Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Берладін Руслан
...
Не нарекаю...
Не нарекаю на Неё ... --- Её Все-похотливое Величество Судьбу ... Её капризы для нас всех давно...
13.4.2024, 23:49
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


A bargain is a bargain

Ігор Цепенда: чому християнські ієрархи України і Польщі шукають іншу формулу прагнучи перефразувати слова нашої щоденної молитви «…і прости провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим…»


26 Липня 2016 p.

В Україні розпочалась полеміка, подекуди гостра і емоційна, навколо постанови Сейму РП у справі Волинської трагедії, який оцінив її як геноцид.
Природньо, що як ректор університету, який є співорганізатором найбільших гуманітарних українсько-польських проектів, не можу стояти осторонь цієї надзвичайно важливої проблеми в сучасних українсько-польських відносинах. Не можу робити вигляд, що нічого не відбулося й тому, що протягом багатьох років працюючи на дипломатичній роботі у Варшаві брав безпосередню участь у підготовці перемовин і проектів документів на найвищому рівні, які торкалися питання історичної пам’яті обох народів.
Прикро, що ми знову і знову стаємо на ті ж самі «історичні граблі», які нам вміло підсовують століттями, але очевидно для цього є благодатний грунт, який ми «розрихлюємо» з обох боків кордону вже протягом чверть століття в умовах розбудови незалежності України і Польщі. Для багатьох християн є загадкою, чому в 60-роках польські і німецькі єпископи знайшли в собі сили сказати «Вибачаємо і просимо вибачення», і чому християнські ієрархи України і Польщі шукають іншу формулу прагнучи перефразувати слова нашої щоденної молитви «…і прости провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим…»
Ніхто не заперечить, що не можна назвати воїном того хто вбиває дітей, жінок і старців. Це не просто вбивці – це патологічні вбивці. І які б героїчні вчинки вони не робили до цього злочину, або після нього, виправдань для них не може бути. І такі нелюди були в обох визвольних формаціях. 
В свій час закінчуючи наукову працю про українсько-польські етнополітичні відносини в 40-50-х роках ХХ століття, я мав намір назвати її «Дві правди однієї трагедії». Сьогодні в нас на жаль надалі залишається дві правди, але й на додаток - дві трагедії, бо ми не спромоглись, разом розбудувати, якщо відчували в цьому потребу, декларацію «Про примирення - в 60-ту річницю трагічних подій на Волині» підписану Президентами України і Польщі в 2003 році.
До того часу, поки наші політики і суспільства не зрозуміють, що це спільна трагедія, яку ми повинні спільно осмислити, в нас існуватиме прихована недовіра прикрита гаслами про стратегічне партнерство. Але для того, щоб це осмислити потрібно, щоб молодь обох країн разом приїжджала на могили жертв і задумалась як далеко наші народи були відкинуті в минуле із-за того, що у їхніх відносинах домінував примат ненависті, а не поваги і розуму.
Тепер ми будемо шукати винних не тільки у скоєних злочинах, але й тих політиків і політичні партії, які спровокували такий розвиток подій. Як завжди можна буде знайти достатньо аргументів і контраргументів для звинувачень і виправдань, але знову ж таки залишається загадкою, чому маючи напрацьовані механізми процесів примирення між Німеччиною і Францією, Польщею і Німеччиною – шляхом створення центрів зустрічі молоді, які стали реальними майданчиками для відкритого діалогу і пізнання позиції колишніх недругів, ми не використали їх і за чверть століття не спромоглися навіть на створення Міжнародного центру зустрічі української і польської молоді, хоча ініціатива отримала навіть патронат і підтримку Президентів обох країн.
Після резолюції польського парламенту черга політичних декларацій і протестів на українському боці, але хто хоч трішки розуміє українсько-польські відносини, знає, що це дорога в нікуди. Політики сказали своє останнє слово у цьому надвразливому питанні, і на жаль, воно не було словом державних мужів, які мають говорити не те, що хочуть чути виборці, а переконувати і вказувати дороговкази, які виводять суспільства на вищий щабель розвитку.
Коли опускаються руки і відчуваєш, що знищено справу твого життя, потрібно звертатися до моральних авторитетів. Для тих хто відчув спустошення і зневіру у розбудові українсько-польських взаємин хочу пригадати одну із заповідей Матері Терези – «Те, що Ти будував роками, може зруйнуватися в одну мить. І все ж будуй!»
Зараз настало слово за університетами! Тільки у поєднанні інтелекту і молодої енергії, ми зможемо разом подолати недовіру, яку постійно намагаються розпалювати між українцями і поляками, а саме головне – осмислити трагедію як виклик, який потрібно подолати разом!

ректор Прикарпатського національного університету, Ігор Цепенда

Коментар для журналу Верховної Ради України «Віче» (№7, 2016 рік)


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 402
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців