Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Берладін Руслан
...
Не нарекаю...
Не нарекаю на Неё ... --- Её Все-похотливое Величество Судьбу ... Её капризы для нас всех давно...
13.4.2024, 23:49
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Жінці треба думати головою, а не подружками

Василь Брус: Про дотацію від держави на вирощування молодняка ВРХ треба людям роз’яснювати щодня


30 Червня 2012 p.

Розвиток сільського господарства неможливий без постійної уваги і допомоги держави. Усвідомлюючи це, урядовці розробили та впроваджують у цій галузі понад 30 державних програм. Одна з них спрямована на забезпечення умов утримання та збільшення поголів’я молодняку великої рогатої худоби у господарствах фізичних осіб. На це з Державного бюджету заплановано виділити 1,3 млрд. грн. Про особливості означеної програми йдеться в інтерв'ю газеті "Галичина" заступника голови Івано-Франківської облдержадміністрації Василя Бруса.

— Василю Хомичу, хто може скористатися коштами цієї програми?

— Цільова державна програма з розвитку тваринництва розрахована на підтримку окремого селянина, який у своєму господарстві утримує молодняк ВРХ. Господарникам для цього держава надаватиме дотацію. За даними служби ветеринарної медицини, нині на Прикарпатті фізичні особи вирощують приблизно 32,9 тисячі телят.

— Для того, щоб отримати дотацію, куди і з якими документами потрібно звертатися?

— Насамперед до сільської, селищної чи міської рад або до уповноваженої ними особи з тим, аби там зробили запис у погосподарській книзі про народження теляти.
Господар у встановленому законодавством порядку повинен провести ідентифікацію та реєстрацію тварини. Це передбачає отримання паспорта великої рогатої худоби та ветеринарної картки до нього.

— Ідентифікація тварини — платна процедура?

— Раніше проведення ідентифікації однієї голови ВРХ коштувало 47 грн. Нині на виконання доручення прем’єр-міністра України Миколи Азарова до 1 вересня встановлено тимчасовий тариф на виконання цієї процедури в господарствах фізичних осіб у розмірі 19 грн. 80 коп. включно з ПДВ.
Окрім цього, безперечно, у селянина повинна бути довідка про відкриття банківського рахунку, на який перераховується дотація. У селах найбільш поширена мережа відділень «Ощадбанку». За відкриття поточного рахунку в банку треба заплатити лише гривню, а можна користуватися відкритими раніше рахунками, які у багатьох людей уже є.
Для отримання дотації потрібні копії паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера платника податків. До речі, особам, які через релігійні переконання відмовилися від оформлення ідентифікаційного номера та повідомили про це податкові органи, достатньо пред’явити спеціальну відмітку в паспорті.

Всі копії згаданих документів треба подати до сільських, селищних чи міських рад. Нічого надзвичайно складного. Не треба кудись виїжджати, вистоювати у чергах, все робиться на місці.

— А чи подають якісь додаткові документи селяни, котрі утримують 10 і більше телят?

— Поки що на Прикарпатті таких селян небагато. Однак у разі утримання десяти і більше голів молодняку ВРХ необхідно мати витяг з Єдиного державного реєстру тварин. Отримати його допоможуть фахівці ветеринарної служби або представники державного агентства ідентифікації та реєстрації тварин, що працюють у кожному селі.

— Отже, селянин оформив усі необхідні документи і на яку допомогу від держави він може претендувати?

— На момент першого подання документів спеціальну бюджетну дотацію буде нараховано в таких розмірах: за молодняк віком від трьох до п’яти місяців — 250 грн., від шести до восьми місяців — 500 грн. і 700 грн. — за худобу віком від дев’яти до одинадцяти місяців включно.
У подальшому така дотація виплачується в розмірі 250 грн. через кожні три місяці утримання до досягнення молодняком 11-місячного віку. Для нарахування коштів громадянинові необхідно через кожні три місяці звертатися до сільської, селищної чи міської рад. Там у погосподарській книзі реєструють вік теляти і за тим же механізмом нараховують допомогу. При цьому держава не висуває жодних вимог громадянинові, який утримує молодняк ВРХ. Селянин може розпоряджатися телятком на власний розсуд.

— Василю Хомичу, чи відомо прикарпатським селянам про цю реальну державну програму?

— На жаль, процес отримання дотації на утримання молодняку ВРХ в області впроваджується повільними темпами. Мені часто доводиться їздити в райони, спілкуватися з людьми. Переконуюсь: селяни зазвичай просто не володіють достовірною інформацією, незважаючи на те, що представників місцевої влади і навіть священиків просимо розповідати про цю важливу для господарів державну програму. Підготували спеціальні плакати, в яких усе доступно написано. Говорити про це потрібно щодня — на сходах селян, масових заходах. Адже допомога на утримання телят — важливе соціальне питання.

— Чи є в області господарники, які вже отримали допомогу?

— Так, на 1 червня область отримала кошти на утримання у господарствах фізичних осіб 16 голів молодняку ВРХ. Загалом це 14 тисяч гривень. Гроші держава не затримує. Вони надходять до департаменту агропромислового розвитку ОДА, звідти — в профільні управління РДА та на рахунки того чи іншого громадянина. Тому велике прохання — не зволікати з оформленням необхідних документів на отримання дотації від держави. Ще раз наголошую: процес оформлення документів — нескладний. Потрібно лише бажання скористатися підтримкою держави, яка останнім часом надає великого значення розвиткові вітчизняної галузі тваринництва.
На нинішній день Прикарпаття за обсягами оформлених документів для дотацій на утримання молодняку ВРХ посідає 12-те місце в державі. 


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 855
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців