Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Берладін Руслан
...
Не нарекаю...
Не нарекаю на Неё ... --- Её Все-похотливое Величество Судьбу ... Её капризы для нас всех давно...
13.4.2024, 23:49
Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Мудрий не все каже, що знає, а дурень не все знає, що каже

«Смертельно живий» прийшов до Івано-Франківська


17 Квітня 2015 p.

Чи вірите ви в долю? Чи вірите ви в те, що все у цьому світі здетерміноване... Що усі процеси, які відбуваються у нашому житті, не є спонтанними, а являють собою частину якоїсь грандіозної системи… Що хтось чи щось майстерно керує ними, визначаючи увесь наш життєвий шлях… Але, якщо так, то хто або що керує цими процесами? Чи є це якісь містичні надприродні сили, а чи цілком реальні живі люди?

Своє оригінальне бачення цих одвічних питань подає молодий перспективний режисер Максим Стецков у своєму новому фільмі «Смертельно живий», прем’єрний показ якого було презентовано 16 квітня івано-франківській кінопубліці у театрі кіно «Люм’єр».

Олексанр Герелес та представники "CinemaHall" на прес-конфереренції. Фото Ольги Пархуновської

На суд прискіпливого прикарпатського глядача кінострічку, яку позиціонують як перший український психологічний трилер, представили учасники Міжнародної організації “CinemaHall” та виконавець головної ролі у фільмі актор театру і кіно Олександр Герелес (до речі, свого часу працював актором у Івано-Франківському обласному музично-драматичному театрі ім. І.Франка).

Власне визначення жанру фільму як «психологічний трилер» (від англійської thriller – хвилюючий, захоплюючий), напевно, є найдоречнішим. Адже сюжет стрічки настільки сповнений неочікуваними поворотами та психологічно-емоційними переживаннями, що не відпускає глядача до самого фіналу. Детективи Агати Крісті порівняно з закрученим сюжетом «Смертельно живого» - просто легенькі мелодрами. Сам виконавець ролі головного героя стверджує, що сюжетна лінія розвивається за «принципом матрьошки», де зло, як би глибоко воно не засіло, все одно буде викрито. На перший погляд видається, що таких ліній кілька і розвиваються вони у паралельних (чи то не паралельних?) часових і просторових вимірах (чи, може, взагалі у різних світах?) Втім, врешті-решт матрьошка розкривається повністю і глядач доходить висновку: перед ним єдина, чітко вибудувана навколо головного героя – відомого, а відтак багатого, та від того не позбавленого майже дитячої наївності, доброти і людяності письменника – система, яка, щоправда, іноді все ж дає збої…

Зі слів Олександра Герелеса, режисер стрічки – 23-річний Максим Стецков – в минулому його учень і справжня «людина-оркестр» - скарбниця різнопланових талантів: колишній гравець рок-гурту, він виявив себе не лише майстерним режисером, а й чудовим актором, виконавши у фільмі другу головну роль – сина головного героя…, а ще сценаристом, композитором, майстром з монтажу…

Сам знімальний процес зайняв всього 15 днів – надзвичайно короткий як для повнометражної стрічки строк, втім проведений з неабиякою інтенсивністю. «В такій авантюрі я ще ніколи не брав участь», - жартує пан Герелес. З його слів, зйомки тривали по 12, а то і 18 годин на добу. При цьому за 6 перших знімальних днів, коли ще у стрічки навіть не було спонсорів, було знято аж 24 сцени повнометражного фільму. Та й це був лише вінець величезної копіткої роботи над стрічкою, що, якщо брати до уваги процес творення сценарію, його коригування тощо, тривала цілих три роки.

Справедливості ради варто зазначити: з визначенням «першого українського трилера» у фільмі дещо дисонують деякі моменти – такі, як, скажімо, невідповідність подекуди артикуляції героїв звуку їх голосів, що наводить на думку: стрічка була від початку знята російською мовою, а в подальшому – дубльована українською. На користь цієї версії свідчить також російська мова СМС-ок, що надходять героям стрічки та записів, що вони роблять у записнику (щоправда, у всіх випадках присутні титри перекладу українською). І вже точно починаєш сумніватися в українськості фільму, коли співробітник міліції з’являється у кадрі в однострої російського поліцейського. У творців «Смертельно живого», однак, щодо цих моментів є досить логічне пояснення. Зі слів О.Герелеса, робота над кінострічкою починалася ще до тих бурхливих подій, які проклали прірву між Україною та її північним сусідом, а відтак творці орієнтувались при створенні фільму на кіноринки країн СНД. «А найбільший ринок кіно, - говорить актор, - це ринок Росії, Казахстану та Білорусі». Напевно, в цих аргументах все-таки є певний сенс, адже мистецтво, а тим більше мистецтво якісне, повинно залишатися поза політикою.

«Мені не було соромно за цю роботу… - підсумовує власне бачення результату роботи над стрічкою Олександр Герелес, –  Я переглядав у своїй пам’яті щось подібне. Повірте мені: навіть в радянські часи такого не було». Сам актор переконаний, що з «Смертельно живого» розпочнеться відродження українського кіно.

Сподобався фільм і прикарпатському глядачеві. «Вражень – багато! Більшість позитивних. – коментує свої враження від перегляду переможиця он-лайн розіграшу на сайті www.briz.if.ua,  івано-франківчанка Ірина Копистинська,  - По-перше, фільм справді цікавий, сюжет захоплює і не відпускає до кінця фільму. Звісно, до крутих трилерів зі спецефектами не дотягує, зйомки простенькі. І багато хто за це готовий критикувати. Але ж важливіше те, що кіно зняте в Україні, українським режисером. І хоча вже за це його вартує подивитись».

Сергій Білий 


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 1093
Рекомендовані статті

Читач 07:45, 17.4.2015

Так, це добре що в Україні почала працювати своя кіноіндустрія. Але ви подивіться що пропагує кіно "Останні москаль", це ж зневага до українського народу і зверхність росіян. Гуцулам надали імена та прізвища свиней, показали напівдебілами, жадними та відсталими. А який побут - деревяні хатинки, які розвалюються, відсутність товару у магазині. Це тільки на руку російській пропоганді, щоб показати хто вони а хто українці, і до чого потрібно прагнути. Такі фільми потрібно категорично забороняти, а СБУ і прокуратурі займатися їхніми видавцями. Недавно у Росії заборонили показ фільму у якому висвітлювалася боротьба сьгоднішнього шведа за їхню поразку під Полтаво. Чому ж ми так не поступаємо, не захищаємо свою гідність, свій народ? Що ми дійсно до такої степені деградували, що нам все одно якими нас висвітлюють.

Антиполітик 08:19, 17.4.2015

До Читача: А Ви мене політизуйте кіно. І дивіться його з позитивом. Тоді і у Вас гарні враження від перегляду будуть.

Кіноман 10:22, 17.4.2015

Є надія - українське кіно буде розвиватися і підвищувати свій рівень. Щодо "Смертельно живого" - ми ж маємо розуміти, що український трилер - це не обов’язково вишиванки, гуцули, і прапори Правого сектру. Значна частина українців досі пише і отримує смски російською мовою. Головне, що фільм створили українці - режисер, що знімаються в ньому українські актори (а більшіть із наших акторів та випускників відповідних вузів донедавна надіялися лише втрапити у потужну російську кіноіндустрію і добре заробляти, бо в Україні шансу не було), фільм знято в Україні, за українські гроші. І добре, що наші кінотеатри дають змогу франківцям, які ще б з радістю подивися комедії у стилі нашоїраші, можливість побачити подібні стрічки! Повірте, наш кінематограф ще буде працювати на експорт!

Мрослава 10:36, 17.4.2015

та якби не російськомовний київ не прийшов на підмогу майдану то завалили би і розібрали за одну ніч наших западенців
і це така зара вдячність

Мирослава 11:23, 17.4.2015

Дуже дякуєм за таку хорошу статтю все сказано правильно лаконічно, не гіперболізовано, не склеяно з непонятних кусків розмови. Так дійсно знімався на російській мові і знадією прокатати його по країнах СНД, щоб відбити якісь гроші, і напевно стопроцентів ще трагінчиї подій на майдані і вподальшому, так робили усі чи майже усі наші продюсери і режисери ну хто мав багато грошей то робив дво мовне. І тут питання любові чи не любові до української мови взагалі не стоїть)). Просто відбити затрати і можливо отримати прибуток. А на рахунок не по українськи, реально народ збивайтеся з цеї теми, дитим день і ніч "Маша і Мєдведь", в машинах шансон далі рубає, ями такі на дорогах що скоро повішеників і утоплеників там мож буде ховати бо вже далі 2на 2 буде. В обласні раді керують ідіоти які далі на голові наб будинки будуть будувати, в підїздах ще одні ідіоти мусори залишають, це одні тіпа двері вкіна в підїздах міняють тіпа задурно, а ми "улибаємся і машим". Така враження що народ з амнезією всьо забуває лиш одне памятає "говори до мене по українськи!" Давайте на зло будем дивитися трошки глибше ніж нам то намагаються навязати. Всіх люблю поодинці і непереношу в стаді. Розвиваймося це найбільше дратує наших недругів)

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Квітень
2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців