Увага!
Усі матеріали, розміщені у цій рубриці, є проплаченою джинсою. Редакція не несе відповідальності за зміст статей і залишає за собою право не вказувати джерело отримання чи замовлення цих матеріалів. Якщо Ви бажаєте розмістити у нас свою джинсу, то зв'яжіться з нами.
Закрити
купити смарт-квартиру купити квартиру в Пасічній

БЛОГИ


Вороняк Ірина
директор ПП "Інститут іміджу і...
Українці знову готові увірувати у прихід Месії
Дві третини населення України (67%) вважає, що Україна потребує нових політичних лідерів, проте лише 19%...
24.1.2018, 12:49
Віктор Ковач
Між двома орлами...
СБУ-2017: РЕ-ФОРМА чи ДЕ-ФОРМАЦІЯ? (4)
Питання реформування української спецслужби не є чимось новим та на повістці дня з’явилось далеко не...
15.4.2017, 14:04 (ред.)

ОПИТУВАННЯ


Чи готові ви до зими
Так
Ні
А що це таке?

НАШІ ДРУЗІ


Про порядок застосування РРО йшлося на веб-конференції


15 Травня 2015 p.

Головне управління ДФС в Івано-Франківській області спільно з інформаційним інтернет-порталом 0342.ua провели веб – конференцію з питань застосування реєстраторів розрахункових операцій та відповідальності за недотримання вимог діючого законодавства.

В режимі он-лайн на запитання користувачів сайту відповідала заступник начальника управління - начальник відділу контролю за проведенням розрахункових операцій та проведення фактичних перевірок управління податкового та митного аудиту ГУ ДФС в Івано-Франківській області Галина Галій.

Пропонуємо відповіді на питання інтернет - користувачів.

Запитання: Чи правильно я розумію, що разом з обов"язком встановити касові апарати підприємці повинні приймати і кредитні картки, тобто натати можливість безготівкового розрахунку ?

Відповідь: Забезпечувати можливість здійснення держателями електронних платіжних засобів розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням електронних платіжних засобів зобов’язані лише ті суб’єкти господарювання, які при продажу товарів (наданні послуг) використовують реєстратори розрахункових операцій.

При цьому, від обов’язкового приймання електронних платіжних засобів звільняються заклади громадського харчування закритого типу, які обслуговують певний контингент споживачів, зокрема особовий склад Збройних Сил та інших військових формувань, студентів, учнів та викладачів вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх навчальних закладів, працівників промислових підприємств, підприємства торгівлі з торговельною площею до 20 кв. метрів (крім автозаправних станцій), а також суб’єкти господарювання, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення менше ніж 25 тис. осіб.

Такі вимоги передбачені Законом України від 05 квітня 2001 року № 2346-III «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні».

Запитання: Чи можу я під час продажу алкоголю та сигарет використовувати касовий апарат, який не вписаний в ліцензії?

Відповідь: Статтею 17 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями передбачено, що у випадку здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), не зазначений у ліцензії, до суб’єктів господарювання застосовується фінансова санкція у вигляді штрафів у розмірі 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 10000 гривень.

Запитання: Скільки приблизно коштує касовий апарат для ремонтної взуттєвої майстерні Де можна придбати РРО у кредит?

Відповідь: Якщо самостійно визначитися з типом касового апарату складно, рекомендую звернутися до фахівців сервісного центру, які допоможуть проаналізувати вашу діяльність і вибрати потрібний вид РРО. До слова, на сайті Асоціації "Українські електроніка, комп'ютери, касові апарати" ви можете знайти адреси та контактні телефони центрів сервісного обслуговування, які працюють в нашій області.

Звертаю увагу, що касовий апарат, який ви плануєте придбати, повинен бути віднесений до Державного Реєстру РРО, який розміщений на сайті ДФС України (http://sfs.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/reestri/94957.html).

Коли тип і модель РРО обрані, укладається договір з одним із центрів сервісного обслуговування, який займатиметься установкою, опломбуванням, подальшим обслуговуванням реєстратора і т.д. Далі підприємець повинен поставити РРО на облік в податковому органі за місцем своєї реєстрації, і вже працювати з покупцями, використовуючи РРО.

Запитання: Чи має мати касовий апарат підприємець на 2 групі, який ремонтує взуття? які штрафи будуть, якщо апарату не буде?

Відповідь: Нововведення, пов’язані із застосуванням РРО, були внесені Законом України №71-VIII від 28.12.2014 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи». За новими правилами обов’язок видавати фіскальні чеки покупцям лягає на фізичних осіб-підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування 2 та 3 груп, інтернет-магазини, комерційних агентів банків, платіжні системи та всіх, хто приймає готівку для подальшого переказу, а також на підприємства, які надають власні послуги за готівку (СТО, перукарні, туристичні агентства і т.п.). Звільняються від обов’язку встановлювати РРО всі спрощенці 1 групи, а також платники єдиного податку 2 і 3 груп, які займаються торгівлею на ринках і при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі. Всі інші зобов’язані при розрахунках з покупцями використовувати РРО: ФОП 3 групи – з 1.07.2015, ФОП 2 групи – з 1.01.2016.

Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено штрафні санкції за порушення вимог до використання РРО, у разі встановлення такого порушення протягом календарного року в ході перевірки. Зокрема, за непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи для суб’єкта підприємницької діяльності передбачена така відповідальність:

- порушення вчинено вперше – 1 гривня;

- вчинено повторно – 100% вартості проданих з порушеннями товарів;

- за кожне наступне вчинене порушення – у п’ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями товарів.

Запитання: Чи правильно нараховувати акцизний податок на вартість горілки з ПДВ? Адже це получається подвійний податок. Чим передбачений такий порядок розрахунку акцизного податку?

Відповідь: Якщо здійснюється роздрібна торгівля підакцизними товарами, то базою оподаткування акцизного податку є вартість (з податком на додану вартість) підакцизних товарів. Така норма передбачена пп. 214.1.4 п. 214.1 статті 214 Податкового кодексу України.

Запитання: Чи обов"язковим є виведення в чеку акцизного податку? і чи буде штрафувати податкова, якщо акцизу немає. При цьому я продаю алкоголь і обов"язково нараховую 5 відсотків.

Відповідь: До суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

у разі встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання:

вчинене вперше - 1 гривня;

вчинене вдруге - 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими п. 1 ст. 17 Закону, товарів (послуг);

за кожне наступне вчинене порушення - у п’ятикратному розмірі вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).

Також, за порушення вимог Закону посадові особи та працівники торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, притягуються контролюючими органами до адміністративної відповідальності.

Відповідне роз’яснення розміщене у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (http://zir.minrd.gov.ua/) у категорії 109.20.

Запитання: Я платник 2 групи єдиного податку. З якого часу мені необхідно застосовувати касовий апарат, щоб Ви мене не перевіряли?

Відповідь: Платники єдиного податку третьої групи з 1 липня ц.р. будуть зобов’язані працювати з касовими апаратами. Для «спрощенців» другої групи цей термін настане 1 січня 2016 року. Однак, така вимога не стосується підприємців, які здійснюють діяльність на ринках та через засоби пересувної роздрібної мережі.

Для платників 2 та 3 груп спрощеної системи оподаткування, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платників єдиного податку 1 групи, передбачено звільнення від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО до 1 січня 2017 року в разі застосування зареєстрованих та опломбованих РРО з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно. 


Переглядів: 422
Loading...
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 
Архів


Лютий
2018
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

РЕКЛАМАНовини шоубізнесу від KINOafisha.ua
Загрузка...
Загрузка...
Афіша кінотеатра Сінема Сіті.

ФОТОНОВИНИ


Мольфарські чари уже в Івано-Франківську

ВІДЕОНОВИНИ


У Франківську створили соціальну мережу для автомобілів
<div style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif; line-height: 18px;">
	Проект <a href="https://www.dexpens.com" target="_blank"><em><strong>DEXPENS</strong></em></a> франківської ІТ-компанії “Axion Web” дозволяє створити не лише власний профайл, але й для авто. </div>
<div style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(0, 0, 0); font-family: Verdana, Geneva, sans-serif; line-height: 18px;">
	<a href="http://briz.if.ua/44792.htm" target="_blank"><em><strong>Детальніше тут:)</strong></em></a></div>

РОЗСИЛКА НОВИН