Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Чим би дитина не бавилась, аби не плакала

В Городенці відкрито виставку нарисів «Трагічні скрижалі української науки» професора В. Шендеровського


14 Жовтня 2016 p.

Про досягнення та перспективи української науки й трагічну долю видатних українських учених, презентував виставку «Трагічні скрижалі української науки» та трьох томник «Нехай не гасне світ науки» професор Василь Шендеровський у м. Городенка.
Перед присутніми виступили: заступник голови районної державної адміністрації Ярослав Левкун, заступник керуючого справами виконавчого апарату районної ради Олександра Гудзик, художник Ігор Михайлюк, директор ЦБС Марія Підлеснюк, директори гімназії та ЗОШ №2 Микола Олексин, Віктор Сливчук, депутат районної ради Євген Ротерман, директор районного палацу культури Роман Осадчук.
В історичній експозиції представлено нариси про славетних українських науковців і культурних діячів ХХ століття.
Маємо нагоду розмірковувати над роллю українських учених світового рівня, які свого часу закладали підвалини фундаментальної науки. Багато сторінок історії нашої науки замовчувалося, здобутки видатних українських учених применшувалися або й заперечувалися, чимало з них зазнали жорстоких репресій тоталітаризму.
«Важливо усвідомити фундаментальний, генетичний і раціональний потенціал українського народу, скільки він дав, дає і може дати розвитку науки й нашому суспільства загалом. Історії окремих особистостей повинні стати для нас єдиним прикладом для наслідування», – переконаний професор Шендеровський, який і є ініціатором виставки.
 В.А. Шендеровський – провідний науковий співробітник Інституту фізики НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор, дійсний член НТШ він наголосив, що виставка має на меті спонукати громадськість, а передусім молодь, до усвідомлення історичної минувшини, утвердження духовності, національної свідомості та патріотизму.
«Науково-технічний прогрес деяких країн здійснювався саме завдяки українським науковцям», – відзначив Василь Андрійович, висловивши переконання, що «нас врятує освіта і приклади великих людей, яких наш народ дав людству».
У рамках відкриття виставки професор Василь Шендеровський презентував тритомне видання «Нехай не гасне світ науки», у якому представлено 150 людських доль, які відображають стан української науки в жорстоких умовах тоталітаризму, розкривають форми спротиву вчених і реалізації своїх наукових ідей у чужих країнах.
 «На мою думку, сьогодні Україна має усі підстави стати сильною країною, адже вона має славні наукові традиції. Виставка «Трагічні скрижалі української науки» розгортає нам забуті й невідомі з певних причин сторінки української науки, демонструючи величезний внесок і потенціал українських учених, які працювали у ХХ столітті й заклали фундамент науки для прийдешніх поколінь. Очевидно, що нові наукові дослідження можливі лише на ґрунті певних напрацювань», – вважає Василь Шендеровський.
Нагадаємо, що ініціаторами створення виставки «Трагічні скрижалі української науки» є Історико-просвітницька правозахисна організація «Меморіал» ім. В. Стуса, Академія наук України та громадська організація «Мистецький фонд Короля Данила».
Виставка, розгорнута у фойє Городенківського районного палацу культури, триватиме до 1 листопада 2016 року. Запрошуємо всіх охочих і зацікавлених оглянути експозицію!
Приємно те, що Іван Борковський, Петро Демчук, Володимир Кубійович, про яких велася мова на виставці уродженці Городенківщини.

Джерело: сайт Городенківської РДА


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 473
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Березень
2024
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців