Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Ніщо так не зближує людей, як один варіант на іспиті.

Маломірка і заборонені види риб - інформація Івано-Франківськрибоохорони


26 Червня 2015 p.

На більшості водних об'єктів вже переважно закінчився нерест риби. Офіційно нерест тривав на Пруті та його притоках до 20 квітня, на Дністрі з притоками - до 10 червня. А 30 червня завершується нерест риби на останній категорії водних об'єктів: в придаткових системах водойм та незакріплених ставках.

Отже, з 1 липня на всіх річках, старицях, озерах, незакріплених ставках знімаються обмеження любительського рибальства, встановлені Івано-Франківськрибоохороною на період весняно-літнього нересту.

Але не слід забувати, що в Правилах любительського і спортивного рибальства визначено постійно діючі положення, що регламентують порядок, умови аматорської риболовлі, ставлять перед рибалками обов'язкові до виконання вимоги.

Цією статтею Івано-Франківськрибоохорона розпочинає цикл роз'яснень положень Правил любительського і спортивного рибальства, які діють безпосередньо на водних об'єктах Івано-Франківщини.

Об'єктами любительського рибальства можуть бути будь-які види риб і водних безхребетних, за винятком таких видів (вилов яких заборонено):

- форель (струмкова, озерна, райдужна),

- рибець звичайний,

- гібриди осетрових видів,

- види, занесені до Червоної книги України (мінога українська, стерлядь прісноводна, ялець звичайний, вирезуб причорноморський, бистрянка російська, білоперий пічкур дністровський, марена звичайна, марена дунайсько-дністровська, карась звичайний або золотий, лосось дунайський або головатиця, харіус європейський, минь річковий, чоп звичайний або великий, чоп малий, йорж носар, йорж смугастий).

Звертаємо увагу рибалок, що всі види марени, які зустрічаються в річках Івано-Франківської області, занесені до Червоної книги України, а тому перебувають під охороною. Їх вилов заборонений.

Звичайно, в будь-якого рибалки може клюнути заборонена для вилову риба. Але у цьому випадку слід обережно зняти рибу з гачка (докладаючи всіх зусиль аби якнайменше травмувати рибу як самим гачком, так і утримуючи її в руках) та одразу ж відпустити її у водойму з тим, щоб зберегти їй життя.

Забороняється лов риби і раків, менших за розміри:

білий амур - 40см;

білизна (рос. “жерех”) - 30см;

в'язь (рос. “язь”) - 28см;

головень (рос. “голавль”) - 24см;

короп - 25см;

лин - 20см;

лящ - 32см;

підуст - 25см;

плітка - 18см;

сазан - 35см;

сом - 70см;

судак - 42см;

товстолоб - 40см;

щука - 35см;

рак - 10см.

Майте на увазі, що застосування живої насадки (живця) на рибальських снастях не дозволяється із числа вищезазначених видів риб (тобто з числа заборонених для вилову, а також тих, для яких встановлено мінімальні розміри).

Тому, збираючись на риболовлю, не забудьте взяти із собою лінійку (або інші придатні для вимірювання довжини пристосування).

 

Довжина вимірюється так:

·  у риби - по боці тіла від кінчика рила при закритому роті до початку середніх променів хвостового плавника (тобто до кінця лускового покриву на хвості);

·  у рака - по спині тіла від середини ока до кінця центральної пластини хвостового плавника.

Як вимірюється довжина риби і рака

Правилами любительського і спортивного рибальства передбачено максимально дозволений прилов риб і раків, менших за встановлений розмір - не більше 30 % (за підрахунком поштучно) від загального улову за видами, для яких встановлено мінімальні розміри.

За прилов маломірки понад цю кількість держінспектором рибоохорони на порушника правил рибальства складається адмінпротокол за ч. 3 ст. 85 КУпАП та накладається штраф в розмірі від 34 грн. до 170 грн.

Крім того, за кожну рибку (незалежно від розмірів) з прилову маломірки понад допустиму норму (30% улову, див. вище) порушник правил рибальства повинен відшкодувати завдану шкоду за встановленими таксами (див. постанову КМУ № 1209 від 21.11.2011). Ось такси на окремі види риб:

510 грн. - судак;

425 грн. - cом;

340 грн. - щука;

306 грн. - сазан;

255 грн. - білизна (рос. “жерех”), товстолоб, амур білий;

170 грн. - лящ;

136 грн. - в'язь (рос. “язь”);

119 грн. - лин;

85 грн. - плітка;

34 грн. - підуст;

17 грн. - головень (рос. “голавль”).

Кожен виловлений з порушеннями правил рибальства рак “коштуватиме” 25,5 грн.

Звичайно, в улові не повинно бути видів риб, заборонених для вилову або занесених до Червоної книги України.

При виявленні в улові форелі (струмкової, озерної, райдужної), рибця звичайного, гібридів осетрових видів держінспектором рибоохорони на порушника правил рибальства складається адмінпротокол за тією ж ч. 3 ст. 85 КУпАП та накладається штраф в розмірі від 34 грн. до 170 грн.

Такси за кожну заборонену для вилову рибу (незалежно від її розмірів) такі:

2550 грн. - гібриди осетрових риб;

340 грн. - форель;

255 грн. - рибець.

Незаконний вилов “червонокнижних” видів підпадає під ст. 90 КУпАП, якою встановлено підвищені розміри штрафів. Також значно більші розміри відшкодування завданих збитків за таксами. Але це вже тема наступних роз'яснень Правил любительського і спортивного рибальства.

Івано-Франківськрибоохорона


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 5666
Рекомендовані статті

западенець 21:47, 26.6.2015

Всі правила і закони в цій державі складені так, що ти проснувся і вже злочинець....( Так само і з рибкою...
Напевно в слідуючій статті буде про бугалтерський облік улову - як рахувати дохід від пійманої риби і як платити з нього податки...

Гість 23:04, 26.6.2015

З яких пір карась в Червоній книзі???

небайдужий 21:52, 27.6.2015

У нашій Червоній книзі є все, окрім рибіспекторів, які б дійсно охороняли рибні запаси, а не ганялися за риболовами з вудками.
Браконьєри вже так обнагліли, що на річках в межах міста екранщики ходять поміж відпочивальників і рибу глушать вдень, а вночі електровудочники. Гарпінщики в білий день вибивають червонокнижну марену та ін. види риб під носом у рибіспекції.

Гість 11:00, 29.6.2015

западенцю, а чого в наступній статті? вже не один раз всі ЗМІ писали про те, що з 1 липня ввожяться дл яВСІХ підприємців касові апарати. Тому рибінспектори тепер можуть вам при ловлі більше однієї рибки виписати штраф за відсутність касового апарату. Бо більше однієї рибки - то вже промисловий збут.

Гість 11:03, 22.7.2015

МАРАЗМ!!!!!! (геноцид і злидні) Знімемо останню шкуру з українського народу

Гість 19:59, 20.3.2016

дибілізм обше обнагліли

Гість 00:54, 22.3.2016

Так це ДИБІЛІЗМ карась в червоній книзі https://vk.com/doc-59689812_230403886?dl=a39c6819ceef589c03

Гість 11:38, 5.4.2016

мова йде про золотого аборигенного карася, який дійсно у Червоній Книзі. Про срібного карася мова не йде. Щодо обмеження розміру риб- недавно зарибнили Німецьке озеро у Пасічній. Я там бігаю- рибалка тягає різну рибку розміром із мізинець.Роблю зауваження- а він мені про кота, юшку ітд. Заставив випустити всього малька в озеро. Якщо нема свідомості- має бути закон.

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців