Купити квартиру Івано-Франківськ

ПОРТРЕТ ПРОФЕСІЇ


Портрет професії: керівник військових вишколів
Сергій Демчук: громадський діяч та захисник національного бойового мистецтва. Сергій Демчук є видатною особистістю, яка впливає...
Портрет професії. Водій
«Під час зустрічей з колегами розумієш, що насправді є війна, - розповідає водій в АТ...
Портрет професії. Воєнний розвідник
7 вересня 2021 року українська воєнна розвідка відзначає 29-у річницю створення. За цей час відомство...
Комплектувальник товарів: обов’язки, плюси та мінуси професії
З розвитком гуртової та роздрібної торгівлі, а також численних інтернет-магазинів набула актуальності вакансія «комплектувальник товарів»...
Портрет професії. Дизайнер прикраc
Її прикраси носять тисячі людей в Україні, Італії, Польщі, Росії, Америці, Іспанії, Греції, Норвегії, Грузії.....
Портрет професії. Електрогазозварник 5 розряду «Івано-Франківськгаз»
Лідія Анікеєнко: «Коли ставлю шов, вогонь мене заряджає… Тому я б не змогла працювати за...
Портрет професії. Миловар
Заради нової справи вона залишила звичний побут та стабільну роботу у Франківську і перебралась до...
Портрет професії. Кондитер
Щодня у стрiчцi соціальних мереж нам трапляються фото апетитних тортiв та кексів, вiд споглядання на...
Портрет професії. Тренер з НЛП (нейро-лінгвістичного програмування)
У нашому суспільстві багато говорять про те, що НЛП – це маніпуляції. Демонізуючи НЛП, люди...
Портрет професії. Інженер з якості
У рамках відзначення міжнародного тижня інженерії та технологій продовжуємо розповідати про інженерні професії. Чи задумувалися ви...

БЛОГИ


Юридичні консультації
вул. Івана Франка, 4 Івано-Франківськ 76000 тел.0342...
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба спільно захищатимуть права вразливих категорій осіб
Координаційний центр з надання правової допомоги та Національна соціальна сервісна служба, як центральний орган виконавчої...
14.7.2023, 10:09
ЩОДЕННИКИ СТЕПАНА ПУШИКА
З люб’язної згоди дружини Степана...
Жовтень, 1989: Пушика продовжують "звинувачувати" у націоналізмі
11/10/1989 «Прикарпатська правда» надрукувала мою обскубану репліку-відповідь Дедуріну, який мене й Товариство звинуватив у націоналізмі. Я...
2.2.2021, 12:57

ОПИТУВАННЯ


Чи любите ви пампухи з ружою?
Так
Ні
Це що?

НАШІ ДРУЗІ


Курці і на весіллі, і на поминках горе

На Долинщині сім'ї з Калуша та Івано-Франківська створять екопоселення


11 Березня 2015 p.

Попередньо заплановано, що таке поселення буде в селі Лолин. Принаймні так вирішили під час виїзної наради за участі Лолинського сільського голови Івана Даця, начальника відділу інвестицій і туризму управління економічного розвитку і торгівлі районної державної адміністрації Мар'яни Табаркевич, сімей-екопоселенців.

Близько 12-ти сімей з Калуша та Івано-Франківська прагнуть до максимальної натуральності: відмовляються від побутової хімії, їдять натуральну їжу і хочуть переїхати з міських квартир у найвіддаленіші села, щоб там створити екопоселення.

Присутні оглянули місцевість на території населеного пункту розміром 23 га, на якій пропонується створити екологічно поселення, обговорили питання щодо відповідності пропонованої території принципам створення екологічного села.

З вирішення даного питання будуть проведені громадські слухання, за результатами яких буде прийнято відповідне.

 

Довідково:

Екосело́, екологічне поселення - поселення, створене з метою організації екологічно чистого простору для життя групи людей, які дотримуються концепції ООН про сталий розвиток і організують харчування за рахунок органічного сільського господарства.

Принципи організації екопоселень

В різних екологічних поселеннях зустрічаються різні екологічні (природоохоронні) обмеження і самообмеження виробництва та обміну товарів, застосування тих чи інших матеріалів та технологій, життєвого устрою тощо Буклет GEN-Europe Найбільш розповсюджені приклади:

· Стале землеробство - використання раціональних технологій землеробства, які не знижують продуктивності землі (наприклад, принципи пермакультури). Як правило, забороняється (або обмежується) використання отрутохімікатів і пестицидів на території екопоселення.

· Стале лісокористування та полікультурне лісовідновлення — ощадливе використання лісів і роботи по висаджуванню різних порід дерев для формування в лісах стійких екосистем, на відміну від монокультурних (які більш піддатливі до хвороб і впливу шкідників), які активно практикуються лісопромисловими організаціями.

· Мінімізація енергоспоживання — розповсюджена практика, яка виявляється у будівництві енергоефективного житла. Використання відновлювальних джерел енергії. Мінімізація побутових витрат енергії.

· На території екосел не вітається куріння, вживання спиртних напоїв, нецензурна лексика (вона й взагалі забороняється), грубість у відносинах.

· Серед жителів екосел часто розповсюджене вегетаріанство, сироїдство, веганство та ін. В окремих випадках на територіях екологічних поселень забороняється вживання м'яса та вирощування тварин на м'ясо.

· Більшість жителів екосел притримуються здорового образу життя, який включає загартовування, відвідання бань, парилок, саун, заняття різними видами спорту, фізичну гімнастику, ранішню зарядку тощо.

В екопоселеннях часто зустрічається тенденція до автаркії, соціальної замкненості та обмеження контактів зі світом.

Ряд екопоселень мають автономну малу альтернативну енергетику.

Число людей в екоселах варіює в межах 50—150 мешканців і тільки інколи — до 2000 жителів.

Історія екопоселень На заході рух екосел (екопоселень) почався у 1960-х роках. На теренах колишнього СРСР - на початку 1990-х.

В Україні Майже у кожній області України є екопоселення. Наприклад на Черкащині, їх три.


Наші канали в соц. мережах:
Переглядів: 396
Рекомендовані статті

Коментарів ще не додавалось!

Залишити коментар

Ім'я: 




Архів


Березень
2024
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

РЕКЛАМА



ФОТОНОВИНИ


ФК «Карпати» нестандартно презентували нову форму та оголосили титульного спонсора – бренд «Львівське»

ВІДЕОНОВИНИ


Яку небезпеку несе генератор?
<p>
	<span style="color: rgb(15, 15, 15); font-family: Roboto, Arial, sans-serif; font-size: 14px; white-space: pre-wrap; background-color: rgba(0, 0, 0, 0.05);">Часто замінниками центрального електропостачання стають генератори, а обігрівачами приміщення - газові прилади. Поряд з тим, такі речі несуть в собі ряд потенційних ризиків. Про них розповів Богдан Левицький, лікар з гігієни праці відділу досліджень фізичних та хімічних факторів ДУ "Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України".</span></p>

РОЗСИЛКА НОВИН



все для підприємців, роботодавців та орендарців