Увага!
Усі матеріали, розміщені у цій рубриці, є проплаченою джинсою. Редакція не несе відповідальності за зміст статей і залишає за собою право не вказувати джерело отримання чи замовлення цих матеріалів. Якщо Ви бажаєте розмістити у нас свою джинсу, то зв'яжіться з нами.
Закрити
купити смарт-квартиру купити квартиру в Пасічній

БЛОГИ


Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і...
Українці знову готові увірувати у прихід Месії
Дві третини населення України (67%) вважає, що Україна потребує нових політичних лідерів, проте лише 19%...
24.1.2018, 12:49
Віктор Ковач
Між двома орлами...
СБУ-2017: РЕ-ФОРМА чи ДЕ-ФОРМАЦІЯ? (4)
Питання реформування української спецслужби не є чимось новим та на повістці дня з’явилось далеко не...
15.4.2017, 14:04 (ред.)

ОПИТУВАННЯ


Чи готові ви до зими
Так
Ні
А що це таке?

НАШІ ДРУЗІ


На ріках Прикарпаття тривають руслорегулювальні та руслоочисні роботи


2 Вересня 2015 p.

Прикарпатський регіон, на території якого формуються басейни річок Дністер та Прут, знаходиться в зоні розвинутої зливової діяльності атмосфери і, відповідно, у зоні підвищеного ризику щодо виникнення водних стихій та проявів їх шкідливої дії, що спричиняє різні за масштабами, у тому числі й катастрофічні затоплення, підтоплення і перезволоження територій, ураження інженерних інфраструктур та комунікацій з руйнівними наслідками.

Територією області протікає 8294 річки загальною довжиною 15756 км. Загальна густота річок в середньому по області становить 0,2-0,4 км/км2.

Характерним для річок області є наявність руслових та заплавних наносів (відкладів), що спричиняє ерозію й розмивання берегів та погіршує умови проходження паводків, особливо на ділянках мостових переходів, гідротехнічних та лінійних споруд.

Вирішення питань протипаводкового захисту тісно пов’язано з регулюванням русел річок, реалізацією заходів щодо охорони їх від замулення, засмічення, впливу водної ерозії, а також виконанням інших робіт у заплавах річок.

Руслоочисні та руслорегулювальні роботи виконуються з метою зниження гідравлічного навантаження на береги річок, які зазнають інтенсивної ерозії, забезпечення умов проходження паводку на ділянках мостових переходів, гідроспоруд та лінійних споруд, відновлення природного стану русла, поліпшення умов існування водних живих організмів.

Протипаводкові та природоохоронні заходи на Україні проводиться відповідно до затверджених державних програм за державні кошти, місцеві кошти та інші джерела фінансування.

„Необхідність регулярного проведення руслорегулювальних і руслоочисних робіт показали результати недавніх повеней. Так, в липні 2008 року при проходженні повені було розмито близько 15,4 км берегів, зруйновано 8 автомобільних і 7 пішохідних мостів, пошкоджено автомобільних доріг близько 7 км, постраждали гідротехнічні споруди і комунікації”, – розповідає керівник обласного управління водних ресурсів Роман Михайлюк.

На виконання Закону України від 24 травня 2012 року № 4836-VI „Про затвердження Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року”, рішенням обласної державної адміністрації від 23.11.2012 № 732-19/2012 затверджено „Комплексну регіональну цільову програму розвитку водного господарства на період до 2021 року в області”.

Зазначеною Програмою передбачено проведення заходів з регулювання русел рік загальною довжиною 131,5 км. Необхідний обсяг фінансування з державного бюджету для виконання руслорегулювальних робіт складає 43,53 млн. грн. В 2012-2015 роках коштів не виділялось.

А в загальному, за період з 2004-2014 роки, з передбачених на руслорегулювальні роботи 88,9 млн. грн. в різних програмах протипаводкового захисту, профінансовано руслорегулювальних робіт тільки на суму 1,6 млн. грн., що складає 1,8 % від потреби.

Зважаючи на вищевикладене і необхідність проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт, рішенням обласної ради від 30.09.2011 № 245-9/2011 „Про порядок проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт на ріках області” затверджено Порядок проведення зазначених заходів. Визначено, що виконання заходів,  згідно з Порядком, здійснюється з залученням коштів за рахунок реалізації вивезених після розчистки русел наносів без залучення бюджетних коштів.

За словами Романа Михайлюка, заходи, відповідно до вищезгаданого Порядку, проводяться за погодженням постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального природокористування, рекреації та розвитку туризму згідно розроблених і затверджених робочих проектів, ліцензованими підрядними організаціями, що виграли конкурс на підрядні роботи, з проведенням технічного нагляду, на основі договорів з органами місцевого самоврядування. При порушенні договірних умов за  ініціативою громад можуть бути припинені. Також, підрядні організації за окремим договором виконують роботи по проведенню протиповеневих заходів та соціально-економічного розвитку відповідного населеного пункту на суму 20 % від вартості ліквідованих наносів.

„Дане рішення і державні програми жодним чином не передбачають видобування корисних копалин, тому Івано-Франківське облводресурсів не погоджує розташування кар’єрів і не надає дозволи на роботи по видобуванню у руслах річок піску, гальки і гравію.

Так дійсно, на ріках області є ще дуже велика кількість місць, де дійсно видобувають і крадуть гравій – це вимагає зміни законодавства, а саме посилення контролю, збільшення штрафів, конфіскацію механізмів і врешті-решт кримінальну відповідальність”, – наголошує Роман Михайлюк.

Любов Загоровська, для БРІЗ


Переглядів: 285
Loading...
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Лютий
2018
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

РЕКЛАМА

Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


Мольфарські чари уже в Івано-Франківську

ВІДЕОНОВИНИ


У Франківську створили соціальну мережу для автомобілів
<div style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif; line-height: 18px;">
	Проект <a href="https://www.dexpens.com" target="_blank"><em><strong>DEXPENS</strong></em></a> франківської ІТ-компанії “Axion Web” дозволяє створити не лише власний профайл, але й для авто. </div>
<div style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif; line-height: 18px;">
	<a href="http://briz.if.ua/44792.htm" target="_blank"><em><strong>Детальніше тут:)</strong></em></a></div>

РОЗСИЛКА НОВИН