Увага!
Усі матеріали, розміщені у цій рубриці, є проплаченою джинсою. Редакція не несе відповідальності за зміст статей і залишає за собою право не вказувати джерело отримання чи замовлення цих матеріалів. Якщо Ви бажаєте розмістити у нас свою джинсу, то зв'яжіться з нами.
Закрити
купити смарт-квартиру купити квартиру в Пасічній

БЛОГИ


Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і...
Українці знову готові увірувати у прихід Месії
Дві третини населення України (67%) вважає, що Україна потребує нових політичних лідерів, проте лише 19%...
24.1.2018, 12:49
Віктор Ковач
Між двома орлами...
СБУ-2017: РЕ-ФОРМА чи ДЕ-ФОРМАЦІЯ? (4)
Питання реформування української спецслужби не є чимось новим та на повістці дня з’явилось далеко не...
15.4.2017, 14:04 (ред.)

ОПИТУВАННЯ


Чи готові ви до зими
Так
Ні
А що це таке?

НАШІ ДРУЗІ


В обласному управлінні водних ресурсів розповіли про оренду водних об’єктів


7 Серпня 2015 p.

Івано-Франківська область багата на ріки, водосховища і ставки. Гідрографічна сітка області представлена 8321 річкою загальною довжиною 15656 км. В басейні р. Дністер і р. Прут знаходиться 1364 ставків.

Більшість ставків області знаходиться в оренді, тому виникає ряд питань з боку відпочиваючих і орендарів.

Роз’яснення про оренду водних об’єктів і їх призначення надав начальник обласного управління водних ресурсів Роман Михайлюк.

За його словами, зміни до статті 51 Водного кодексу України змінюють існуючий підхід до процедури надання водних об’єктів у користування на умовах оренди.

По-перше: водні об’єкти надаються у користування на земельних торгах у комплексі із земельною ділянкою, органами, що здійснюють розпорядження земельними ділянками під водою згідно з повноваженнями, визначеними Земельним кодексом України, відповідно до договору оренди, погодженого з територіальними органами Державного агентства водних ресурсів України.

По-друге – надання водних об’єктів у користування на умовах оренди здійснюється за наявності паспорта водного об’єкта. Між іншим обласне управління водних ресурсів може виконати роботи по паспортизації ставків згідно договору.

Водне законодавство передбачає загальне водокористування та спеціальне водокористування.

Ст. 47 Водного кодексу України передбачає можливість та порядок обмеження права загального водокористування.

Відповідно до положень зазначеної статті, на водних об’єктах, наданих в оренду, загальне водокористування допускається на умовах, встановлених водокористувачем, за погодженням з органом, який надав водний  об’єкт в оренду, що може бути врегульовано у договорі оренди або у додатковій угоді між ними.

Водокористувач, який узяв водний об’єкт у користування на умовах оренди, зобов’язаний доводити до відома населення умови водокористування, а також про заборону загального водокористування на водному об’єкті, наданому в оренду.

Орендарі водного об’єкта зобов’язані передбачити місця для безплатного забезпечення реалізації права громадян на загальне водокористування.

„З наведеного вбачається, що громадяни України мають право реалізувати свої права на загальне водокористування у передбачених для цього місцях. При визначенні таких місць перевага надається традиційно розташованим місцям масового відпочинку. Щодо орендодавців, то повноваження щодо надання водних об’єктів у користування на умовах оренди у межах населених пунктів належать сільським, селищним і міським радам, а за межами населених пунктів – обласним державним адміністраціям”, – наголошує Роман Михайлюк.

Стаття 48 та 49 Водного кодексу регламентують умови спеціального водокористування.

Спеціальне водокористування – це забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та  скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти, включаючи забір води  та  скидання  забруднюючих  речовин  із зворотними водами із застосуванням каналів.

Спеціальне  водокористування здійснюється юридичними і фізичними особами насамперед для задоволення питних потреб населення, а також для господарсько-побутових, лікувальних, оздоровчих, сільськогосподарських, промислових, транспортних, енергетичних, рибогосподарських (у тому числі для цілей аквакультури) та інших державних і громадських потреб.

У Івано-Франківській області всі водні об’єкти є об’єктами загальнодержавного значення, тому що знаходяться в басейнах рік Дністра й Прута, які в свою чергу є ріками загальнодержавного значення, бо протікають через кілька областей.

Видача дозволу на спеціальне водокористування здійснюється за клопотанням водокористувача з обґрунтуванням потреби у воді, погодженим з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства.

Порядок погодження та видачі дозволів на спеціальне водокористування затверджується Кабінетом Міністрів України

У дозволі на спеціальне водокористування встановлюються ліміт забору води, ліміт використання води та ліміт скидання забруднюючих  речовин. У разі настання маловоддя ці ліміти можуть бути зменшені спеціально уповноваженими державними органами без коригування дозволу на спеціальне водокористування.

Подача клопотання на дозвіл на спеціальне водокористування проходить через Обласний дозвільний центр, відповідно до регламенту, який вимагає основних документів, а саме: нормативний розрахунок водоспоживання та водовідведення (обґрунтування потреби у воді); схеми водопостачання та водовідведення; розрахунок річного стоку водного об’єкту; проект розрахунків нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин у водний об’єкт; погодження відповідних органів; паспортів водних об’єктів; якісних характеристик вод; правоустановчих документів.

Підготовка таких документів проводиться відповідними спеціалізованими організаціями, в тому числі і в Івано-Франківському Облводресурсів.

Любов Загоровська, для БРІЗ


Переглядів: 259
Loading...
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Лютий
2018
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

РЕКЛАМА

Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


Мольфарські чари уже в Івано-Франківську

ВІДЕОНОВИНИ


У Франківську створили соціальну мережу для автомобілів
<div style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif; line-height: 18px;">
	Проект <a href="https://www.dexpens.com" target="_blank"><em><strong>DEXPENS</strong></em></a> франківської ІТ-компанії “Axion Web” дозволяє створити не лише власний профайл, але й для авто. </div>
<div style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif; line-height: 18px;">
	<a href="http://briz.if.ua/44792.htm" target="_blank"><em><strong>Детальніше тут:)</strong></em></a></div>

РОЗСИЛКА НОВИН