Увага!
Усі матеріали, розміщені у цій рубриці, є проплаченою джинсою. Редакція не несе відповідальності за зміст статей і залишає за собою право не вказувати джерело отримання чи замовлення цих матеріалів. Якщо Ви бажаєте розмістити у нас свою джинсу, то зв'яжіться з нами.
Закрити
купити смарт-квартиру

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: водій тролейбуса
Кожен другий франківець бодай один раз на день користується послугами громадського транспорту. Тож сьогодні ми...
Портрет професії. Хореограф для людей на візках
БРІЗ продовжує знайомити своїх читачів із особливостями різних сфер та професій. На черзі у нас...
Портрет професій: роаст-майстер
БРІЗ розпочинає серію інтерв’ю про низку професій очима франківців, які працюють або ж мали досвід...
Портрет професії. Стоматолог
До Міжнародного дня стоматолога, який відзначається 9 лютого у день Аполлонії Олександрійської, спеціалісти Міжнародного кадрового...
На Прикарпатті створюються нові робочі місця
31 січня цього року під головуванням заступника директора департаменту соціальної політики облдержадміністрації – начальника управління...
Ринок праці області в 2017 році
Кількість осіб, працевлаштованих за сприяння служби зайнятості, становила 36,4 тисячі. При цьому 25,4 тис. осіб...
Спілкування з користю: 6 порад для вдалого нетворкінгу
Невід'ємна частина будь-якої роботи — ділові знайомства, особливо якщо ви — топ-менеджер, директор, власник бізнесу...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Стягнення боргу померлої особи
У наш час трапляються непоодинокі випадки, коли боржник помирає, та після нього залишаються невиконані зобов’язання...
22.3.2018, 16:15
Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і...
Архетипи долі та героїзованого злочинця в образі Савченко
Феномен Надії Савченко як потенційної терористки чи організатора державного перевороту небезпечний для українського суспільства безвідносно...
19.3.2018, 16:51

ОПИТУВАННЯ


НАШІ ДРУЗІ


Відбулося засідання конкурсної комісії з присудження обласної щорічної премії імені Герасима Терсенова


17 Серпня 2016 p.

16 серпня 2016 року відбулося засідання конкурсної комісії з присудження обласної щорічної премії імені Герасима Терсенова, участь в якому взяла директор департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації Жанна Табанець. На розгляд були подані наукові розробки від вищих навчальних закладів, установ, організацій та підприємств.
У результаті обговорення та рейтингового голосування переможцями стали:

автори розробки «Удосконалення державного первинного еталона одиниці об’єму та об’ємної витрати газу ДУТУ 03-01-96» Бієнко О.В., Вощинський В.В. - ТОВ «Івано-Франків­ське спеціалізо­ване конструкторське бюро засобів автоматизації», Джочко П.Я., Безгачнюк Я.В., Середюк Д.О. – ДП «Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації». Розробка захищена патентом України на корисну модель та патентом України на винахід.

Суть розробки: в результаті проведеного удосконален­ня ДЕТУ 03-01-96 розширено діа­пазон відтворюваних витрат Дер­жав­ного еталона від 1 до 250 м3/год, підвищено точність відтворення одиниці об’єму та об’ємної витрати газу з 0,1 до 0,07 відсотків створення можливості калібрування сопел критичного витоку. Дані розробки дають можливість при передачі одиниці вимірювань підвищити достовірність обліку газу, що при споживанні в межах країни в середньому 34 млрд м3 в рік складе досить значний об’єм – близько 1 млрд м3.

За результатами дослідно-конструкторської роботи науково-технічний рівень еталона ДЕТУ 03-01-96 за своїми метрологічними і технічними характеристиками не поступається кращим зарубіжним аналогам.

Автор розробки «Інструменти морфометрич­но­го аналізу медико-біологічних зображень» Котик Т.Л. – асистент кафедри анатомії людини, оперативної хірургії та топографічної анатомії Івано-Франківського національного медичного університету, к.м.н. Розробка захищена 3 патентами України на корисну модель та 3 свідоцтвами про реєстрацію авторського права на твір.

Суть розробки: розроблено алгоритм інструментів морфометричного аналізу медико-біологічних зображень (Light Microsсope Scale, Electron Microscope Scale) та проведено їх практичну (програмну) реалі­за­цію для підвищення ефективності пра­ці наукових працівників та об’єк­тивізації отриманих резуль­та­тів. Розроблені інструменти морфомет­рич­ного аналізу спрощують та автомати­зу­ють виконання рутинних процедур, легко адаптовуються до умов лабораторії, мо­дифі­куються в залежності до поставлених завдань, зменшують затрати часу, нерво­ве напруження, втомлюваність дослід­ників і ймовірність виникнення помилок.

Автори розробки «Методи та технічні засоби бездемонтажного контролю кількості та якості природного газу безпосередньо в споживачів» Саєвич І.Б., Петришин І.С., Бас О.А., Присяжнюк Т.І.- ДП «Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації». Розробка захищена патен­том України на корисну модель. Також подано заявку на отримання патенту України на корисну модель «Поршневий пробовідбірник газу з приводом».

Суть розробки: розроблено спосіб бездемонтажного діагностування лічильників природ­ного газу в споживача, який полягає у порівнянні розрахункового об’єму газу, що спалюється при засто­су­ван­ні певної комбінації пальників газо­споживаючого обладнання, яке спо­живачі використовують у побу­то­вих цілях, з показами побутових лічильників природного газу за пев­ний період проведення діагнос­ту­вання. Для відбору представницької проби газу спроектовано та виго­то­в­лено технічний засіб – пробо­від­бірник спеціальної конструкції. Основна мета – убезпечення спожи­ва­чів від недостовірного обліку газу та неякісного постачання енерго­ресурсів.

Довідково:

Обласна щорічна премія імені Герасима Терсенова, першого голови обласної ради Товариства винахідників і раціоналізаторів, присуджується, починаючи з 2010 року, коли їй офіційно було надано статус обласної. Положення про неї затверджено розпорядженням облдержадміністрації та обласної ради від 22.06.2011 №421/400-р, яке зареєстровано в Головному управлінні юстиції в Івано-Франківській області 13.07.2011 за №37/1067.

Премія у розмірі 5000 грн. на кожну розробку виплачуватиметься до Дня винахідника і раціоналізатора України (16 вересень 2016 року) за рахунок коштів обласного бюджету, передбачених на реалізацію заходів Програми розвитку науково-технічної та інноваційної діяльності області до 2020 року (затверджена рішенням обласної ради від 25.12.2015 № 56-2/2015).  


Переглядів: 247
Loading...
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Березень
2018
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

РЕКЛАМА

Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


Мольфарські чари уже в Івано-Франківську

ВІДЕОНОВИНИ


Франківка перемогла у "Караоке на Майдані"
<p>
	Молода прикарпатська співачка та викладач вокальної школи «Crystal voice” здобула перемогу в Києві у програмі "Караоке на Майдані".</p>

РОЗСИЛКА НОВИН