Увага!
Усі матеріали, розміщені у цій рубриці, є проплаченою джинсою. Редакція не несе відповідальності за зміст статей і залишає за собою право не вказувати джерело отримання чи замовлення цих матеріалів. Якщо Ви бажаєте розмістити у нас свою джинсу, то зв'яжіться з нами.
Закрити
купити смарт-квартиру

БЛОГИ


Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і...
Українці знову готові увірувати у прихід Месії
Дві третини населення України (67%) вважає, що Україна потребує нових політичних лідерів, проте лише 19%...
24.1.2018, 12:49
Віктор Ковач
Між двома орлами...
СБУ-2017: РЕ-ФОРМА чи ДЕ-ФОРМАЦІЯ? (4)
Питання реформування української спецслужби не є чимось новим та на повістці дня з’явилось далеко не...
15.4.2017, 14:04 (ред.)

ОПИТУВАННЯ


Чи готові ви до зими
Так
Ні
А що це таке?

НАШІ ДРУЗІ


Івано-Франківськстандарт розробив єдиний знак стандарту для перевірених продуктів


19 Жовтня 2015 p.

Гармонізація законодавства України із законодавством ЄС у сфері безпечності та якості харчових продуктів відкриває для вітчизняних виробників нові можливості, зменшує адміністративний тиск, однак, потребує і сумліннішого підходу до організації своєї діяльності. Незважаючи на демократичний підхід в ЄС до питань технічного регулювання (ніхто не вказує підприємцям яку продукцію та яким чином виготовляти) повна відповідальність за якість та безпечність продукції покладається на виробника. Саме виробник має підтвердити, що продукція відповідає вимогам стандартів, європейських директив та технічних регламентів. Звичайно, для виробника, який має досвід успішного господарювання, певні позиції на ринку, довіру клієнтів, що базується на задоволеності незмінним рівнем якості, така трансформація законодавчих умов матиме тільки позитивний вплив. Для тих, чия діяльність не була щільно адаптована до європейських вимог дане реформування потребуватиме не тільки певних технічних заходів, а й зміни філософії виробництва.

Стартовою точкою у адаптації виробництва до європейських вимог можна назвати набрання чинності 20.09.2015 Законом України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». І хоч цей Закон викликає безліч неоднозначних відгуків і протилежних думок, однак у підприємця виникає головне питання – що необхідно зробити, щоб було ефективно, законно і перспективно.

Зі сторони технічного регулювання є три головні аспекти, які вкрай потребують уваги виробника і дадуть можливість подбати про постійний рівень якості та безпечності, засвідчити свою відповідальність, донести у повному обсязі інформацію про продукцію та працювати у правовому полі, тим самим убезпечуючи себе від значних фінансових санкцій за порушення вимог Закону.

Ці основні аспекти:
- розробка та запровадження постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів ( ХАСП);
- декларація виробника;
- належне маркування продукції

З огляду на реформування вітчизняного законодавства і його гармонізацію з європейським ще одним з ефективних інструментів просування на ринку стає добровільна сертифікація харчової продукції. Саме добровільний свідомий підхід і є ознакою європейського рівня свідомості та відповідальності. Для великої кількості українських виробників ще залишається так би мовити психологічний бар'єр у поняттях сертифікації і підтвердженні відповідності, оскільки й досі процедури з підтвердження відповідності сприймаються як певні контролюючі заходи і інструменти впливу на виробника зі сторони держави. Знову ж, наголошуємо на необхідності зміни філософії ринку виробництва, оскільки європейські умови та "правила гри" на ринку покладають на добровільну сертифікацію не контролюючі функції а функції підвищення ефективності господарювання, оскільки саме добровільна сертифікація, коли виробник сам добровільно заявив що він готовий підтвердити рівень якості своєї продукції, робить цього виробника привабливішим в очах замовників, підвищує рівень конкурентоспроможності продукції та надає певні переваги при укладанні договорів як з великими торгівельними мережами і агентами ринку, так і переваги на місцевому ринку у пересічного покупця. Також, добровільна сертифікація дасть можливість самому керівництву чи власникам підприємства пересвідчитись у рівні якості своєї продукції, виявити можливі проблемні місця та оцінити ефективність організації виробничих процесів.

Реформування системи технічного регулювання дещо змінило і саму організацію сертифікації в Україні, зокрема, із наданням чинності вищезгаданому Закону всі функції щодо проведення сертифікаційних робіт від реєстру УкрСЕПРО передані акредитованим органам сертифікації на місцях. Зокрема, на Івано-Франківщині проведенням сертифікації, як обов'язкової так і добровільної, та оцінки відповідності продукції та послуг проводить Орган з сертифікації ДП"Івано-Франківськстандартметрологія".

З метою ідентифікації проведених робіт ДП"Івано-Франківськстандартметрологія" розроблено відповідний маркувальний знак.

Цей знак запроваджується з метою надання достовірної інформації споживачам щодо безпеки та якості продукції та її відповідності вимогам законодавчих актів України та нормативних документів.

Для споживача цей Знак є гарантією, що продукція пройшла відповідний контроль та відповідає вимогам законодавства України, а склад і властивості продукту відповідають заявленому виробником на маркуванні. Для виробника знак є свідченням його відповідальності та добропорядності. Для двох сторін (споживача і виробника) цей знак стане своєрідним діалогом: "я відповідаю і підтверджую " - "я можу довіряти і обираю саме цей продукт".

Петренко Ольга, для БРІЗ


Переглядів: 279
Loading...
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Лютий
2018
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

РЕКЛАМА

Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


Мольфарські чари уже в Івано-Франківську

ВІДЕОНОВИНИ


У Франківську створили соціальну мережу для автомобілів
<div style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif; line-height: 18px;">
	Проект <a href="https://www.dexpens.com" target="_blank"><em><strong>DEXPENS</strong></em></a> франківської ІТ-компанії “Axion Web” дозволяє створити не лише власний профайл, але й для авто. </div>
<div style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif; line-height: 18px;">
	<a href="http://briz.if.ua/44792.htm" target="_blank"><em><strong>Детальніше тут:)</strong></em></a></div>

РОЗСИЛКА НОВИН