Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Любиш солодке — терпи гірке

В УДСНС в області відбулася прес-конференція на тему «Робота Чорногірського гірського пошуково-рятувального поста. Готовність до дій в умовах можливих надзвичайних ситуацій осінньо-зимового періоду»


28 Жовтня 2016 p.

Другий рік поспіль в Карпатах на вершині гори Піп Іван у приміщенні колишньої обсерваторії діє Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост, який розташований на висоті 2028 метрів над рівнем моря.

На сьогодні, це найвищий пошуково-рятувальний пост в Україні і вже можна говорити, що напрацьовано унікальний досвід, про який і розповів на прес-конференції начальник групи організації реагування на надзвичайні ситуації аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС в області Тарас Бринда.

Варто зазначити, що створення і функціонування цього поста стали можливі завдяки підтримці і розумінню Голови ДСНС України Миколи Чечоткіна, голови Івано-Франківської ОДА Олега Гончарука, начальника Управління ДСНС в області Володимира Чернецького – саме спільні дії, належне технічне оснащення та матеріальне фінансування, зокрема і в рамках відповідної обласної програми – зробили багаторічну мрію рятувальників реальністю.

Розпочавши чергування З серпня 2015 року в тестовому режимі, за термін менше року вдалося вирішити багато організаційних та побутових питань – облаштувати приміщення, в якому забезпечене тепло і світло, знайти і облаштувати джерело питної води, вирішити питання зв’язку – від мобільного телефона до Wi- Fi.

І на сьогодні Тарас Бринда переконаний, що гасло служби – “Запобігти. Врятувати. Допомогти” рятувальники Чорногірського гірського пошуково-рятувального поста реалізовують на всі сто відсотків.

Зокрема завдяки комунікації з громадою, сторінці у соцмережі, де постійно висвітлюються результати роботи, зазначається погодна ситуація та стан гірських хребтів вдається попереджати різні негативні наслідки, адже завдяки цій інформації туристи мають можливість або відмовитися від походу в гори за несприятливих умов, або краще до нього підготуватися, щоб не потрапити у біду, а також дотримуватися порад рятувальників, а саме перед походом в гори добре вивчити маршрут, погодну ситуацію і зареєструватися перед сходженням.

Постійна присутність рятувальників на такій висоті абсолютна виправдана, адже Чорногірський хребет є дуже людним місцем, через нього пролягають улюблені маршрути багатьох туристів не тільки з України, а й з-за кордону. Потік туристів через Чорногірський хребет є постійним, найбільше їх буває в літку – понад 6 тисяч на місяць. В осінньо-зимовий період туристів меншає, але однак цей туристичний маршрут залишається одним з найпопулярніших – тільки за жовтень цього року ним пройшло 125 груп загальною чисельністю 551 особа, з них 15 іноземців. Адже екстремальні від’ємні температури, вітри, ледь не постійна хмарність, коли на відстані десяти метрів вже нічого не видно з надлишком компенсуються чудовими гірськими краєвидами на сотні кілометрів довкола, які незмінно приваблюють туристів.

За словами Тараса Бринди, їх день починається з підйому приблизно о сьомій ранку. Після сніданку, якщо це зима чи осінь – як правило, намітає багато снігу, і треба розчистити територію.

«Також ми, користуючись сервісами Google, зробили онлайн-систему реєстрації, де видно всі групи, котрі є на маршрутах – і наш ранок неодмінно включає в себе вихід на зв’язок з цими туристичними групами. Питаємо, де вони, чи з ними все добре, чи ніхто не загубився. Звісно, по можливості – у горах не завжди і не всюди є хороший зв’язок. А потім виїжджаємо на виклики – хтось губиться в тумані, хтось травмується. Чергуємо в три зміни по шість діб, але незабаром перейдемо на чотиризмінний режим по 4 доби. Зараз тут несуть службу шестеро рятувальників, ще четверо мають пройти тестування і приєднатися до роботи. Крім того, нам активно допомагають волонтери. Добираються рятувальники на пост пішки і це є доброю фізичною розминкою, за потреби можна використовувати автомашини підвищеної прохідності.»

З липня і по сьогодні рятувальники надали допомогу 27 особам, деяких з них відігріли і надали прихисток від негоди, хтось збився з маршруту і його доводилося шукати у негоду. Завдяки функціонуванню цього поста значно зменшився час надання допомоги заблукалим туристам, якщо раніше він складав понад чотири години, адже найближчий рятувальний підрозділ розташований у Верховині, то зараз рятувальники на хребті реагують миттєво, і час надання допомоги скоротився до півтори години, що є дуже суттєвим і важливим, зважаючи на те, як швидко в горах змінюється погода. Саме оперативність стала визначним чинником, коли 30 січня 2016 року працівниками Чор­но­­­гірського гірського пошуково-рятувального поста було врятовано 33-річного туриста з Івано-Фра­н­ківська, котрий відстав від своєї групи та внаслідок знесилення і пе­ре­­­охолодження не міг далі продовжувати рух. Чоловіка було транспортовано до приміщення Чорногірського гі­р­сь­кого пошуково-рятувального по­с­та, надано долікарську допомогу, відігріто та прийнято на нічліг, а наступного ранку йому було надано супровід для спуску до села Шибене, де він відпочивав.

В ході прес-конференції був продемонстрований презентаційний фільм про становлення та функціонування Чорногірського гірського пошуково-рятувального поста, а також Тарас Бринда відповів на численні запитання представників місцевих та регіональних засобів масової інформації.    


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 371
Рекомендовані статті

Гість 09:06, 28.10.2016

Децентралізація підвищує вимоги до професіоналізму посадовців місцевого самоврядування, адже ресурси та повноваження пропорційно збільшуються. Чи впораються місцеві очільники з викликами? Впораються, бо підвищують свій рівень і вчаться. Ось живий приклад - Школа місцевого самоврядування DESPRO. Так що "зрада" відміняється. Прорвемося!
http://despro.org.ua/news/news/?ELEMENT_ID=1742

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Березень
2024
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців