Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Берладін Руслан
...
Не нарекаю...
Не нарекаю на Неё ... --- Её Все-похотливое Величество Судьбу ... Её капризы для нас всех давно...
13.4.2024, 23:49
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


У поганого майстра погана пила

Як розпізнати недобросовісного роботодавця?


13 Вересня 2016 p.

Тривалий період пошуку нової роботи й конкуренція серед пошукачів на ринку праці підштовхують українців на необдумані вчинки в процесі працевлаштування. Багато хто забуває про елементарну обережність і уважність, як наслідок, нерідко стає легкою здобиччю шахраїв. Експерти Міжнародного кадрового порталу hh.ua дають рекомендації, як розпізнати недобросовісного роботодавця й уникнути обману.

Підозрілі пропозиції

Насторожіться, якщо відсутня будь-яка інформація про роботодавця: немає ані назви компанії, ані посилання на сайт. У разі, якщо замість пропозиції надіслати резюме на електронну пошту вас просять відправити смс-повідомлення або подзвонити, не робіть цього. Шахраї можуть списати всі кошти з вашого рахунку на телефоні. Те саме стосується дзвінків на контактні номери, які починаються з коду 070 або 090.

·         Не довіряйте оголошенням, у яких ідеться про обмежену кількість вакантних місць, де обіцяють неправдоподібно високий оклад, але при цьому вимоги до пошукачів дуже занижені. На українському ринку праці немає такої жорсткої нестачі кваліфікованих кадрів, щоб на серйозну посаду з високим окладом брали людину без досвіду роботи й проф. навичок, спираючись лише на цілеспрямованість, комунікабельність і порядність.

·         Оминайте пропозиції, де назва вашої майбутньої посади й обов’язки вказані туманно, а інформацію проумови праці замовчують узагалі.

·         Добросовісний роботодавець на етапі розгляду вашої кандидатури ніколи не попросить надати копію паспорта або ідентифікаційний код і переслати їх поштою.

·         Оголошення про працевлаштування, розташовані на стовпах, парканах і зупинках повинні викликати, як мінімум, додаткову пильність у пошукача.

·         Якісне оголошення про вакансію повинне містити повну назву компанії, сферу діяльності, назву посади, чіткі вимоги до кандидата, його обов’язки, умови роботи, адекватну заробітну платню й повну контактну інформацію.

Сумнівне місце зустрічі

·         Вам пропонують зустрітися не в офісі компанії, а в кав’ярні, в парку на лавочці або в приватній квартирі. Пояснювати це можуть тим, що в офісі начебто ведуться ремонтні роботи, або компанія переїжджає. Насправді найчастіше так чинять шахраї, адже добросовісний роботодавець дбає про імідж компанії та не дозволить собі проводити співбесіди деінде.

·         Якщо прийшли в назначене місце й бачите, що офіс знаходиться у підвальному приміщенні, а назва компанії написана на затертій табличці або надрукована на аркуші А4, краще залишіть це місце до початку співбесіди.

 

·         Зверніть увагу на внутрішнє оздоблення офісу. Якщо офіс виявиться напівпорожнім неструктурованим на робочі місця простором з кількістю людей, що в рази перевищує ці робочі місця, а ще немає окремих кабінетів для співробітників різних відділів, переговорних, кухні й відсутній навіть ресепшн — солідної та надійної компанії тут не шукайте.

 

Неприємне знайомство

 

·         Співбесіди, які збирають велику кількість людей і починаються із розмов про успіх і мрію, мають на меті дезорієнтувати кандидатів психологічними методами й вплинути на процесприйняття рішення.

 

·         Якщо при зустрічі замість того щоб розповісти про ваші посадові обов’язки у компанії, вас наполегливо просять заповнювати анкети, бланки та заяви із зазначенням особистої інформації, відмовтеся це робити.

 

·         Серйозний роботодавець при першій зустрічі не буде 70% часу приділяти інформації про штрафи й санкції на випадок незначних провин. А також не почне знайомство із розповіді про те, що перед вами посаду посідав безвідповідальний співробітник, який звільнився і не завершив складну задачу, рішення якої перекладуть на ваші плечі.

·         Якщо інформація на співбесіді не відповідає заздалегідь озвученій вам по телефону або прописаній в електронній пошті, подумайте тричі: чи хочете ви працювати з людьми, які неправдиві з вами від самого початку.

Вас працевлаштують, якщо заплатите

·         Корпоративне навчання на старті пропонують чимало компаній. Але річ у тому, що сумлінний роботодавець робить це за рахунок компанії. Шахраї нав’язують платне навчання, навряд чи чомусь корисному навчать і, звісно ж таки, не працевлаштовують.

·         Добросовісні роботодавці не вимагають заплатити «певну» суму, стверджуючи, що це необхідно для оформлення документів з працевлаштування, придбання навчальної літератури або організації робочого місця. Якщо йдеться про це, ви маєте справу із шахраями. Якщо вам пропонують придбати стартовий набір продукції за власний кошт (косметика, бади, побутова хімія, підручники тощо) шахрайська схема, швидше за все, працює так. Люди купують товар для продажу і, намагаючись компенсувати свої витрати на придбання в більшості випадків неякісної продукції, залучають до процесу всіх своїх близьких і знайомих.

Особливий випадок

·         Якщо ви плануєте працювати на фрілансі, обов’язково подбайте про те, щоб замовник робіт уклав із вами договір. Якщо роботодавець відмовляється підписати угоду, вам необхідно отримати бодай якесь письмове підтвердження ваших домовленостей. Наприклад, лист у електронній пошті. Також щоб убезпечити себе, можна домовитися з роботодавцем про отримання оплати за надані послуги частинами по мірі виконання дорученої ним роботи. Таким чином, можна перевірити його на чесність.

Так склалося, що на ринку праці є пропозиції роботи як від порядних роботодавців, так і від шахраїв. І для того, щоб не бути обманутим і оинути гіркий досвід, треба зберігати пильність. Вивчайте інформацію про роботодавця, який розмістив вакансію, до того, як відправляти резюме: прогляньте сайт компанії, почитайте відгуки про неї в інтернеті, розпитайте знайомих і друзів. Довіряйте лише надійним і перевіреним джерелам. Усі компанії, які розмістили вакансії на hh.ua, проходять ручну модерацію.


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 332
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців