Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Блудниці, що покаялися, бувають чесніше дівчат

У Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів відбулася зустріч з Тетяною Чаборик


17 Вересня 2015 p.

Теплого вересня, 11-го дня осені, в Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів відбулася зустріч з Тетяною Чаборик, відомою художницею з м. Калуша.  Це був останній день роботи виставки, на якій майстриня монументального і станкового малярства презентувала роботи, виконані авторською технікою, також на полотні, картоні, ДСП, шовку і навіть на наждачному папері.

Долиняни та гості міста мали приємну нагоду знайомитися з роботами  художниці ще з 17 серпня цього року.  І хоча персональна виставка п. Тетяни мандруючи Карпатами була окрім Калуша в інших містах: Івано-Франківську, Бережанах, Трускавці, багато туристів з різних областей України, святкуючи День Незалежності та День міста разом з долинянами, вперше відкривали для себе творчість прикарпатської художниці. 

Ще з дитинства, ідеалізуючи особистість батька, вважала своїм покликанням – стати художником. Як висловилась п. Тетяна, «мій ідеал – це життя і творчість мого батька. Прагну досягти тої завершеності, яка була в нього, любові, гармонії, істинної свободи». Для себе ж визначила: «розгадати своє покликання, а потім докласти максимум зусиль для його реалізації».

Калушанка вперше заявила про себе широкій авдиторії під час  виконання дипломної роботи Харківського художнього училища в 1973 р., чим зуміла привернути увагу відомих майстрів малярства до своєї творчості. Під час праці в Художньому фонді м. Івано-Франківська, отримала рекомендації для праці портретистом у посольстві Радянського Союзу у В’єтнамі. За кордоном працювала упродовж 2,5 років. Згадуючи роботу за кордоном, п. Тетяна розповіла історію, коли потрібно було написати портрет величезного розміру в’єтнамського лідера Хо Ши Міна, без рами і полотна всього за три дні, і як, завдяки винахідливості, вдалося благополучно з цим завданням впоратися.

З 1973 р. є учасником багатьох персональних та колективних виставок в Україні і за кордоном.

Тематика робіт пані Тетяни найрізноманітніша: від портретів – до натюрмортів, від світу квітів та дерев – до пластики жіночих образів.

Тетяни Чаборик одразу працює в багатьох напрямках: монументальне та станкове малярство, проект-ескізи інтер’єрів, панно, поліграфія, книжкова ілюстрація, розпис на тканині та склі, рекламна продукція, декоративно-прикладна творчість – такий широкий спектр діяльності художниці.

Роботи калуської художниці знаходяться у державних закладах та приватних колекціях не тільки України, але й Європи, США та В’єтнаму. Виконані гуашем, аквареллю, темперою та олією випромінюють сонячне світло, позитив і життєрадісність, відвертість і щирість.

Під час теплої зустрічі у музеї Тетяна Михайлівна розповідала і про свого батька – художника Михайла Коломійця, яким дуже захоплюється і пишається, також про подорожі Америкою, які надихають «творити не зупиняючись» та неординарність американських картинних галерей. Пані Тетяна також поділилася приємною новиною про участь в художній виставці «Позаду пензля» виставкової зали  Rowayton Art Centre в містечку Ровейтон штату Коннектикут (США) та отримання почесної премії (3-місце за картину-мініатюру «Погляд»), яка надає дозвіл працювати в журі художніх виставок та конкурсів (штат Коннектикут), та «вільний квиток» у всі галереї вказаного штату.

Мисткиня перебуває у постійному пошуку, працює як в рідному Калуші, так і періодично виїжджає до Америки, де проживає дочка Ірина, щоб набратися натхнення, розпочати ще одну віть прекрасного у своїй творчості.

На разі Тетяна Чаборик готується до чергової персональної виставки, яка відбудеться наприкінці місяця у фортечній галереї «Бастіон» (м. Івано-Франківськ). 

Протягом вечора багато теплих слів пролунало на адресу Тетяни Михайлівни. Привітати особисто п. Тетяну прийшли Я.Д. Савчин (головний редактор газети «Свіча», член Національної спілки журналістів України), В.В. Олійник (голова долинської «Просвіти», член Національної спілки письменників України, С.С. Теліжин (майстер живопису), О.С. Сподар (викладач Долинського природничо-математичного ліцею), Н.М. Жгута (викладач образотворчого мистецтва Долинської СШ 1-3 ст.) зі своїми вихованцями та ін.

Свої враженні від перегляду виставки учасники зустрічі також залишили у Книзі відгуків.

Опісля зустрічі Тетяна Михайлівна подарувала одну з своїх робіт, а саме картину «Дерево», фондам музею «Бойківщина» і ми щиро вдячні їй за це.

На згадку про творчу зустріч з долинянами п. Тетяна отримала в дарунок збірники «З історії Долини».

Ми, долиняни, щиро бажаємо Тетяні Михайлівні успіхів на творчому шляху; не зупинятися на досягнутому, а завжди йти вперед; до нових зустрічей у нашому місті!

 Тетяна Гнатковська,

науковий співробітник музею «Бойківщина»


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 512
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців