Увага!
Усі матеріали, розміщені у цій рубриці, є проплаченою джинсою. Редакція не несе відповідальності за зміст статей і залишає за собою право не вказувати джерело отримання чи замовлення цих матеріалів. Якщо Ви бажаєте розмістити у нас свою джинсу, то зв'яжіться з нами.
Закрити
купити смарт-квартиру купити квартиру в Пасічній

БЛОГИ


Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і...
Українці знову готові увірувати у прихід Месії
Дві третини населення України (67%) вважає, що Україна потребує нових політичних лідерів, проте лише 19%...
24.1.2018, 12:49
Віктор Ковач
Між двома орлами...
СБУ-2017: РЕ-ФОРМА чи ДЕ-ФОРМАЦІЯ? (4)
Питання реформування української спецслужби не є чимось новим та на повістці дня з’явилось далеко не...
15.4.2017, 14:04 (ред.)

ОПИТУВАННЯ


Чи готові ви до зими
Так
Ні
А що це таке?

НАШІ ДРУЗІ


Які звіти у 2016 році подає підприємець 3 групи оподаткування


19 Січня 2016 p.

1 січня 2016 року набрали чинності зміни до податкового законодавства, згідно з якими ставка єдиного податку для 3-ї групи збільшилася, а граничний обсяг річного доходу встановлено на рівні 5 млн гривень.

Умови перебування

Підприємці на 3-й групі мають право:

 • займатися будь-якими напрямками бізнесу, крім заборонених для єдинників;

 • виробляти й продавати товари, надавати послуги населенню й абсолютно всім суб’єктам оподаткування — платникам ЄП, підприємствам та підприємцям на загальній системі оподаткування.

З 1 липня 2015 підприємці 3-ї групи ЄП незалежно від обраного виду діяльності можуть не застосовувати РРО, якщо протягом календарного року обсяг отриманого ними доходу не перевищує 1 млн гривень. Якщо дохід більше 1 млн гривень, застосування РРО є обов'язковим, починаючи з початку кварталу, наступного за виникненням такого перевищення.

Виняток — підприємці, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом. При розрахунках готівкою з 01.07.2015 вони зобов'язані застосовувати РРО.

Ставка та порядок сплати ЄП

3-я група сплачує ЄП від отриманого доходу. Якщо доходу від господарської діяльності немає — сплачувати податок не потрібно.

Розмір ставки ЄП залежить від того, чи є підприємець платником податку на додану вартість (пп. 293.3 ПКУ). Вона становить:

 • 5% від доходу — якщо ПДВ включено до складу єдиного податку;

 • 3% від доходу — для платників ПДВ.

Підприємці, які виробляють, поставляють і продають ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів і каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, не можуть бути платниками ПДВ і сплачують ставку 5% від доходу.

Періодичність сплати ЄП — раз на квартал, протягом 10 днів після граничного терміну подання звітної декларації (40 днів після закінчення звітного кварталу). Граничний термін сплати ЄП — 50 днів після закінчення календарного кварталу. Якщо останній день сплати припадає на вихідний, сплатити єдиний податок необхідно в робочий день, що йому передує.

За невчасну сплату єдиного податку, крім заборгованості, доведеться заплатити штраф. Його розмір залежить від строку затримки сплати податку (п. 126.1 ПКУ):

 • менше 30 днів — 10% від суми боргу з ЄП;

 • більше 30 днів — 20% від суми заборгованості.

Крім штрафу за прострочення сплати ЄП, належить сплатити пеню. Вона нараховується з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати ЄП (пп. 129.1.1 ПКУ).

Якщо заборгованість зі сплати ЄП протягом двох кварталів поспіль на кожне 1-е число місяця не погашається, реєстрація платника єдиного податку анулюється. Його буде переведено на загальну систему оподаткування в останній день другого із двох таких послідовних кварталів (пп. 8 пп. 298.2.3 ПКУ).

ЄСВ підприємця

Раз на квартал підприємець зобов’язаний сплачувати єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове страхування.

Нараховується ЄСВ за місяць у розмірі 22%. База нарахування внеску має бути не меншою від мінімальної зарплати, установленої на момент сплати, та не більше за суму 25 мінімальних зарплат.

Термін сплати ЄСВ — не пізніше 20-го числа місяця, наступного за кварталом, за який він сплачується. На думку ДФС, це означає, що останній день сплати ЄСВ — 19-е число місяця, що настає за кварталом, за який його сплачують (консультація в ЗІР, підкатегорія 301.04.02).

За невчасну сплату або несплату внеску передбачено штрафні санкції. Крім суми боргу, необхідно сплатити:

 • штраф у розмірі 20% несплачених або невчасно сплачених сум ЄСВ;

 • пеню, що становить 0,1% суми недоплати ЄСВ за кожен день прострочення платежу.

Від сплати єдиного соціального внеску звільнено єдинників – пенсіонерів за віком та інвалідів (ч. 4 ст. 4 ЗУ «Про ЄСВ»).

Подання звітності

Звітний період для платників ЄП 3-ї групи — календарний квартал. Декларація платника єдиного податку на 3-й групі подається чотири рази на рік. Строк подання — протягом 40 днів після закінчення звітного кварталу (пп. 49.18.2 ПКУ). Якщо останній день подання припадає на вихідний або святковий день, подати декларацію можна наступного за ним робочого дня. Штраф за неподання або невчасне подання звітності — 170 гривень, при повторному порушенні протягом року — 1020 гривень (п. 120.1 ПКУ).

Окрім того, раз на рік підприємець подає звіт з ЄСВ (форма Д5). У цьому звіті потрібно вказати суми внеску, сплаченого протягом звітного року. Строк подання — до 10 лютого, тобто за минулий рік відзвітувати слід у поточному. За неподання або невчасне подання звіту або подання його в неустановленій формі доведеться сплатити штраф — 170 гривень.

Підвищена ставка ЄП

Підвищеною ставкою єдиного податку 15% обкладається дохід, отриманий:

Отримання таких видів доходу — це порушення умов роботи на спрощеній системі, що веде до обов’язкового переходу на загальну систему оподаткування. Не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку наступного календарного кварталу в фіскальну службу слід подати заяву про перехід на загальну систему. Якщо не зробити цього в добровільному порядку, реєстрацію єдинника анулюють фіскальні органи, якщо виявлять порушення, з 1-го числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення (п. 299.11 ПКУ).

 • у результаті перевищення максимально допустимої суми річного доходу в 5 млн гривень.

У такому випадку заява подається не пізніше 20-го числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

У підприємців 3-ї групи сума доходу, отриманого від видів діяльності, не зареєстрованих у держреєстратора, обкладається не єдиним податком, а податком на доходи фізосіб, як непідприємницький дохід.

Облік доходів і витрат

ФОП на 3-й групі зобов’язаний вести облік:

 • доходів, якщо він неплатник ПДВ. Потрібно щоденно вносити в книгу обліку доходів суми виручки, отриманої від господарської діяльності;

 • доходів і понесених у ході підприємницької діяльності витрат, якщо він платник ПДВ. Відповідні суми відображаються за підсумком робочого дня у книзі обліку доходів і витрат.

Внесені дані не повинні відрізнятися від даних квартальної податкової декларації підприємця.

Дані в книзі повинні підтверджуватися первинними документами, які можуть вимагати контролюючі органи в ході перевірки. Якщо документів не буде, доведеться сплатити штраф: 510 гривень — якщо порушення допущено вперше, або 1020 гривень — якщо до підприємця вже застосовувався штраф за таке порушення протягом року (п. 121.1 ПКУ).

За неналежне ведення обліку доходів, неведення книги або її відсутність підприємця можуть притягти до адміністративної відповідальності. Передбачено адміністративний штраф: від 51 до 136 гривень, і від 85 до 136 гривень — якщо за таке порушення протягом року до підприємця вже застосовувався штраф (ст. 164КпАП).

Список використаних нормативно-правових актів

 1. ПКУ — Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI.

 2. КпАП — Кодекс України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 № 8073-X.

 3. ЗУ «Про ЄСВ» — Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI.


Переглядів: 3888
Loading...
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Лютий
2018
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

РЕКЛАМА

Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


Мольфарські чари уже в Івано-Франківську

ВІДЕОНОВИНИ


У Франківську створили соціальну мережу для автомобілів
<div style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif; line-height: 18px;">
	Проект <a href="https://www.dexpens.com" target="_blank"><em><strong>DEXPENS</strong></em></a> франківської ІТ-компанії “Axion Web” дозволяє створити не лише власний профайл, але й для авто. </div>
<div style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif; line-height: 18px;">
	<a href="http://briz.if.ua/44792.htm" target="_blank"><em><strong>Детальніше тут:)</strong></em></a></div>

РОЗСИЛКА НОВИН