Увага!
Усі матеріали, розміщені у цій рубриці, є проплаченою джинсою. Редакція не несе відповідальності за зміст статей і залишає за собою право не вказувати джерело отримання чи замовлення цих матеріалів. Якщо Ви бажаєте розмістити у нас свою джинсу, то зв'яжіться з нами.
Закрити
купити смарт-квартиру купити квартиру в Пасічній

БЛОГИ


Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і...
Українці знову готові увірувати у прихід Месії
Дві третини населення України (67%) вважає, що Україна потребує нових політичних лідерів, проте лише 19%...
24.1.2018, 12:49
Віктор Ковач
Між двома орлами...
СБУ-2017: РЕ-ФОРМА чи ДЕ-ФОРМАЦІЯ? (4)
Питання реформування української спецслужби не є чимось новим та на повістці дня з’явилось далеко не...
15.4.2017, 14:04 (ред.)

ОПИТУВАННЯ


НАШІ ДРУЗІ


Держстандарт метрології взявся за харчування в школах Івано-Франківська


10 Вересня 2015 p.

"А що ти сьогодні  їв(їла) у школі(садку)?" – питання яким щодня зустрічають батьки дітей з навчальних закладів.  Батьківська цікавість у цій справі  зумовлена не стільки гастрономічними уподобаннями дитини, скільки стурбованістю щодо якості і безпечності того, що пропонується для харчування дітей у школах і садках.

Віддзеркаленням цієї стурбованості є те, що протягом останніх двох-трьох років почастішали звернення батьків, керівників закладів освіти, правоохоронних органів та громадських організацій до ДП"Івано-Франківськстандартметрологія" з питань встановлення відповідності продуктів харчування та продовольчої сировини, які  використовуються для приготування страв в освітніх закладах, вимогам нормативних документів щодо якості і безпечності.

Прикрим  є те, що у багатьох випадках сумніви щодо невідповідного рівня якості продукції підтверджувались лабораторними випробуваннями. Зокрема, у більшої половини продукції, яка надходила з освітніх закладів Івано-Франківської області за різними зверненнями,  фахівцями було виявлено невідповідності за якісними показниками. Найпроблемнішою серед дослідженого була молочна продукція, невідповідність якої можна класифікувати не як низьку якість, а непорядну підміну таких популярних продуктів як масло та сметана різними  молоковмісними (з 90 відсотковим вмістом рослинних жирів) а, подекуди, і просто продукцією, яка представляє собою суміш жирів рослинного походження. Фіксувались "проблеми" з якістю і у  ковбасних виробах та свіжих овочах. Особливо часто невідповідності у  показниках якості виявляються у продукції, закупівля якої здійснюється через тендерні торги, адже тут і переваги надаються за рівнем запропонованих цін і тривалі угоди у теперішніх умовах господарювання змушують постачальників шукати різноманітні шляхи для виконання взятих на себе зобов'язань у повному обсязі. Як у кожної проблеми, у наявних фактах потрапляння до освітніх закладів харчових продуктів низької якості може бути ряд об'єктивних і суб'єктивних причин. 

У кожної з протилежних  у випадку з харчуванням сторін, зокрема батьків і постачальників, буде ціла низка аргументів на свій  захист, адже недопустимим є і харчування сумнівними продуктами дітей і проблемним забезпечення належного рівня якості продукції при наявному  істотному збільшенні  їх вартості. Широкого неоднозначного розголосу набули дослідження представниками батьківської громадськості порядку здійснення харчування безпосередньо у загальноосвітніх закладах. У свою чергу ДП"Івано-Франківськстандартметрологія" в якості неупередженої кваліфікованої третьої сторони було направлено на розгляд до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування інформацію про виявлені факти невідповідності  якісних показників досліджуваної продукції з закладів освіти з пропозиціями щодо подальшого врахування і періодичного відстеження показників якості при укладанні угод на закупівлю продукції.  Найоперативніше до розгляду питання ефективної організації харчування, наявних проблем та  розгляду  шляхів попередження фактів потрапляння невідповідної продукції до  загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладів долучилось Управління освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

Зокрема, на нарадах,  проведених на початку вересня, освітяни м.Івано-Франківська налагодили конструктивний діалог між  підприємцями, які надають послуги з організації харчування в закладах освіти, постачальниками продукції, батьківською громадськістю, фахівцями у галузі санітарної безпеки та підтвердження якості продукції.

З огляду на факти невідповідності якості продукції за результатами випробувань ДП"Івано-Франківськстандартметрологія", наявні розбіжності у  баченні  батьківської громадськості та  підприємців ефективного механізму відстеження якості продуктів і організації процесу приготуванні їжі та з метою попередження фактів  використання для харчування учнів продукції неналежної якості , за ініціативи Управління освіти і науки м.Івано-Франківська, із залученням як експертів ДП"Івано-Франківськстандартметрологія", так і батьківської громадськості, здійснюватимуться періодичні моніторинги якості продукції, що поставляється у заклади освіти міста. Також, наголошено увагу підприємців на відповідальності  за якість і безпечність пропонованої ними продукції та  важливості співпраці та відкритості для батьківської громадськості.

Ольга Петренко, для БРІЗ


Переглядів: 297
Loading...
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Лютий
2018
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

РЕКЛАМА





Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


Мольфарські чари уже в Івано-Франківську

ВІДЕОНОВИНИ


У Франківську створили соціальну мережу для автомобілів
<div style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif; line-height: 18px;">
	Проект <a href="https://www.dexpens.com" target="_blank"><em><strong>DEXPENS</strong></em></a> франківської ІТ-компанії “Axion Web” дозволяє створити не лише власний профайл, але й для авто. </div>
<div style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif; line-height: 18px;">
	<a href="http://briz.if.ua/44792.htm" target="_blank"><em><strong>Детальніше тут:)</strong></em></a></div>

РОЗСИЛКА НОВИН