Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Скільки віслюка не мий, все рівно коровою йому не стати

Що чекатиме івано-франківських власників нерухомості у 2016 році


4 Січня 2016 p.

Вже традиційно новий рік починається з новоявлених правил, зокрема і для бізнес-спільноти. Ми досліджували, чи вплине ВРУшна новорічна законотворчість на ті місцеві податки і збори, які встановлює міська влада в ‪#‎Івано‬-Франківську.

При цьому Верховна Рада України, порушуючи один з основоположних принципів податкового законодавства – стабільність - позволила і органам місцевого самоврядування не зважати на нього, а також не дотримуватися засад державної регуляторної політики при встановленні місцевих податків і зборів у 2016 році. Це означає, що місцеві ради вже ближчим часом можуть приймати нові ставки місцевих податків і зборів без додаткових попереджень і завчасних обговорень з бізнес-спільнотою.

Наразі поглянемо на місцеві рішення, які набрали чинності в Івано-Франківську з 01 січня 2016, з врахуванням змін на національному рівні.
Найцікавішим з новаційної точки зору є податок на нерухоме майно. Адже, новорічні податкові зміни погіршили умови, встановлені Івано-Франківською міською радою для власників нерухомості.

Отже, змінюються ставки податку на нерухоме майно для фізичних і юридичних осіб, які мають у власності об’єкти нежитлової нерухомості.
Ставка податку визначається в залежності від місця розташування такої нерухомості та його виду. Встановлено три зони (І зона – вулиці, що наближені до центральної частини міста) та вісім видів об’єктів нежитлової нерухомості. Відповідно ставки податку – 0%, 0,5%, 0,75% та 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 м кв. загальної площі нежитлової нерухомості. В 2016 році відповідний відсоток обчислюється від 1 378 грн – це мінімальна заробітна плата, встановлена законом про держбюджет на 01 січня 2016 року. Нульова ставка узаконена для гаражів, господарських (присадибних) будівель, а також підвалів в багатоповерхових будинках, власниками яких є фізичні особи і які не використовуються для здійснення підприємницької діяльності.

Щодо житлової нерухомості, то платниками податку є як фізичні особи, так і юридичні особи, які мають у власності житло. Ставка податку відповідно до рішення міської ради становить 2% від 1378 грн за 1 м кв. загальної площі житла. Тому для власника житлової нерухомості податок буде складати 2%*1 378 грн = 27,56 грн за 1 м кв. у рік. Проте перед тим, як обчислювати суму податку на нерухоме майно, слід врахувати передбачену Податковим кодексом «пільгову» площу, тобто ту, яка не обкладається податком. Отже, загальна площа об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, зменшується:
для квартир – на 60 м кв., з яких податок не справлятиметься, а для будинків – на 120 м кв. Якщо житлова нерухомість «змішана», тобто власник володіє як квартирою(ми), так і будинком(ами), то «пільгова» площа становитиме 180 м кв.
Для прикладу, якщо загальна площа квартири 100 м кв., то розрахунок податку такий:
100 м кв. – 60 м. кв. = 40 м кв. * 27,56 грн = 1 102,4 грн за рік.
Цікаво, що раніше міська рада могла збільшувати «пільгову» площу на користь мешканців громади. А вже цього року законодавці позбавили місцеві ради такого прояву щедрості.

І найбільший сюрприз очікує власників «великогабаритного» житла, площа якого перевищує 300 м кв. для квартири та/або 500 м кв. для будинку. В такому разі сума податку, розрахована відповідно до вимог Податкового кодексу, збільшується на 25 000 грн на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

Ще одне нововведення пов’язане з тим, що у 2016 році Податковий кодекс дозволяє місцевим радам підвищувати ставку податку на нерухоме майно до 3% (у 2015 році місцеві ради були «обмежені» максимальною ставкою у 2%).
‪#‎регуляторка‬ ‪#‎іфрц‬


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 1581
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Березень
2024
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців