Увага!
Усі матеріали, розміщені у цій рубриці, є проплаченою джинсою. Редакція не несе відповідальності за зміст статей і залишає за собою право не вказувати джерело отримання чи замовлення цих матеріалів. Якщо Ви бажаєте розмістити у нас свою джинсу, то зв'яжіться з нами.
Закрити
купити смарт-квартиру купити квартиру в Пасічній

БЛОГИ


Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і...
Українці знову готові увірувати у прихід Месії
Дві третини населення України (67%) вважає, що Україна потребує нових політичних лідерів, проте лише 19%...
24.1.2018, 12:49
Віктор Ковач
Між двома орлами...
СБУ-2017: РЕ-ФОРМА чи ДЕ-ФОРМАЦІЯ? (4)
Питання реформування української спецслужби не є чимось новим та на повістці дня з’явилось далеко не...
15.4.2017, 14:04 (ред.)

ОПИТУВАННЯ


Чи готові ви до зими
Так
Ні
А що це таке?

НАШІ ДРУЗІ


Ірина Столярик зустрілась з великими платниками податків Івано-Франківщини


23 Липня 2015 p.

В обласній податковій відбулась зустріч начальника Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ірини Столярик та в.о. начальника Івано-Франківської митниці ДФС Василя Шайди з представниками великого бізнесу Івано-Франківщини, під час якої обговорено актуальні питання діяльності податкової та митної служб області, а також основні зміни діючого законодавства.

У зустрічі взяли участь керівники та представники ТОВ «Тайко Електронікс Юкрейн Лімітед», ВО «Карпати», ТОВ «ФК "Декра"», ТОВ «Синтра», ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття», Івано-Франківського обласного державного об'єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості, ТДВ «Будівельно-монтажна фірма "Івано-Франківськбуд"», ТЗОВ «Мізунь», ТДВ «Івано-Франківський хлібокомбінат», ПАТ «Страхова компанія "Галицька"», ТОВ «Федик», ПАТ «Карпатське управління геофізичних робіт», а також представники громадськості краю.

Як зазначила Ірина Столярик, вже стало доброю традицією проводити такі зустрічі, під час яких обговорюються проблемні питання, що виникають в процесі ведення господарської діяльності та шляхи їх вирішення, напрацьовуються відповідні пропозиції щодо організації роботи служби та змін діючого законодавства.

«Як результат, у минулому році ми спільно напрацювали більше сорока пропозицій щодо удосконалення податкового законодавства та податкової системи в цілому в рамках обговорення основних аспектів Концепції реформування податкової системи, - сказала Ірина Столярик. - В цьому році за результатами зустрічей з бізнесом як на обласному рівні так і районному напрацьовано більше 20 пропозицій, зокрема щодо зменшення навантаження на малий і середній бізнес шляхом реформування єдиного соціального внеску, зменшення ставок єдиного податку, застосування нового підходу щодо оподаткування нерухомості, запровадження податкових канікул для новостворених суб’єктів господарювання, вдосконалення електронного адміністрування ПДВ, щодо застосування РРО фізичними особами-підприємцями – «спрощенцями» ІІ та ІІІ груп, зменшення ставки рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин тощо».

За її словами, направлені ДФС України пропозиції частково знайшли своє відображення на законодавчому рівні, а деякі враховано в оприлюднених законопроектах. Тобто можна з впевненістю говорити про те, що в такій складній політичній та економічній ситуації влада чує бізнес та намагається забезпечити належні умови його діяльності.

Учасники зустрічі обговорили питання запровадження електронного адміністрування податку на додану вартість. Як відомо, з 1 лютого до 1 липня 2015 року система електронного адміністрування ПДВ працювала у тестовому режимі, а з 1 липня 2015 року – на постійній основі.

На думку головного податківця області, із запровадженням системи електронного адміністрування ПДВ ми отримали нову чітку та прозору систему обліку й сплати ПДВ, що дисциплінує розрахунки з бюджетом та гарантує відшкодування податку доброчесним підприємствам.

Звичайно, як і будь – які новації, система потребує вдосконалення. З цією метою Верховною Радою України прийнято законопроект, яким надається право платнику податку протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної на включення до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, врегульовується питання акумулювання коштів на спеціальних рахунках сільськогосподарських підприємств, передбачено надання платнику податку інформації про рух коштів на його рахунках в системі електронного адміністрування податку, надається можливість отримувачу товарів чи послуг відносити на податковий кредит податкові накладні, отримані з ЄРПН тощо. Зазначені зміни вступлять в силу після підписання президентом та оприлюднення у офіційному друкованому виданні відповідного закону.

Також під час зустрічі розглянуто питання проведення контрольно – перевірочної роботи органами ДФС області. Як відомо, в кінці минулого року внесено зміни до Податкового кодексу України та встановлено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або вимогами Кримінального процесуального кодексу України.

Зазначене обмеження не поширюється на перевірки суб’єктів господарювання, що ввозять на митну територію України та/або виробляють та/або реалізують підакцизні товари, дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, відшкодування податку на додану вартість.

За словами Ірини Столярик, податківці значно зменшили кількість перевірок суб’єктів господарювання, однак підвищили їх якість. Так, з початку року підрозділами податкового та митного аудиту проведено 343 перевірки суб’єктів господарювання, що в 1,3 рази менше, ніж в аналогічному періоді минулого року. При цьому, завдяки використанню ризикоорієнтованої системи відбору платників податків до проведення контрольно-перевірочної роботи, сума донарахувань по виявлених порушеннях залишилась на рівні минулого року - майже 36 млн. грн.

Обговорили учасники зустрічі і ситуацію, яка склалась навколо результатів планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Продовольча компанія Екопродукт». Як повідомлялося раніше, податківці виявили значні порушення діючого законодавства та донарахували до бюджету більше 10 мільйонів гривень податків разом з штрафними санкціями. Однак, керівництво підприємства не погодилось з висновками податківців та звинуватило їх у системних порушеннях, намаганні знищити місцевого виробника та «сумлінного платника податків».

Як зазначалось під час зустрічі, замість надання додаткових документів, які нібито не врахували працівники податкової під час перевірки, доведення своєї правоти щляхом подання заперечення до акту, апеляційного чи судового оскарження, власники підприємства обрали інший спосіб вирішення питання - шляхом дискредитації роботи контролюючих органів області в очах громадськості із залученням засобів масової інформації, яким надається «перекручена» інформація без законодавчих обґрунтувань. Учасники зустрічі висловились за необхідність вирішення цього питання виключно у правовому руслі.

«Ми акцентуємо свою роботу на великому бізнесі, тому чесний і відкритий діалог по усім питанням допоможе уникнути ризиків в веденні господарської діяльності та унеможливить неприємні ситуації між податківцями і платниками податків, - сказала Ірина Столярик. - Переконана, нам потрібно рухатись в напрямку покращення умов ведення бізнесу, адже від його прогнозованої та успішної роботи залежить успіх усіх нас. При цьому, усі проблемні питання необхідно вирішувати цивілізовано, у спосіб, передбачений чинним законодавством».

Жваве обговорення представників бізнесу викликали заплановані зміни до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків. Зокрема, законопроектом пропонується: тимчасово, до 31 грудня 2016 року, звільнити платників податків від сплати штрафних (фінансових) санкцій, зазначених у податковому повідомленні-рішенні, у разі сплати податкового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення; віднести до повноважень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, оприлюднення узагальнюючої податкової консультації; виключити положення стосовно визначення контролюючим органом податкового зобов'язання платника податків у разі винесення обвинувального вироку або закриття кримінального провадження за нереабілітуючими підставами; уточнити умови та порядок допуску посадових осіб контролюючих органів до проведення документальних виїзних та фактичних перевірок тощо. Зазначені зміни вступлять в силу після підписання президентом та оприлюднення у офіційному друкованому виданні відповідного закону.

В ході проведення заходу голова Ради територіального відділення ВГО «Асоціації платників податків України» в Івано-Франківській області Ігор Вінтонюк вручив нагороди підприємствам Івано-Франківщини, які стали переможцями обласного рейтингу «Сумлінні платники податків», зокрема: ПАТ Страхова компанія «Галицька», ДП ВО «Карпати», ТДВ «Будівельно-монтажна фірма «Івано-Франківськбуд». 


Переглядів: 226
Loading...
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Лютий
2018
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

РЕКЛАМА

Новини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


Мольфарські чари уже в Івано-Франківську

ВІДЕОНОВИНИ


У Франківську створили соціальну мережу для автомобілів
<div style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif; line-height: 18px;">
	Проект <a href="https://www.dexpens.com" target="_blank"><em><strong>DEXPENS</strong></em></a> франківської ІТ-компанії “Axion Web” дозволяє створити не лише власний профайл, але й для авто. </div>
<div style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif; line-height: 18px;">
	<a href="http://briz.if.ua/44792.htm" target="_blank"><em><strong>Детальніше тут:)</strong></em></a></div>

РОЗСИЛКА НОВИН