система обов’язкового медичного страхування (ОМС): всі громадяни країни та іноземці (включаючи всіх членів сім’ї), які проживають в країні більше 3 місяців, зобов’язані мати поліс ОМС. У 1993 році в країні було створено Хорватський фонд медичного страхування (CHIF), який є єдиним страховиком в системі обов’язкового медичного страхування і основним закупником медичних послуг.

За безробітних громадян та пенсіонерів з доходом менше середньої заробітної плати внески ОМС оплачуються з держбюджету.

Крім того, українські фахівці мали змогу на власні очі побачити як працюють приватно практикуючі та звичайні лікарі. Особливістю обох видів надання медичних послуг є значний розвиток електронного документообігу та поширення ІТ-технології, що є одним з безперечних переваг хорватської медицини.

У центральну систему охорони здоров’я країни зав’язані не тільки лікарні та поліклініки, а й аптеки. Обслуговування кожного пацієнта здійснюється завдяки пластиковій картці медичної страховки. Її функції багатогранні – в ній зберігаються дані про пацієнта, рецепт і навіть можливість оплати ліків в аптеках. Фармацевт завдяки карті бачить виписані для пацієнта рецепт від лікаря, а оплата, здійснена за допомогою карти, відбувається в рамках страхового лікарського забезпечення (тобто отримати ліки за рахунок держави можна в разі, якщо препарат знаходиться в прийнятому законодавством списку безкоштовних або пільгових ліків). У аптечній мережі ліки відпускаються лише за рецептом лікаря.

Відвідуючи ряд лікарень міст Хорватії, делегація також дізналася про особливості роботи медиків у лікуванні пацієнтів, зокрема – на «стаціонарі одного дня».

Підсумовуючи свою розповідь, Микола Петрович акцентував увагу своїх колег на можливості використання деяких позитивних та ефективних елементів діяльності хорватської охорони здоров’я до реалій прикарпатського регіону.

 Джерело сайт ІФ ОДА


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 466
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Березень
2024
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців